Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy elvált nő milyen alapon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy elvált nő milyen alapon sajnáltatja így magát?

Figyelt kérdés

Húgom 2 éve vált el a férjétől, mind a két gyerekük nála maradt. A férje ugyan tartásdíjat nem kell fizessen, viszont cserébe a teljes vagyon a nővéremé lett, közös lakás, kocsi, minden. Több tíz millió forintról beszéltünk, ami figyelembe véve, hogy a gyerekek (akkor) 7 éven belül elérik a felnőttkort, busás haszon tekintetve véve azt is, hogy a tartásdíj vagy jön vagy nem, vagy behajtható, vagy sem.

A gyerekeit az apukájuk azóta nem láthatta, most, amikor ott voltam náluk, többször hallottam, hogy a gyerekeket még mindig az apjuk ellen uszítja. Beadta nekik azt is, hogy valójában azért mentek szét, mert az apuka félrement, miközben én meg tudom közvetlenül tőle, hogy a kezdetektől megcsalta a srácot, a visszacsalás kb. ennek következménye volt.

Ezek után most panaszkodott is még, hogy bezzeg neki két műszakban kell dolgoznia, mert egy fizetésből csak így élnek meg. A két műszakból havi 500 nettó körül keres, és amikor az önsajnálat rovat lement, azért elejtette, hogy örül, hogy tud dolgozni, mert másképp nem tudna mit kezdeni magával. Ha ez nem bizonyíték arra, hogy minden jogszabály és intézkedés a nőnek kedvez válás esetén, akkor szerintem semmi.



2020. júl. 27. 14:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Elégedeten mindig lehetsz az életeddel, akármennyit keresel.

Van párja, vagy új férje? Ha nincs, lehet unatkozik, egyedül van.

2020. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Barátja van már jó pár éve.
2020. júl. 27. 14:24
 3/28 anonim ***** válasza:
5%
A csaj férje idióta. Kapott volna 2 pofont a liba, aztán marad nálam minden. Gyerek, lakás, kocsi,...
2020. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Nem, ez nem bizonyíték. Az apa belement ebbe egyezséggel, ugyanis a bevett gyakorlat az, hogy felezik a vagyont (házat, autó értékét mindent) és apa fizet tartásdíjat. Olyan pedig nincs, hogy apa nem láthatta a gyereket, de otthagyta mindenét.

Keményen hazudsz, vagy nem ismered a történetük hátterét.


Elvált nőként egy nyamvadt diákigazolványt nem csináltathatok a lányomnak az apja engedélye nélkül, a gyerektartás pedig olyan, mint a mesében, hol volt, hol nem volt. Két műszakban dolgozom én is, de a nettó 300 is alig van meg, pedig diplomás vagyok. A ház árának a feléből pedig egy lakást sem tudtam volna venni, még "szerencse" hogy örököltem egyet, és ehhez nincs köze a volt férjemnek. A közös házunk árába is én tettem többet, mégis igazságosan feleztük el.

2020. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Kérdezd meg tőle. Mi itt nem tudhatjuk miért csinálja. Ne a háta mögött kérdezz másokat, hanem szemtől-szemben érdeklődj.
2020. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban nem igazságosan, hanem fele-fele
2020. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
Az is lehet, hogy csak szeret beszéni és folyamatosan jártatni a száját, és jobb híján panaszkodik. Nekem is van olyan ismerősöm, akive minden rendben van, csak kicsit unalmas az élete és amikor találkozunk folyton beszél és beszél és beszél, és negatív személyiség ezért folyton panaszkodik. De amikor rákérdeznék hogy tudnék neki segíteni valemiben, akkor igazából nincs is miben, mert nincs nagy gondja. Csak úgy megszokásból panaszkodik. El kell engedni a füled mellett.
2020. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

"Több tíz millió forintról beszéltünk, ami figyelembe véve, hogy a gyerekek (akkor) 7 éven belül elérik a felnőttkort"


A vagyon felé eleve az övé. A leírtak alapján a házasság alatt sem kereshetett rosszul. Nincs szó arról, hogy a lakás tehetmentes-e vagy még hitelt fizet.


És nem, nem bizonyíték semmire. A férj maga egyezett ebbe bele. Kérhette volna a vagyonfelezest és fizeti a tartásdíjat. Biztos oka volt, hogy nem ezt tette, csak elfelejted leírni.

2020. júl. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
28%
Addig van biztonságban a tesód, amíg van barátja, mert 2 gyereket,iskoláztatást, nagy házat, kocsit egyedül nem sokáig tud fenntartani bérből fizetésből, ahhoz a netto 500 kevés itthon.
2020. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
Ez vagy kamu kérdés, vagy a kérdező nem ismeri a saját családját (Az ilyen esetekre vonatkozó jogszabályokat biztos nem!!!)! Kérdező! Már hogy lehet a húgod házasságából származó vagyon fele a nővéredé?
2020. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!