Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás kisbaba mellett?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
Férjemmel 7 éve vagyunk házasok. Nagyon fiatalon, a húszas éveink elején házasodtunk, pár hónapja született kisbabánk. Én mégis úgy érzem, hogy érzelmileg kiegyensúlyozottabb életét tudnék biztosítani a kisbabánknak, ha külön folytatnánk tovább. A férjem mindig is labilis személyiség volt (nem egyszer fenyegetőzött öngyilkossággal, többször a várandósságom alatt is), nagyon hosszú ideig járt főiskolára, mire kisajtolt magából egy diplomát (azalatt az idő alatt én már rég végeztem és dolgoztam). Emiatt mindig is volt benne kisebbrendűségi komplexus. Azóta, hogy végre dolgozik, hagyja magát teljesen kihasználni, durván befekszik a munkaadója alá (a család kárára). Mindig is kicsit anyafüggő volt, ez az utóbbi évben csak fokozódott. Nagyon kedves az anyósom, de egy olyan egészségtelen függési viszony van köztük, ami szerintem nem férhet bele egy felnőtt férfinél (többek között az anyja titokban pumpolja pénzzel, mert szegény pici fia "keveset keres"). Sem magáért, sem értünk nem tud kiállni. Úgy érzem, hogy amíg az évek alatt én felnőttem, ő megragadt az eltartott jófiú szintjén. Sajnos én is csak utólag jöttem rá nagyon sok mindenre, a várandósságom alatti viselkedése nyitotta fel a szememet (ennek ellenére nem csinálnám vissza, imádok édesanya lenni). Már a várandósság alatt is felmerült, hogy elhagyom, de a családom teljesen ellenem fordult, a szemükben ő a mintaférj, hiszen nem csal, nem iszik, nem ver (tényleg csak ennyi az elvárás??), azonban szerintem nem lehet úgy leélni egy életet, hogy a férjemre nem tudok sem számítani, sem férfiként tekinteni. Továbbra is tisztelem, mint embert, nem is szeretném elvágni a fiával a kapcsolatot, de nem szeretném, ha egy feszültségekkel teli kapcsolatban nőne fel és ezt látná példaként (többek között, hogyha probléma van, fenyegetjük a másikat, hogy leugrunk egy hídról). Pszichológushoz menni nem akar, egy egy ilyen esemény után nem is emlékszik rá, hogy megtörtént. 7 éve támogattam mindenben és voltam mellette minden ellenére, de elfáradtam. Sajnos benne van a pakliban, hogy a válás említésére megpróbálkozik az öngyilkossággal (náluk ez a szó nem létezik, anyósom évtizedekig élt együtt az alkoholista férjével a munkába menekülve). Tényleg együtt kéne maradni csak a gyerek miatt? Ekkora bűn, ha kisbabával én kezdeményezem a válást? Szerintem jobb ezen előbb túllenni, mert akkor a pici már egy kialakult rendszerbe nő bele, nem a csatározást látja (mocskos volt a szüleim válása , tudom hogy nem szeretném csinálni)...

2020. aug. 3. 12:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Mi a fenének szültél neki gyereket?
2020. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Jól gondolod. És ne hallgass a családodra. Eléggé leadják a mércét. Amúgy is, meg fognak nyugodni idővel.

A férjed az alkoholista mintaapa ilyen, ezért is ragaszkodik ennyire az anyjához. Pótlékok egymásnak. De nem, nem kötelességed eltűrni.

Tudsz külön költözni és a saját lábadon megállni?

2020. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
Hozzámenni sem kellett volna, gyereket szülni meg végképp nem. Te jársz pszichológushoz, mert az öngyilkossággal való fenyegetéseket kölcsönösnek írtad, lehet, hogy neked sem ártana?!
2020. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
27%

Aha, szóval a faszi a hibás mindenért, te meg vagy az áldozat. Te magad is leírtad egyébként, hogy aki megváltozott, az te vagy, a hapsi ugyanolyan, mint eddig volt. Kérdezem én: miért nem gyerekvállalás előtt léptél le, ha annyira mehetnéked van? Pár hónapos a gyerek, a problémáitok meg 7 évesek. Miért kell egy gyereket is megnyomorítanotok? Ha a hapsinak pszichológusra van szüksége, akkor szerintem neked is, mert értelmes nő ilyen helyzetben nem vállal gyereket.


Csak azt gondold végig, hogy a SAJÁT CSALÁDOD sem áll melletted. Ennek bizony oka van.

2020. aug. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk, én soha nem fenyegetőztem öngyilkossággal. Neki ajánlottam emiatt pszichológust amiatt, hogy minden problémára bedobja az öngyilkoskártyát, de nem emlékszik ezekre a dührohamokra.

A családom amiatt van mellette, mert apám megcsalta anyámat, sokszor, és szerintük, ha egy férfi ezt nem teszi, mintaapa... Játszani nagyon tudja a támogató férjét, szigorúan mások előtt csak.


Külön sajnálom a minek kellett széttenni a lábam kommentelőket, szar dolog lehet ilyen lelkivilággal élni. Rádöbbenhettem volna régebben, hogy ebből nincs kiút, hiába ígéri, nem fog megváltozni, igen. De a gyerek már megszületett, nem ő lenne az első, aki elvált családban nő fel, most már azt kell nézni, most mi a legjobb neki, nem, hogy mi lehetett volna.

2020. aug. 3. 13:14
 6/30 anonim ***** válasza:
21%
Ez a családod, ebből kell kihozni a legjobbat. Most már késő. Gyerekkel meg nem ugrálgat az ember.Ki-be egy kapcsolatban. Ha pedig a szüleid ott lebegnek elrettentő példaként előtted, akkor hajrá mutasd meg, hogy te más vagy, és vedd kezedbe az irányítást.
2020. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Kedves 2. kommentelő, köszönöm a válaszod!

Szerencsére van hova mennem, el tudom magunkat tartani (ahogy éveken át én tartottam el a férjemet is).

2020. aug. 3. 13:18
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha le akar ugrani egy hídról hát csak rajta, én még mutatnék is neki egy-kettő remek hidat hogy biztosra menjen.
2020. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%

Elképesztően szánalmasak a "minek kellett..." és "gondoltál volna erre, mielőtt..." hozzászólók. Ők azok, akik attól érzik magukat jobbnak, hogy kioszthatják a kérdezőt, még rúgnak is egyet rajta.


Nyilván nem szándékosan hozta magát ilyen helyzetbe, sajnos megesik, hogy későn döbbenünk ár dolgokra, és arra, hogy ez nem fog változni.


Nagyon alacsony a mérce, amit a szüleid állítottak, igenis jogod van egy támogató társra. A gyereknek nem érdeke, hogy olyan családban nőjön fel, ahol az egyik szülő állandóan öngyilkossággal fenyegetőzik, akkor inkább egyedül neveld, de békében, szeretetben. Nyilván nem ez az ideális, de most nem a múlton kell sajnálkozni, hanem ebből a helyzetből a legjobbat kihozni.

Ha elfordulnak tőled a szüleid, akkor az az ő szegénységük.


Nézz előre, a gyereked és a saját boldogságot legyen a legfontosabb számodra!

2020. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
65%
Nem, nyilván véletlen esett teherbe, ment férjhez.
2020. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!