Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál a Nő milyen alapon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál a Nő milyen alapon tart igényt a vagyon felére?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy üzletemberek, politikusok, sztárok etc. válásánál lehet hallani hogy a feleség viszi a fél vagyont.


Viszont a vagyon 90%-át a férfi kereste meg, a Nő annyit csinált hogy csak ott volt. Mert vagy eltartották, vagy volt valami alibi állása átlag fizetésért.


Tehát magyarul más által megkeresett pénzre, értékekre, vagyontárgyakra mi alapján tart igényt valaki?


Én ezt erősen lehúzásnak érzem, miközben Ő is tudja lélekben hogy az nem az Ő munkájából van.



2020. szept. 5. 21:14
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Magyarorszagon a jogszabalyaink alapjan megteheti.
2020. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
99%
Vagyonszerződès hiányában jogilag jár neki a fele. Mindegy, hogy ki milyen arányban járult hozzá a közös vagyonhoz. Ès úgy őszíntèn, hülye lenne lemondani róla.
2020. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
97%
A ferfiak is igenyt tartananak ra, hidd el.
2020. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%
Látszik, h nem ezekben a körökben jársz. Ilyen emberek házassági szerződés nélkül nem vesznek el senkit sem. Jár persze vmennyi, de nem engedik, h a felét vigyék.
2020. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
99%

Van ahol a menyasszony apja protezsálja a fiatalokat, vagy vonja be a jól menő vállalkozásba a vejét. Szóval nem egyoldalúan a nőknek kedvez, meg aztán nem lehet minden esetre ráhúzni. Vannak vagyonos nők is, továbbá a nő nem "csak otthon ül és kész", hanem tizen - huszon évig kiszolgálja a párját, viszi a háztartást, főz, neveli a gyereket. Próbáld ki és meg tudod, mennyi időt vesz igénybe. Bár tudom egyes férfiak nevezik ezt otthoni seggvakarásnak, semmittevésnek. "A semmire kér" - ezt a semmit máshol megfizetik, a bejárónőt, szakácsnőt, dajkát.

De ha annyira félsz, hogy lehúz majd valaki, házasság előtt köss vagyonszerződést és kész.

2020. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

A házasság vagyonközösség is egyben. Ha nem tetszik, akkor nem kell házasodni vagy lehet kötni előtte szerződést. Szoktak is. A magyar törvények nem milliárdosokra vannak szabva, hanem hétköznapi emberekre, akik egyfelől azért hasonlóan keresnek, másfelől a feleség gyerekvállalás esetén lemond a karrierjéről. Egy életre, tulajdonképpen.

És így sem viszi sem azt a mi házasság előtti vagyon, sem azt amit a másik örökölt. A házasság alatt pedig vagyonközösség van.

Gondolj bele, hogy nézne az ki hogy összeházasodnak, a férj építi a karrierjét, halad szépen a ranglétrán, a nő meg diploma után dolgozik egy-két évet, majd kis kihagyásokkal megszüli a közösen eltervezett két három gyereket, otthon marad kb 9 évig, majd utána próbál elhelyezkedni, de hol az egyik gyerek beteg, hol a másik. Nyilván nem a fontos ember férje fog otthon maradni, hanem ő. Eleve nem fog felelős, jó állást kapni. Ő a családba fektette bele az idejét, energiáját. És akkor apuka lelép egy szöszivel ő pedig megy az utcára, mert nem volt rendes keresete? Vagy hogy gondolod? Értem én, hogy nem mindig ez a helyzet, de figyelmeztetlek, ha egy férj úgy dönt, hogy ő gyerek nélkül is eltart egy nőt, akkor ő azt a nőt megvette kilóra és ebbe önként ment bele. Senkinek sem fogtak pisztolyt a fejéhez, hogy házasodjon.

Csak úgy mellesleg, az én örökségemből vettük a házunkat a férjemmel én adtam az önerőt, ő felvett hitelt. Ez külföld. Egy évig fizette, majd eladtuk a házat és hazaköltöztünk Magyarországra. Nekem 12 misim volt benne, neki egy év hitelfizetés. Utána a vételár és az eladási ár különbözetéből vettünk itthon egy kicsi vidéki házat, amit a szüleim újítottak fel nekünk. Milliókat tettek bele. Válásnál eszembe sem jutott, hogy nem fele-fele az ügyvéd hívta fel rá a figyelmemet, de nem foglalkoztam vele. Pedig ő már el is tapsolta a saját részét, én meg beforgattam ingatlanba. Mindig én vittem őt anyagilag a hátamon, anyagilag nekem, nőnek egy megváltás volt a válás. Csak mi nők nem panaszkodunk annyit.

2020. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Már csak ezért is hitelét veszti a szöveg, hogy a házasság "csak egy papír". Sokkal többről van szó számos szempontból. A jogi kötelezettségeket valóban egy másik csak egy papírral lehet kikerülni.
2020. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
9%

Az a férfi, aki olyan hülye, hogy megnősül, az megérdemli a sorsát.


Mellesleg haverom csinálta jól. Simán lefizette a felesége ügyvédjét meg az értékbecslőt. Spórolt vagy 20-25 milliót.

2020. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
40%
Olyan alapon, hogy a pali egy ostoba balek volt, mikor nem írt vagyonszerződést. T.i. a nő csak a házasság alatt SZERZETT (nem örökölt) vagyon felét viszi, azt is csak akkor, ha a pár a vagyonszerzést megelőzően nem nyilatkozott másképp szerződés keretein belül.
2020. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
52%

Csak igen halkan jelzem, hogy idehaza, a házassági szerződés elég új dolog, ráadásul nem olyan erős, mint az "amerikai filmekben". Itt sajnos nem betonbiztos.

Ráadásul sok nő ÉS A CSALÁDJA, nem is egyezik bele a házasságkötéskor.

2020. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!