Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet elengedni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet elengedni az exet úgy, hogy van közös gyerekünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több cikket olvastam már, és a megoldóképletek között szerepel az, hogy töröld le, ne hívd, ne írj, ne nézegesd, dobd ki a cuccokat (nyilván nem a használati tárgyakat), amik tőle vannak, stb.


Ez tök jó, de egy cikk sem említi azt, amikor gyerek is van a képben, pláne kicsi. 5 éves a gyerkőc, kb naponta beszélünk Viberen, mert a gyerek is igényli, meg amikor otthon vagyok (külföld a munkavégzésem még a hónapban), akkor sűrűn vagyok vele személyesen is.


Ebből adódóan az ex-szel is kapcsolatban vagyok, hisz ő veszi fel a Vibert, belenéz a kamerába, vagy személyesen is találkozunk, mert elmegyek a gyerekért, vagy ő hozza át, stb. Nyilván váltunk pár szót, mert ettől függetlenül még emberek vagyunk, meg a gyermekünk szülei.


Tehát nem tud az a dolog működni, hogy töröljem le, ne hívjam, mert a gyerek miatt úgyis kapcsolatban vagyunk. A szakítás nem volt viharos, mondhatni békés, alapvetően jóban vagyunk, de mivel ő szakított velem, nekem jobban fáj, lassan 1 év után is. Neki már van másik partnere pár hónapja, a gyerek is átjár hozzá néha, ami szintén egy bennem lévő kés forgatásával ér fel néha.


Szóval hogyan lehet feldolgozni a szakítást akkor, ha gyermek is van a képben, és maga a szakítás, vagy az előzmény nem volt viharos? Nyilván oka van a szakításnak, tehát vitatkozások, súrlódások voltak.


Írják, hogy találj hobbit, sportolj, tűzz ki célokat, stb, de ez segít? Feledteti a múltat, vagy a fájdalmat? Új kapcsolatba nem tudnék belemenni, túl sok az ex-szel kapcsolatos érzelem még, vigasznak meg nem kell nő, kiszúrni sem akarok vele, vagy lejáratni magam, hogy úgy ismerkedem, hogy még az exem emlékei közt élek.



2020. szept. 9. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Miért mentetek szét?


Nekem, és minden normális férfinek, pont e miatt nem kéne gyerekes nő.

2020. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetlen dolog feledteti a fájdalmat, az pedig az idő - ha azt az időt tartalmasan töltöd és nem nosztalgiázol, nem ábrándozol az exről, magadban is bezárod azt a kaput, elengeded. Úgy sokkal könnyebb, ha nincs szem előtt, de a te helyzetedben sem lehetetlen.

Az mindenképp szuper, főleg a gyerek szempontjából, hogy békés viszonyban vagytok, de ettől még szorítsd minimálisra a részedről a beszélgetést és próbáld meg magad mással elfoglalni. Nem lesz könnyű, de menni fog, kitartást kívánok.

2020. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Idő-idő. Nekem van egy 17 éves lányom. 2 éves volt mikor szétmentünk az anyjával. Normális kapcsolatot tartunk fenn. Azóta már megházasodtam. Jelenlegi párom is jó kapcsolatot ápol a lányommal és az exemmel is. Született még két lányom. Alakulhat még szépen a jövőd. Túl kell lenned rajta. Tölts több időt barátokkal. Foglald el magad valamivel hogy a gondolataid ne mindig ekörül forogjanak. 40/F.
2020. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1, mert állítása szerint motiválatlan, céltalan voltam, aki nyalogatja a sebeit, féltékenykedtem is, és van egyfajta hipochondriám is. Dehogy ez csak az utolsó 1-2 évben volt, előtte nem. Ja meg hogy miattam nem tudott ő változni és fejlődni, miközben én nekem kellett már noszogatni, hogy menjen el sportolni, vagy bármi, mert nem volt elégedett önmagával. Valóban túlsúlyos volt kicsit. De annyira nem zavarta, hogy tényleg el is menjen. 1 év távlatában nem sok minden változott nála sem, mert ugyanúgy nem fogyott le, nem változtatott munkahelyet, nem lett új hobbija, vagy új barátai, nem járt el sehova, stb. Tehát ugyanazt az életet folytatta, csak nélkülem. Hogy belül milyen változások, vagy fejlődések zajlottak le benne, azt nem tudom. Lett egy új kapcsolata 2 hónapja, amivel nagyon elégedett most. Ott is van egy nagyobb gyerek az előző házasságból.


De hogy ő miben járult hozzá a szakításunkhoz, az sosem lett kimondva, pedig volt nem egy dolga neki is. Jó eséllyel az egoja miatt soha nem fog elém állni, és azt mondani, hogy igen, ebben ebben és ebben én is hibáztam. De azt bevallotta nekem is, hogy leeresztett, bekényelmesedett a kapcsolatba. Csak nyilván az én hülyeségeim feltűnőbbek voltak neki, mert az ember a másik hibáit, gyengeségeit jobban észreveszi, mint önmagáét.


#2, #3, köszönöm, igyekszem!

2020. szept. 9. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy. Nem fog már fájni egy idő után, de teljesen elengedni sose fogod, hiszen mindig össze fog láncolni a gyereketek.
2020. szept. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk én kezdeményeztem a válást, de engem is nagyon megviselt. Főleg a COVIDdal egybekötve elég durva volt.
2020. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!