Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elmaradt láthatás pótlása?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmaradt láthatás pótlása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem az volna, hogy a gyermekem apjával különváltunk kb. másfél éve, azóta a bírósági végzés szerint van a kapcsolattartása a gyerekünkkel, kéthetente jöhet hozzá. Most már sorozatosan az történik azonban, hogy a láthatás időpontja előtt kb. fél órával ír egy sms-t, hogy mégsem tud jönni (a kifogásai általában ilyenek: két napja megfáztam, tegnap elutaztam és későn értem haza, négy napja letört a fogamból egy darab és most is fáj, vállaltam plusz munkát...) aztán kéri, hogy a kimaradt alkalmat pótoljam be, illetve ügyvéddel fenyegetőzik, mert én ellehetetlenítem a kapcsolattartást.


Ne értsetek félre, nem akarom eltiltani a gyerekétől, csak nagyon elegem van belőle, hogy felkészítem a gyereket rá, hogy jön az apja (még nem igazán van időérzéke, magától nem tudná, hogy apás nap van), aztán az utolsó pillanatban meg mégsem. És akkor én magyarázhatom el, hogy sajnos most mégse, de apa majd jön máskor, stb. Közben meg nem vis maior helyzetekről van szó.


Köteles vagyok ilyenkor is bepótolni ezeket az alkalmakat?



2020. okt. 24. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem, plane ilyen gyenge kifogasok miatt! Kepzeld ha az Apa eltunne 3 evre, majd beallitana, hogy par honapra elvinne a gyereket!

Csakis a birosag altal meghatarozott idoben viheti el (hacsak jofejsegbol nem engeded tobbszor,vagy ti bekesen megbeszelitek, hogy pl. hetkoznap is elviheti). Ha ez nem tetszik, akkor a birosaghoz lehet fordulni, de igy az eselye egyenlo a 0-val.

2020. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk lehetnèl rugalmasabb.
2020. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy koteles lennel, de ha egyebkent nincs akadalya, akkor miert ne lathatna mas idopontban?
2020. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bármikor elcserélek vele napokat, hogyha esetleg előtte szól és nem fél órával, hanem legalább egy nappal. Meg eddig mindig beleegyeztem utólag is, hogy jöjjön helyette máskor, mert az a lényeg, hogy lássa őt a gyerek. Aztán abból is vagy lett valami, vagy nem.
2020. okt. 24. 14:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megbeszélni vele, hogy emberelje meg magát. Amit csinál, azzal a gyerekkel szúr ki, nem beszélve, hogy a te programjaidnak is keresztbe tesz (gondolom ez a cél). Nem vagy köteles rá, és ne is hagyd, hogy ilyesmivel zsaroljon, nevetséges.
2020. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles másik időpontban láthatást biztosítani, hacsak te miattad nem jött létre. Pl mert pont akkor voltatok nyaralni, ekkor meg lehet beszélni másik időpontot.

De ha ő mondta le, akkor miért járna neki pótláthatás? Hiszen alkalma lett volna, de nem élt vele.

2020. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent en elvalt szulok gyerekekent felnott fejjel azt mondom, ne problemazzatok a lathatason ennyit. Szerintem szuleim nem allapodtak meg anno semmi fixben, mert apukam elegge ossze-vissza dolgozott, de nekem abszolut pozitiv emlekeim vannak errol, hogy amikor tudott, raert akkor talalkoztunk, legyen ez egy nala toltott hetvege vagy akar csak egy hetkoznap delutani par oras program, mindegy. Nem emlekszem olyanra, hogy a szuleim vitaztak volna, hogy most nem lehetunk apaval, szoval ha megoldhato, szerintem kezeljetek rugalmasan ezt a dolgot, a gyereknek is jobb lesz felnottkent ugy visszagondolni, hogy apa jott amikor tudott, a szulok pedig nem veszekedtek.
2020. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Idő közben beszéltem ügyvéddel (más miatt, de akkor már erre is rákérdeztem) aki mondta, hogyha játszmázik a gyerek apja, akkor lehet tőle kérni orvosi igazolást, hogy tényleg beteg volt-e és ha igen, akkor kell csak pót alkalmat megbeszélni vele fél éven belül.


Alapvetően az utolsó válaszolóval értek egyet, ideális esetben tényleg így kéne lennie. Csak hát sajnos nálunk ez nem működik. Egyébként a gyerek apja klasszikus munkarendben dolgozik, minden délutánja és hétvégéje szabad, csak vannak egyéb problémái az életben - nem véletlenül nem így megítélve a láthatás.

2020. okt. 30. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk elèg nevetsèges ez az orvosi igazolásos dolog. Mármint gáz, ha már ehhez kell folyamodni.

Legjobb lenne vele megbeszèlni, hogyha közbe jön valami, akkor időben szóljon, mert igazából a gyerekkel szúr ki,aki várja. Ès akkor beszèlhettek meg más alkalmat.

2020. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!