Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van akkor, ha csak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha csak az egyik fél szeretne válni?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, ebből 5 év házasság. A párom néhány hónapja jelezte, hogy el szeretne válni... Különösebb okot nem tud rá mondani, egyszerűen nincs már meg a szükséges érzelmi háttér a folytatáshoz - ahogy Ő mondja. Sokat küzdöttem, próbálkoztam, hogy felélesszem a dolgot, de reménytelennek látszik.


Mi van akkor, ha én nem akarok elválni? Milyen jogi folyamat kezdődik meg ilyenkor és mi a menete? Tudja ezt esetleg valaki?



2020. nov. 18. 21:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%

"Amúgy ha nem akarsz válni max elhagy és maradsz feleség de attól még az semmi"

Igen, és ha találsz valaki mást, vele nem házasodhatsz össze. De nem baj, mert mire oda eljuttok, már annyi minden kialakult az új kapcsolatodban, hogy nyugodtan válhattok, akkor már minden szempontból. (Pl. ház: nem kell a régi)

2020. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván a válás nem csak érzelmileg, de anyagilag is új helyzetet hoz, de ez benne van a pakliban. A végtelenségig nem tudod húzni, ráadásul csak meg fog gyűlölni, ha akadékoskodsz. A bíróság is csak annyit fog tenni, hogy felszólít, hogy adjátok el a házat, azt nem érdemes megvárni, hogy árverezést kérjen, csak rosszabbul jártok. Azzal, hogy belekényszeríted egy gyűlölt helyzetbe nem fogja meggondolni magát..
2020. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
42%

Én ezt nem értem. A férfiak nem szokták csak így a semmiből ezt bejelenteni, főleg nem rögtön válni. Olyanok szoktak lenni, hogy "elköltözök egy időre" vagy "egy kicsit most egyedül lennék", de nem rögtön a válás jön szóba, hacsak nem sürgeti valaki a háttérben. Nem mondom, hogy lehetetlen, de furcsának elég furcsa.

Ha két éve vettétek az ingatlant, akkor azt meg kell osztani, vagy kifizeti egyik a másikat vagy eladjátok és felezitek a pénzt. Utóbbi esetben ha többért megy el, mint amiért vettétek, az állam súlyosan tartani fogja a markát adó formájában még 3 évig.

Az életközösségben (nem csak a házasságban) szerzett összes vagyon feleződik majd (ami nem különvagyon).

Ha te nem akarsz válni, akkor is elválasztanak, de sokkal hosszabb lesz és iszonyú fájdalmas minden alkalom. Először ki akarnak majd békíteni benneteket. Ha a férjed nem békül, akkor jön 1-2 vagyonmegosztásos tárgyalás, ha nincs közös megegyezés, akkor a bíró előtt kell vitatkozzatok a kanapé meg a tévé sorsán. Az írásodból az jött le, hogy nincs közös gyerek, de ha van, akkor az megint egy gyönyörű menet, mikor megegyeztek a láthatás/gyerektartás kérdéseiről.

Bármelyik pontnál meggondolhatja magát a férjed és erre többször fel fogják hívni a figyelmét. Még a válás után is lesz 2 hete átgondolni és kérni, hogy semmisítsék meg az ítéletet, hacsak nem mond le erről a jogáról. Ha lemond és nem gondolja meg magát, 3-4 érzelmileg igen megterhelő tárgyalás lesz, de a vége ugyanaz: elválik tőled.

De még mielőtt reménykednél, hogy meggondolja magát: Ha engem a férjem képes lenne bíróság elé vinni válás miatt és meggondolná magát közben, én ragaszkodnék az eljárás lefojtatásához. Kevés ennél nagyobb megalázást tudok elképzelni.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, iszonyú nehéz lehet. Kitartást kívánok!

2020. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Savlekotő ***** válasza:
84%
Hát ez a fura mikor vki eljut már a váláshoz ott ő már a házasságát eltemette fejben rég, és hiába magyaráznak h nincs 3 fél,de 90%ban már évek óta meg van az a háttérben azért is vannak jelek,nincs szex elhidegülés elhanyagolás kommunikáció hiány.menekülés a munkába aludni járunk haza a másik közelségétől a rosszullét kerülget stb..
2020. nov. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
72%

Off: Honnan veszitek, hogy a kérdező a nő? Én sehol nem láttam.

On: Ahogy írták, hosszabb lesz, de a vége ugyanaz. Elvált ember leszel. Mondjuk én nem értem. Azért akarsz életed végéig egy rossz kapcsolatot, ahol nem szeretnek, mert van egy közös házatok? Ez mekkora hülyeség már! Adjátok el, vagy valamelyikőtök vásárolja ki a másik részét.

2020. nov. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Savlekotő ***** válasza:
46%
Sokan élnek egy házban házasként és közben vagy egyiknek vagy mindkettőnek van kapcsolata,valószínű itt is egy 3 ik sürgeti a lépést különben még 5 évig szarna az egyik fél macerázni a válással,ha nem lenne fix uj kapcsolata,de lehet vakká lenni és lehülyézni mikor ez a séma 90% ban.. Ha meg uj nélkül is válni akar az illető fél akkor a kapcsolat házasság már hosszú évek óta eleve fos kategória és házért se éri meg a válást sürgetőnek maradni....
2020. nov. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%
minden házasság alatt szerzett vagyon feleződik, ha nem volt hazassag előtti szerződés. Ha Van közös gyerek, bonyolultabb lesz a procedúra, egyébként meg mindegy hogy te mit akarsz, ha menni akar, menni fog. Nekem 20 év után jelentette be az ec, hogy menni akar, 2 dolgot tehettem volna:1: verem a földhöz magamat, mindent megteszek, hogy alátegyek, ott szívatom, ahol tudom 2: emelt fővel továbblépek és már csak a gyerekek érdekében is tartom magamat. A 2. választottam
2020. nov. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
31%
#13: van egy rossz hírem számodra: szűk látókörű vagy
2020. nov. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az esetleges vagyonmegosztás körüli huzavona sem változtat semmit azon, hogy attól még elválasztanak, ha azt szeretné, legkésőbb a második tárgyaláson. Az két külön dolog. Utána már elváltként húzódhat a vagyonmegosztás akár évekig is. Nem az van, amit gondolsz, hogy az elhúzódó válóper miatt/alatt majd meggondolja magát. Ugyanis az nem húzódik el, ha továbbra is fel akarja bontani a házasságot, legrosszabb esetben a második tárgyaláson kimondják a válást. Utána aztán sakkozhattok évekig a vagyonmegosztási pereken, már elvát felekként. Anyós 2009-ben vált el, a vagyonmegosztás pedig 2015-ben zárult le (rengeteg mindent kellett osztani és semmiben sem egyeztek meg, jól jártak az ügyvédek) gondolhatod, hogy nem kényszerítette rá asemmilyen törvény, vagy bíróság, hogy addig a hat évig is házasként kelljen élnie valakivel, akivel nem szeretne. Csak szólok, ne érjen meglepetés.
2020. nov. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
5%
a bíróság nem foglalkozik a vagyonmegosztással bármilyen érdekes
2020. nov. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!