Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van akkor, ha csak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha csak az egyik fél szeretne válni?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, ebből 5 év házasság. A párom néhány hónapja jelezte, hogy el szeretne válni... Különösebb okot nem tud rá mondani, egyszerűen nincs már meg a szükséges érzelmi háttér a folytatáshoz - ahogy Ő mondja. Sokat küzdöttem, próbálkoztam, hogy felélesszem a dolgot, de reménytelennek látszik.


Mi van akkor, ha én nem akarok elválni? Milyen jogi folyamat kezdődik meg ilyenkor és mi a menete? Tudja ezt esetleg valaki?



2020. nov. 18. 21:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincsen közös megegyezés, amit jóvá hagyhatna , akkor kizárólag a bíróság foglalkozik vele, kedves utolsó. Vagy szerinted mégis ki? A szomszéd Marika? Senki másnak nincsen jogköre dönteni ezekben, ha a felek nem tudnak megegyezni, kizárólag a bíróságnak. A közös megegyéezés az más, bár azt is csak ott hagyják jóvá továbbra is.
2020. nov. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
18: Miért is?
2020. nov. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Mar ket kulon ugy a valas es a vagyonmegosztas, valtozott az idevonatkozo torveny. Annyi van, hogy elso targyalas utan nem lehet valni meg kozos megegyezessel sem, mindenkeppen gondolkozasi idot adnak. Ha nem tudtok megegyezni a vagyon elosztasarol, akkor abban is pert kell inditani.
2020. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
lepontozhattok tudatlanok nyugodtan, a bíróság akkor is nagyivben le fogja szarni hogy osztjatok el a vagyont!!!!!
2020. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam,nem akartam válni. Tisztában voltam a hibáimmal,hajlandó lettem volna bármire,a változasásokat is látta amivel problémája volt,de mégis válás lett a vége. Ráadásul tiszta hülyének is nézett,megviselt nagyon ez a dolog mert volt egy gyerek is a képben.


Utólag tudod mit mondok? Örülök,hogy így alakult mert kaptam egy lehetőséget arra,hogy találjak egy olyan nőt aki megfelel minden szempontból és nem kell a hátra lévő életemet egy irigy,rossz indulatú nővel leélnem akinek még önkritikája sincs. Az idegesítő mindent tudó szüleiről már ne is beszéljünk.


Ha válni akar akkor legyen úgy! Senkinek nem kell magalázkodni! Utólag lehet bánni is fogja a döntését,csak akkor már késő lesz.


Amúgy ha te nem akarsz válni vagy nem jelensz meg a bíróságon akkor is szétválasztanak titeket.

2020. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!