Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után mennyi idő kell a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után mennyi idő kell a regenerálodáshoz a nőknek?

Figyelt kérdés
Mennyi időbe telik mire újra elkezded szeretni magad, újra előbukkan a régi éned, meggyógyul a szíved? Nem arról van szó hogy fáj a válás, én akarom, én döntöttem így, mert egy bántalmazó kapcsolatból menekültem el a 3 éves kisfiammal, de valahogy azt érzem, nem lesz könnyű újra önmagamra találnom. Ismerkedni még egyelőre félek, mert sajnos tele van a világ hozzá hasonló férgekkel, nem általánosítok mert biztos van még rendes pasi a világon, de nem hiszem, hogy fogok a közeljövőben bízni valakiben.

2020. nov. 19. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mennyi.
2020. nov. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

akiket én ismerek elvált nőket,ők a férjüktől egyenesen a szeretőjükhöz költöztek,gyerekestől.

szóval ez alapján nulla regenerálódási idő kell nekik.

2020. nov. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk inkább nők véleménye érdekelne akik már átestek egy bántalmazó kapcsolaton, nem az hogy a szomszéd r*banc rögtön egy másik fiszba szökött 🙂 attól még nem minden válásnak egy szerető az oka.
2020. nov. 19. 00:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem képes amúgy felfogni a leendő exférjem sem, azt hiszi hogy valaki miatt hagytam el, mert nem képes belátni a saját hibáit, erre meg végül mégiscsak neki került egy hét után valaki 🤷
2020. nov. 19. 00:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam bántalmazó kapcsolatban, de megcsalás miatt váltam el. Nekem 3-4 hónap volt, mert bár az exemtől eléggé megundorodtam, de azért sajnáltam az együtt töltött 7 évet és az együtt tervezett jövőt. Mikor készen álltam az új életre, lett is hamar párom, akivel már 10 éve együtt vagyok. Ő is egy hosszú, de rossz kapcsolatból lépett ki. Szerencsére egyikünk sem hibáztatta a másik nemet az ex viselkedése miatt, így mi tudtunk tiszta lappal, és bizalommal indulni.
2020. nov. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem 9 hónap volt.
2020. nov. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Két év nekem.
2020. nov. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Áprilisban váltam el, októberben lett egy kapcsolatom, tehát mondhatnám, hogy fél év. Valójában azonban sokkal több kellett. Csak barátság extrákkal kapcsolat volt mert nem tudtam/mertem/akartam elköteleződni és a gyerek életébe nem akartam egy idegent berángatni. Annak vége lett másfél év múlva, hosszú egyedüllét követte. Utána is képtelen voltam kapcsolatot keresni, mert nem tudtam elhinni, hogy engem szeretni tudna valaki. 5 év telt el, most jöttem rendbe, kész vagyok egy kapcsolatra. Fenn vagyok egy társkeresőn, régebben még eddig is alig jutottam el. És a vicc hogy én váltam el.
2020. nov. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan nem voltunk házasok, de szintén bántalmazó kapcsolat volt. 3 éve l költözött el, van két gyerekünk, szóval azért a kommunikálunk. Én akkor úgy maradtam magamra, hogy egy szorongó roncs voltam, talán most kezdek nagyon apránként épülgetni. De ez nagyon összetett, sok tényezőtől függ. Én a szüleim támogatására sem számíthattam, pszichológushoz jártam.

Már most hiszek abban, hogy létezik valahol olyan férfi, aki nem szemét, de bízni nem mernék.

2020. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szinte pont ugyanez volt a felállás nálam, anno sok-sok évvel ezelőtt, 2003-ban. Igy némi tapasztalattal a hátam mögött válaszolhatok neked. 3 éves volt a fiam, mikor elmenekültem a későn felismert, de aztán nagyon elfajuló bántalmazó kapcsolatomból, mert végre elhittem, hogy képes vagyok rá, nem hittem a fenyegetéseinek sem tovább (elpereli a gyerket-én hülye, egy ideig még etttől is rettegtem, bevettem a zsarolásait) és mozdultam végre, jobb híján ideiglenesen a szülői házba. Nem volt egyszerű, sokáig tartott a regenerálódás, érzelmileg hamar lkeváltam, hisz nem éreztem addigra már a megvetésen kívül semmit sem, de a lelki stabilitásomat, magabiztosságomat évek alatt nyertem csak vissza. Nem alakult utána sem minden mesésen, bár pár év után lett egy tartós kapcsolatom, aztán annak is vége lett, nem volt házasság, barátként váltunk el, bántalmazó sem volt, de akkor sem a megfelelő ember, még mindig túl sokat néztem el mindenkinek, rosszul választottam újra. 46 múltam, 7 éve vagyok a kedvesemmel, sosem gondolktam volna, hogy 40 előtt ez még utolérhet, Ő a megfelelő, ideális társ, önazonos lettem végre és kiteljesedtem minden területen. Ha te lépsz is, idő kell, mire mindent újra felépítesz önmagadban, ahhoz meg még több kell, hogy bízni tudj, nopláne helyesen, a berögzült rossz párválasztási mintát elengedve megfelelő társat találj, ha akarsz majd egyáltalán. nem tudom mennyi ideig voltatok együtt, ez amúgy is nagyon egyéni szerintem, de hónapról hónapra jobban leszel, ha nem sajnálod az időt magadra, az önismeret elmélyítésére, akkor 2 év se kell és ha nem is a régi (mert az nem volt jó modell), de új ember leszel. Lehet előbb, lehet több idő kell, csak abba a hibába ne ess, hogy érzelemvezérelten hirtelen elköteleződsz majd valaki mellett túl hamar, a nélkül, hogy valóban megismernéd. tudom, most azt gondolod lehetetlen, de ha ajtóstól jön a szerelem, akkor újra képes rosszul dönteni az ember, akkor is, ha azt gondolja még egyszer ugyanazt a hibát nem követi el. Kitartást és ha nehezen boldogulsz, ne légy rest szakértő segítséget kérni, aki segít felfedni azt is, miképpen gyalogoltál bele, majd tűrted évekig a bántalmazást, mi hibádzik abban, hogy nem ismerted fel és hogyan változtathatnál azokon a dolgokon, amik ide vezettek, hogy többé ne kerülhess ilyen helyzetbe. magadban kell megtanulnod elsősorban bízni újra, csak utána jön a többi ember. Minden jót kívánok!
2020. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!