Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper, békítés lehet sikeres?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper, békítés lehet sikeres?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy válópernél az első meghallgatáson a bíróság még mindenképpen megpróbálja kibékíteni a feleket? Ez járhat sikerrel akkor, ha az egyik fél korábban úgy érezte, hogy semmiképp nem akarja folytatni? Lehet ennek bármi eredménye vagy ez inkább csak egy kötelező kör?
2021. jan. 2. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom elképzelni ,hogy valaki eljut a válóperig és ott gondolja meg magát. Én is álltam válás szélén sajnos ,de kibékültünk .Ha perre mentünk volna részemről ott vége is van a dolognak.Személy szerint azt gondolom ez egy kötelező kör,de biztos lesz ellenpélda.
2021. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alessandro10 ***** válasza:
83%

Lehet sikeres, de ritka. 4 év házasság után váltunk, az exem hagyott el, így én adtam be a válókeresetet. Azt mondta, az előző házasságánál ő adta be, most adjam be én ha válni akarok. Lelépett, az se érdekelte, hogy házas.

Az úgyis csak egy papír.

1 tárgyalás elég volt. Utána megölelgettük, majd megpusziltuk egymást, minden jót kívántunk egymásnak aztán Te erre, én arra.

Azóta nem tudom mi van vele.

2021. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki a párjával nem tudja megbeszélni a helyzetet és nem tudnak kibékülni, azt egy bíróság nem fogja tudni kibékíteni! Nem párkapcsolati pszichológusok azok, hogy segítsenek feldolgozni a konfliktusokat. :D
2021. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alessandro10 ***** válasza:
81%

Előző vagyok. Békéltető tárgyalás nem volt, megkérdezték fenntartjuk-e a válási szándékot, majd miután az exem hajthatatlan volt, így nem húzták tovább.


Életem legnehezebb, egyben legfájóbb döntése volt kimondani a végét.

Ahol közös gyerek van, ott van esély a békéltetésre, nekünk gyakorlatilag nem volt semmi közös az ingóságokon kívül.

2021. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ne úgy képzeld, hogy komoly mediációt folytat a bíróság, és megpróbálják elboronálni a konfliktust.


Általában simán megkérdezik csak, hogy látnak e erre esélyt, nagyon max 2 percet szánnak a dologra, mert kötelező nekik.


Ebből is következik, hogy nem, nincs erre igazán esély, amit nem sikerült megoldania a párnak magában, azt a bíróság sem fogja, és ez nem párterápia.

2021. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első tárgyaláson _elvileg_ meg kellene próbálnia a bírónak kibékíteni a feleket, különösen, ha van közös kiskorú gyermekük is a feleknek.


Nekünk volt közös gyermekünk is, de az első tárgyaláson meg sem próbálta a békítést a bíró... :) Ha jól emlékszem, megkérdezte a felperest, hogy fenntartja-e még a keresetét, majd egy "igen" után mentünk tovább. Nálunk 2 percig sem tartott a kedves bíróság ezirányú erőfeszítése. :D


Lássuk be: a bírónak sem érdeke, hogy az első tárgyaláson kibéküljünk, és mintha mi sem történt volna, mindenki szépen hazamegy kézenfogva.:) A bíró statisztikájában az nem jelenik meg, hogy mennyire volt sikeres a pereskedés elkerülésében. ;)

2021. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6: a bírónak semmi érdeke nem fűzödik ahhoz, hogy a válás végigmenjen (van elég peres ügy, inkább túlterheltek a bíróságok, mint láblógatnak).


Viszont ahhoz sincs sem képesítése, sem tudása, sem motivációja, hogy komolyan elkezdjen mediálni. De erre általában nincs is szükség, mert ha arra a kérdésre, hogy van e mód megoldásra legalább az egyik fél úgy felel, hogy nincs, akkor kb vége is a történetnek.

2021. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Era50 ***** válasza:
Ez kötelező, de osztom azok véleményét akik szerint ha idáig eljut egy házaspár, már ez a kérdés ne oszt nem szoroz..
2021. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bizonyára ez a ritkább, de igen, lehet. Szüleim gyerekkoromban válni akartak, aztán ezen a bizonyos "békítő tárgyaláson" döntöttek az együtt maradás mellett. Azóta normálisnak mondható családi életünk van/volt (felnőttem az eltelt 20 évben)
2021. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagypapám mesélte hogy több párt sikerült a békéltető tárgyaláson kibékíteni. De ez sem most volt már, nagyon rég.
2022. jan. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!