Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én vagyok a hűtlen,2 gyerekkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a hűtlen,2 gyerekkel.Mire számíthatok?!

Figyelt kérdés

13 év után 2 gyerekkel (7-12 évessek) vége a házasságomnak !

Én vagyok a hűtlen fél,nem szépíteni,de hogy idáig jutottunk,nem csak az én hibám.

Mostanra az elhatározás is megszületett, elvàlunk! A szeretőm a párom lett,és hogy ez kibontakozhasson úgy ďöntottem,nem várom meg hogy kimondják a válás,elköltözöm albérletbe a gyerekekkel.(a válást a férjem adta be)

Ő szeretne vissza kapni minket,de én már döntöttem!Ő azt is felajánlotta,maradjunk mi a közös otthonunkba,de én nemet mondtam!

A kérdésem a következő lenne.A házon közös hitel van,amit nem tudok fizetni jelen helyzetbe.Már hónapok óta ő fizeti az egészet.

Ha ez így megy,nagyon sokkal fogok tartozni neki.Ezt a későbbiekben a vagyon megosztasnal,vissza tudja rám hárítani?!Ha ő fizetné 6-12 hónapig is akár amíg válást kimondják,akkor már nem 50-50%?!És ha a gyerekek velem vannak,nekem többet ítél a bíróság arányaiban?!



2021. jan. 2. 21:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/164 anonim ***** válasza:
87%
Exem majdnem pont így csinálta. A lakás külön kategória, csak ha együtt vettétek, akkor fele-fele. Különben számolni kell. És igen, levonják a nem fizetett részt a tiedből. Nálunk a szerető egy év után kikerült a képből, azóta egyedül van, nem jött be a liánozás.
2021. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/164 anonim ***** válasza:
98%
Van h úgy is szoktak h a te reszedet a hitelből a volt férj fizeti gyerek tartás fejibe. Szal akkor nem kapsz gyerek tartás.
2021. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/164 anonim ***** válasza:
65%

A szerető is kellene, meg a pénz is. Nem, nem fog menni.


Mindegy, erkölcsileg mit gondolok, jogilag nem fog menni.


Miért kapnál többet a gyerek miatt? Ott a gyerektartás, ha több kell a gyereknek, elmegy apanapon és megveszi neki.


U.I.: Nagyon gamma-hím lehet a szeretőd. Tudod, kinek kellenél....

2021. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/164 A kérdező kommentje:

Közösen megszerzett az ingatlan.A kölcsön is közös.Ő fizeti tovább,mert különben a bank elárverezi!

Ha nincs róla papír,hogy most ő fizeti,akkor mi van?!

2021. jan. 2. 21:13
 5/164 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha bizonyítható, hogy nincs elég jövedelmed fizetni, akkor az ő ügyvéde ezt nem fogja bizonyítani? Egy nyomorult éves bamkszámlakivonat az egész.


Ha ő többet törlesztett és bizonyítja, akkor kissé más a fele-fele.

2021. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/164 A kérdező kommentje:

#3 Tudom igazad van.Nem vagyok büszke magamra.Ez van!A jogi része érdekel a dolognak!


5# valóban.Ez épp bizo yitható,de az még nem bizonyítható,hogy bárhogy máshogy nem tudtam volna megoldani.

Neki erről írásos bizonyíték kellene?!

És ha most ő lakik a házban,abban ami az enyém is,amiért fizetnem kellene (de én albérletben vagyok) akkor is jogos,hogy fizessem a rámeső részt anélkül,hogy a végén ez levonásra kerülne?!

2021. jan. 2. 21:24
 7/164 A kérdező kommentje:
#1 köszi,hasznos amit írsz🤔
2021. jan. 2. 21:25
 8/164 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy nem 50-50. Nem csak rád tudja hárítani, rád is fogja, hiszen így igazságos. Neked semmivel nem jár több a gyerekek miatt. A szerető himbilimbije helyett a pénzkeresést kellett volna megfogni, aranyom.
2021. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/164 anonim ***** válasza:
70%
A kérdés a morális síkra vagy jogi síkra vonatkozik?
2021. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/164 anonim ***** válasza:
90%

A vagyonmegosztás nem feltétlen a válóper része. Lehet külön is intézni. Ha van vagyon, akkor ügyvéddel kell egyeztetni, hogy ne legyél kisemmizve. Érdemes nem összekeverni az érzelmeket a vagyoni részekkel. Senkit nem érdekel, hogy te voltál hűtlen, ez nem számit a váláskor.


A legjobb az lenne, ha megegyeznél a férjeddel a vagyonmegosztásról. Ha te albérletben laksz a ház helyett, akkor az számit ill. jogosult leszel a gyerektartásra, de a hitelt is fizetned kell. Erről kell megállapodni, hogy ezeket hogy intézzétek.

2021. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!