Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én vagyok a hűtlen,2 gyerekkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a hűtlen,2 gyerekkel.Mire számíthatok?!

Figyelt kérdés

13 év után 2 gyerekkel (7-12 évessek) vége a házasságomnak !

Én vagyok a hűtlen fél,nem szépíteni,de hogy idáig jutottunk,nem csak az én hibám.

Mostanra az elhatározás is megszületett, elvàlunk! A szeretőm a párom lett,és hogy ez kibontakozhasson úgy ďöntottem,nem várom meg hogy kimondják a válás,elköltözöm albérletbe a gyerekekkel.(a válást a férjem adta be)

Ő szeretne vissza kapni minket,de én már döntöttem!Ő azt is felajánlotta,maradjunk mi a közös otthonunkba,de én nemet mondtam!

A kérdésem a következő lenne.A házon közös hitel van,amit nem tudok fizetni jelen helyzetbe.Már hónapok óta ő fizeti az egészet.

Ha ez így megy,nagyon sokkal fogok tartozni neki.Ezt a későbbiekben a vagyon megosztasnal,vissza tudja rám hárítani?!Ha ő fizetné 6-12 hónapig is akár amíg válást kimondják,akkor már nem 50-50%?!És ha a gyerekek velem vannak,nekem többet ítél a bíróság arányaiban?!



2021. jan. 2. 21:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/164 anonim ***** válasza:
65%
El kellene kezdeni dolgozni, Gizi!
2021. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/164 anonim ***** válasza:
92%
Én azt nem értem ha te koltoztel el miért akarod hogy közöd legyen ahhoz a házhoz? Miért nem szállsz ki a hitelből? És fizesse tovább a férjed, amit eddig beleadtal meg rendezzetek.
2021. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/164 A kérdező kommentje:

32# mondjuk mert közösen megszerzett vagyon!

Mert van 2 gyerekem.

Attól,hogy az apjukkal nem működött tovább,attól még bizonyára vannak jogaim.

2021. jan. 2. 22:09
 34/164 A kérdező kommentje:
#31 dolgozom.
2021. jan. 2. 22:10
 35/164 anonim ***** válasza:
75%
És erre korábban nem gondoltál? Attól hogy kiszállsz a hitelből és férjed fizeti tovább, a gyerekeidet nem éri kár, hiszen ő az apjuk! Nálunk a szüleim úgy intézték, hogy anyám nem tudta kivásárolni apámat, ezért megegyeztek, hogy a lakás a nevemre kerül. Tádám.
2021. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/164 A kérdező kommentje:
#35 és a ha a gyerekek nevére kerül a ház,akkor az azt jelenti,hogy ?! Ezt most nem értem.Segits!
2021. jan. 2. 22:15
 37/164 anonim ***** válasza:
100%
A te érved az volt, hogy azért ragaszkodsz a házhoz/lakáshoz, mert 2 gyereked van. Ha amiatt aggódsz, hogy a gyerekeid anyagilag rosszul járnak, ez egy jó megoldás lehet. Nálunk apám kikötése az volt, hogy az örökségem - a lakásunk - ne sérüljön. Mivel az ingatlan a nevemre került, apámat nem érdekelte, hogy anyám nem tudja kivásárolni. Egyébként te kinézed a férjedből, hogy nem a fiaitokra hagyja a házat vagy elissza vagy miért aggódsz?
2021. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/164 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim válásakor figyelembe vették, hogy mikor szakadt meg az úgymond közös életük. Nálunk is anyu lépett le, nem fizetett se hitelt, se rezsit, de még csak velem sem törődött. A bíróság azt a dátumot vette figyelembe, amikor ténylegesen kilepett az ajtón. Onnantól kezdve a hitel fele, a rezsi /számlák fele mind halmozódtak a terhére. Nagyon nehéz volt mindenkinek. Apu fogadott ügyvédet, és a történtek alapján fizetési meghagyást kért anyura, azon pedig "behajtották 'a tartozásokat. És le is vonták a közös vagyon értékéből. Szerencsére apu a maradékot ki tudta fizetni, így végleg lezárták az ügyet.

Ha a férjednek van esze, ő is fogad ügyvédet, még mielőtt jössz itt a jogaiddal, de ezt már leírták előttem : fizetési kötelezettséged is van.

2021. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/164 anonim ***** válasza:
87%
Ha közös a tulajdonjog, közösen lehet átíratni - rajtad ez nem segít. Az, hogy két gyereked van - ezért ragaszkodsz a házhoz, semmit nem jelent, ezt a témát inkább kerüld, hiszen nem kötelező az anyjukkal maradni a gyerekeknek, maradhatnak apunál is, aki fedelet ad a fejük fölé, szóval vigyázz miket beszélsz :D
2021. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/164 A kérdező kommentje:
#38 a gyerekei a mindenki.Eredetileg még a felügyeleti jogot is akarta,de pont miattuk erről is letett. Miattuk fizet most helyrttem
2021. jan. 2. 22:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!