Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igaza van, ez megcsalás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van, ez megcsalás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy szerintem nincs igaza a (volt) férjemnek, de érdekelne, hogy mások hogyan gondolják.


3 éve voltunk (vagyunk) házasok, 6 éve együtt, de nagyon megromlott a viszonyunk kb fél évvel az esküvő után. Próbáltuk helyrehozni, sokszor leültem vele beszélni, olyankor pár napra megváltozott, aztán minden ugyanolyan lett. Hazajött, evett, leült játszani, fél 2-3 körül bejött a hálóba, felkeltett, hogy ő szexelne, hiába keltem reggel én korábban munka miatt. De ezen kívül szinte beszélgetni sem nagyon volt hajlandó, megszűntek a közös programok is( az itthoniak is, nem a vírus miatt).


Értettem hogy sokat dolgozik és fáradt, ő fizikai munkát végez, én inkább szellemit, ami szintén fárasztó. De máshogy. Én ezt értem. De nem éreztem hogy le kéne élnem egy életet intimitás nélkül, nem voltam boldog. Megmondtam neki hogy válni akarok, és elköltöztem. Ő teljesen kiakadt. Ez volt tavasszal. A válás nem lett kimondva a mai napig, de beadtam 2 hónapja, amikor megismertem egy férfit, és éreztem milyen megint amikor törődnek velem. Addigra már külön éltünk egy jó ideje, világossá tettem hogy válok, de valamiért reméltem hogy változik valami, viszont, nem is találkoztunk, beszélni is csak akkor, amikor 2-3 hetente felhívott hogy hisztizek e még vagy hazamegyek végre.


Szóval beadtam a válást, és lefeküdtem ezzel a férfival, azóta is randizunk. De ezt a férjem megtudta egy barátnőmtől, és azóta a szüleimet, közös barátainkat, ismerőseinket azzal traktálja, hogy én mekkora lotyó vagyok, mert megcsaltam őt. Természetesen aki nem ismer jól, el is hiszi, hiszen mással látnak olykor, és ezt hallják közben. Ez kellemetlen, mert kicsi városban élünk, és érzem a munkahelyen a megvető pillantásokat, az ismerősök hárítanak, és a szüleim is megkérdőjelezik, hogy úgy történt a konfliktus ahogyan mondtam.


Ez valóban megcsalás, amíg ki nincs mondva a válás, akkor is, hogy ha szakítottunk? Én tévedek? Nem érzem jogosnak a vádaskodást.


2021. jan. 3. 10:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egy házasságban külön költözni egyenlő a szakítással, így nem megcsalás.

Az emberek szeretnek ítélkezni, nem kell aggódni, elül ez a téma hamarosan

2021. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem is jogos. A csávó egy gyökér. Azok az emberek pedig akik csak az egyik fél sztorija alapján ítélnek, olyanok is. Az ő bajuk. Nem a tied.
2021. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igazából azon túl, hogy tönkrement a kapcsolat sosem bántott, nem üvöltött, nem emelt rám kezet, nem ivott, én nem hiszem, hogy a rosszindulat vezérli, csak elgondolkoztam, hogy vajon én mérem e fel rosszul, és ő, meg mások tényleg ennek értékelik ezt,vagy csak neki esett ez ennyire rosszul, mert nagyon kellemetlen nekem minden napot ilyen közegben tölteni.
2021. jan. 3. 11:03
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Előtte ha beadtad a válást és mondtad, hogy vége/elköltöztél, akkor technikailag nem megcsalás.

Papíron/elméletben megcsalás, hiszen még jogilag házasok vagytok.


Viszont, ha visszamennél, akkor joggal megcsalásnak lesz kezelve, hiszen kapcsolatban, házasságban olyan nincs, hogy "szünet".

2021. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Alessandro10 ***** válasza:
6%

Maga a megcsalás egyéntől függő.

Én úgy gondolom, ha valaki lefekszik mással miközben férjnél van, az nálam megcsalásnak minősül.

Az oké, hogy már külön élnek és a válókereset is a bíróságon van, de ezt én inkább kibúvásnak érzem a felelősség-vállalás alól.

Nagyon viszkethetett már odalenn, ha ennyire se tisztelted meg a párod, hogy tisztességes legyél!

A válás kimondásáig ő a férjed, tetszik nem tetszik.

Szégyen milyen emberek vannak!

2021. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem megcsalás. Van olyan ismerősöm, akinél évekig húzódott a válás. Akkor ő addig nem ismerkedhet?

Minden csoda három napig tart, ne izgasd magad.

2021. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

#5 ös szerintem nincs igazad. A kérdező kimondta, hogy vége sőt, elköltözött. Ezzel vége. Más lenne a helyzet ha ezt számítóan tenné, nem gondolná komolyan a válást és vissza akar menni csak meg akarja "büntetni" a férjét és közben kufircol egyet. De itt nem ez a helyzet.

Ami pedig a házasság felbontását illeti vagyis a papírt abban sem adok igazat. Ugyanis ma nagyon sokan össze sem házasodnak és úgy élik le közös életüket, családdal, gyerekkel közös vagyonnal stb. Na most ha ilyen költözik el mondjuk 10 év múlva valakitől az másnap már lefeküdhet valakivel mivel nincs papír? Ott nem számít a 10 év? De ahol papír van ott számít akár már 2 év után is?

Szerintem a válás kimondása csak formalitas amely némely esetben akár el is huzodhat a váló fél önhibáján kívül is. A lényeg, hogy ő kimondta, hogy vége és komolyan is gondolta. Innentől ezt el kell fogadni ill. ha nem akarja a másik elfogadni akkor még meg lehetne próbálni harcolni érte akár de hát ez nem történik.

2021. jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
81%

Ki hogy ítéli meg. Általában egy kisebb városban vagy faluban, ahol mindenki mindenkit ismer, és a házasság szent, ott ez megcsalás vagy inkább azt mondanám, hogy bűn. Vannak olyanok, én is ismerek párat, akik szerint az is megcsalás, ha elváltál már és 1 éven belül mással összejössz.

Ez nem megcsalás, mert az, hogy van a házasságról egy papírotok, nem számít semmit, érzelem már nincs, kötődés nincs.

2021. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Alessandro10 ***** válasza:
3%

Amikor ő szexelni akart, Te nem akartál,most meg panaszkodsz az intimitás hiányára?!

Jól elbeszéltetek egymás mellett, vazze!

Ha elmondtátok volna egymásnak kinek-kinek mi a problémája, most nem tartanátok itt.

Te rá vártál folyamatosan, ő meg rád.

2021. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Alessandro10 ***** válasza:
1%

Ezért tart itt az emberiség!

Az csak egy papír?!

Majd amikor a bíróságon az anyagiakról esetleg gyerekekről lesz szó, akkor meg jön a követelőzés, mivel házasok. Mikor mással dugunk az nem megcsalás, de ami jár azt meg vinnénk mindet.

Gyönyörű. :(

Számító egy mocskos világ van!


Esküvőn persze hűséget "eskü"szünk.


Na én nem megyek férjhez soha! 😄😄

2021. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!