Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor hogy csináltad?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor hogy csináltad?

Figyelt kérdés
Leültél beszélni a pároddal, hogy válni akarsz, majd utána kerestél albérletet, esetleg mindent elintéztél és már kész tények elé állítottad? Mennyi idő volt az egész míg megértette hogy nincs visszaút?
2021. jan. 19. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam neki, hogy úgy érzem vége (tisztességesen megindokoltam neki). Abban egyeztünk meg hogy térjünk rá vissza 1 hónap múlva. Én már tudtam hogy mindegy, de belementem. Egy hónap múlva ugyanez, leültünk, sírtunk. Mivel a lakás az enyém, felajánlottam neki hogy maradjon amíg nem talál lakást, nem tudja végiggondolni a helyzetet. Nem élt ezzel vissza, azt hiszem kb. egy hónap múlva kiköltözött és utána be is adtuk a keresetet. De mi nem vagyunk sem veszekedős, sem bosszúálló emberek. 37N
2021. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi még nem váltunk el, de évekkel ezelőtt beszéltünk róla. Akkor azért napoltuk el közös döntésből, mert mindkettőnket anyagilag ellehetetlenített volna ez a helyzet. Én azt gondolom, egy ilyen lépés mindkét felet érinti anyagilag is, kőkeményen, ezért időben illik beavatni a tervedbe.

Nálunk pl. a férjem menne albérletbe, nekem van házam, de elég szemét dolog lett volna tőlem, ha egyik napról a másikra utcára rakom, mert 2 havi kauciót és egy havi bérleti díjat nem mindenki tesz félre olyan egyszerűen, másrészt nekem sem mindegy, hogy egy fizetésből állom vagy kettőből a rezsit a továbbiakban. Ezer jövőbeni döntést befolyásolhat egy ilyen lépés. Pl. ha tudom előre, hogy egyedül maradok a rezsire, akkor nem iratkozok be arra a fizetős tanfolyamra, amire szeretnék vagy nem fogadok be még egy kutyát, mert úgyse tudnék róla gondoskodni és sorolhatnám.

2021. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hát hónapig könyörögtem, hogy valami változzon, mert így nem lesz jó. Inkább rosszabb lett minden. Azután elmentem egyedül pár napra, teszt gyanánt. Visszatértem és megkérdeztem, hogy nem kéne már beadni a válást? Azt mondta de.... Aztán szülőkhöz költöztem.
2021. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Itt pénz probléma nem lenne az ő részéről, illetve nekem kellene költöznöm, szóval maga az érzés miatt gondolkodom, hogy milyen lenne hogy leülök vele még utoljára beszélni, aztán mondanám hogy szóval válunk de költözni még nincs hova. Utána milyen lenne együtt élni még ki tudja hány hétig....De ha meg lenne már hova, akkor tuti felhozná, hogy én ezt már hogy elterveztem. Pedig beszéltünk már erről, de most már lassan nem fog komolyan venni, azt hiheti csak veszekedéskor kiborulva mondom h váljunk
2021. jan. 19. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kis naív azt hittem, hogy maga a válás menni fog egy fedél alatt. Hát nagyot tévedtem. A végén már akkor kiborult, ha jó kedvem volt. Mert mi a franctól van az.... De persze embere válogatja.
2021. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
fel kell előre készülni rá. Onnantól hogy eldöntitek, már nagyon undorító is lehet a másik viselkedése. pont mint egy munkahelyen, nem fecsérel rád több energiát, nem segít, nem kedves, gondolkodik mire teheti rá a mancsát. Ha meg van sértődve, még keresztbe is tesz. és ez egy szelíd csendes párból is kijöhet egyik napról a másikra.
2021. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-oshoz még hozzátenném, hogy igen, magától is bármi jöhet belőle, de befolyásolhatják is, mert hát valakinek csak ki akarja majd önteni a szívét. És hát lehet úgy jársz, hogy az csak erre várt, mert mindig utált és mindent is meg is fog tenni, hogy ellened fordítsa.
2021. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Era50 ***** válasza:
34%
Szerintem ha már régóta érlelődik benned a válás gondolata, akkor érdemes leülni együtt és pontot tenni a végére.. A további együttélésnek nincs semmi értelme, főleg ha a részéről i ez megoldható! Kár tönkre tenni teljesen a még esetleg es"jó viszonyt" ez személyes tapasztalat.
2021. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!