Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hol kell beadni a papírokat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol kell beadni a papírokat?

Figyelt kérdés

Meg elsősorban, ti a semmiből beadnátok a papírokat?

Úgy értve nekem mgé nincs munkám. Közös a ház. Nem tudom, hogy lenne, de ugye akkor lakhatást keresni stb. Így értve a semmire. 2 gyerkőc van.

Kezdem nagyon unni amit párom művel. Lelkileg tesz tönkre. Hisztis kirohanásig baszogat. Amit szerintem élvez is, h ezt hozza ki belőlem... Mert már másképp nem tudok reagálni. Múltkor is lefogott. Kértem engedjen el.... Nem. Ugye erre már üvöltöttem sírtam, hogy hagyjon már. Ha oda ütök ő erősebbet üt vissza. Így megütni se merem védekezés képpen.... És rám fogja h mert én ilyen vagyok. Ilyen hisztis. Azt nem veszi észre magán, hogy ő csinálja. Sokszor lenéz, nem támogat semmiben... Nagyon elegem van már, de válni meg nem akar.

Mát magamat utálom, hogy ilyem idegroncs anya vagyok a gyerekeimnek. Ha épp nem örjöngök a párom miatt, akkor meg a depresszió szélén vagyok... Esküszöm ha nem lennének a gyerekek már rég felkötöttem volna magam...

De olyan kilátástalannak érzem ezt az egészet... Hogy nem tudok semerre se lépni. Meg ha válnánk, hogy hogy mint kerülnének a gyerekek. Mert tuti, hogy nem nyiltan, de ellenem nevelné őket...



2021. febr. 18. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Én a semmire nem adnám be. Kell egy stabil munkahely. Gondolom nem akarod elveszíteni a gyerekeidet. Nem vagyok híve a hétvégi szülőségnek, mindkét szülőnek ugyanannyi joga van a gyerekéhez, vagyis így kéne lennie. De az alap, hogy tudni kell gondoskodni róluk anyagilag is.

Én emiatt nem váltam el 4 évvel ezelőtt, mert akkor még nem tudtam volna gondoskodni a gyerekemről. Azóta dolgozok az anyagi helyzetemen. Mostanra eljutottam oda, hogy nagy eséllyel egyedül is menne, de most meg már nem érzek elég motivációt a válásra.:)

2021. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű ez a helyzet, de valamit mindenképpen lépni kell. Ha közös a ház, akkor vagyonmegosztás lesz. Az, hogy nincs munkád önmagában nem akkora baj, viszont a bíróság nyilván akkor ítéli neked a gyereket, ha az érzelmi biztonság mellett az anyagiak is rendben vannak. Nem tudom hogy állsz anyagilag, de mindenképpen el kéne menned egy családjoggal foglalkozó ügyvédhez, ő már ezer ilyen esetet látott és fog tudni tanácsot adni.
2021. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Először menj el egy pszichiáterhez, aki hajlandó igazolni azt hogy teljesen rendben vagy és alkalmas a gyereknevelésre.

Vàlaskor a fèrjednek első dolga lesz hogy azt mondja hogy pszichológiai problèmàid vannak, depresszió, kirohanások, agresszió. Így esèlyed nincs a gyerekekre.

2021. febr. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Beadnám.

Ha közös a válási szándék, akkor az anyakönyvi hivatalnál érdeklődnék először, voltak időszakok, mikor ott is elég volt elintézni.

Ha ott nem lehet, akkor bíróságon, és kitűznek egy tárgyalást.

30 000 Ft az illeték.

2021. febr. 19. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Először keress munkát magadnak. Hidd el már abból a szempontból is jobb lenne, hogy kiszakadnál az otthoni környezetből... Aztán legyetek külön kasszán és kezdj el félre tenni, majd add be a válást. Én is hasonló cipőben voltam, csak ott a lelki terror mellett meg is csalt. Akkor még gyesen voltam, találtam munkát és ahogy lejárt a próbaidőm léptem. 3 éve vagyunk külön, sokkal nyugodtabb az életem, munka mellett képeztem is magam.

Mennyi idősek a gyerekek?

2021. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!