Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek arányaiban mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek arányaiban mennyi házasság bomlana fel, ha váláskor mindkét fél kapna egy saját tehermentes lakást csak úgy, ha egyébként máshogy nem lenne saját ingatlana a válás után?

Figyelt kérdés
Tehát ha az egyetlen tulajdonuk az a közös ingatlan és annak feléből nem tudna venni egyikük sem magának sajátot, akkor kapnának annyit még csak úgy, hogy abból tudnak venni maguknak egy saját kis lakást. Hogy ne ez legyen az együtt maradás oka, hogy akkor nem tudnának sajátba menni. Ez csak egy gondolatkísérlet.
2021. márc. 24. 11:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul az a kérdés, hogy mennyi válás lenne, ha az anyagi tényezők nem jelentenének akadályt.

A válaszom az, hogy többször ennyi, mint most. Szerintem iszonyatosan sok kapcsolatot tart össze pusztán az anyagi kényszer.

2021. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

1. "Magyarul az a kérdés, hogy mennyi válás lenne, ha az anyagi tényezők nem jelentenének akadályt."


Igen.

2021. márc. 24. 11:18
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal több, mint amennyi most is van. Rengeteg ember marad csak azért, mert nincs hova mennie és könnyebb a biztos rossz, mint a bizonytalan.
2021. márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2%
Csak tudnám, hogy ezek után mi tartja fent a "házasság" fogalmának nimbuszát, mert láthatóan ez nem egy működő rendszer. Az idősek is csak a kényszer miatt érik meg az ötven-hatvan éves évfordulót. A fiatalok nem fogják.
2021. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is több, de nem vagyok biztos benne, hogy annyira nagyon sokkal több. Vannak, akik valóban csak és kizárólag az anyagiak miatt nem válnak, de nagyon sokan vannak, akik ezt csak kifogásnak használják. Valójában szerintem rengeteg ember egyszerűen lusta válni. Mondhatjuk úgy is, hogy nem fáj eléggé.
2021. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%
Többször ennyi, eleve mindenki kamu házasságokat kötne direkt abból a célból, hogy elváljon, hiszen ingyen lakás jár érte. :D
2021. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
6. Ez igaz, de ezt mondjuk ki lehetne kerülni, hogy csak 10 év házasság után legyen ez elérhető és csak akkor ha már van egy közös saját ingatlanuk, amiben laknak és csak az van nekik. Hogy ne kössenek kamuból házasságot ez miatt. Hanem tényleg azért kössenek házasságot, amiért manapság is kötnek ugyanúgy, csak a válás legyen "megkönnyítve" ilyen értelemben.
2021. márc. 24. 12:44
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal több lenne a válás, egyrészt ugye amiatt, mert sokan anyagiak miatt vannak csak együtt. De leginkább sztem azért, mert így

1) csórók elválnának, aztán élettársi viszonyba lépnének, kijátszva a törvényt (mint ahogy pl. bizonyos társaságokban az örökbefogadással sakkoznak úgy, hogy örökbeadják a kölköt egy rokonnak, aki a kölök után kap pénzt, de így is az eredeti szülei viselkednek a gyerek szüleiként, folyamatosan látják stb.)

2) borzalmasan sok kamu házasság születne (van, amikor mindkét fél érdekből házasodna a lakásért... van, amikor meg az egyik fél bekamuzza a szerelmet az ingyen lakásért tudva, hogy 2 év múlva majd szépen beadja a válópert)

2021. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%

#8

Ez se rossz, papíron elválni és továbbra is együtt élni élettársakként. :D


Amúgy miért lett lepontozva a válaszom, amiben leírtam a véleményem egy kérdés alatt, amiben a véleményemre volt kíváncsi a kiíró?

(6.)

2021. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

6-8-9.


Na jól van srácok, ez csak egy gondolatkísérlet. Szóval ne azt írjátok, hogy hogy lehetne kijátszani a rendszert, meg ilyenek. Értsétek a kérdés szellemét légyszi, hogy mire vagyok kíváncsi, miről szól.

2021. márc. 24. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!