Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy győzzem meg, hogy váljunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy győzzem meg, hogy váljunk el?

Figyelt kérdés
A feleségemmel 5 éve vagyunk házasok, de sosem szerettem igazán úgy érzem, csak életem mélypontján rátaláltam. Sajnos nem tudtam soha igazán megszeretni. Nagyon tisztelem és becsülöm, gyermekkora óta ismerem, de irritál. Évek óta rebesgetem, hogy váljunk el, hagyjuk egymást élni, de ő azt állítja hogy szeret és nem szeretne elválni. Összekaptunk a napokban azon, hogy ki mikor jön haza meg mennyit van otthon és mondtam neki, hogy ha elválnánk, egyikünk sem bajlódna a másik dolgaival. Ő nem akar válni, a másik indoka az, hogy szerinte nem gondoskodnék a gyermekünkről (ez persze nem igaz) . Én már nem vagyok épp annyira fiatal, bár öreg sem (37 éves vagyok) de ő még csak 26 és sajnálom valahol őt is, hogy viszonzatlan amit érez és nem tudunk boldogok lenni. Mivel győzzem meg hogy végre szabadítsuk fel egymást, hagyjunk egymásnak nyugalmat és váljanak el az útjaink?

2021. márc. 25. 09:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
94%
Ha te akarsz válni, akkor el tudsz.
2021. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 anonim ***** válasza:
93%
Semmivel. Fogod magad, elköltözöl és beadod a keresetet. Értem, hogy nem akarsz vele haragban lenni, de ez nem fog menni fájdalommentesen sehogy sem. Ha ő nem akar válni, te meg igen, akkor kénytelen leszel egyedül intézkedni.
2021. márc. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/110 A kérdező kommentje:

Pedig nagyon el akartam kerülni a cirkuszt meg a pereskedés...

Mennyi esélye van hogy nekem ítélik a gyermeket? A feleségemnek nincs hivatalos munkahelye, sem jövedelme és saját lakása sincs.

2021. márc. 25. 09:41
 4/110 anonim ***** válasza:
91%
Úgy ahogy az előző két válaszadó írta, nem szükséges a beleegyezése. Beadod a válópert, elköltözöl és kész.
2021. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/110 anonim ***** válasza:
100%
De megmondtad már neki egyenesen a szemébe, hogy nem szereted? Hány éves a gyerek? Hova menne így a feleséged a válás után, mihez kezdene magával? Nyilván fél, hogy elveszti a biztonságos kényelmes életét, valószínűleg ezért sem akarna válni.
2021. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/110 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem akarlak elkeseríteni, de ha megindítod a válást úgy, hogy a feleséged ellenségesen áll a témához, akkor bizony pórul fogsz járni. A gyereket szinte mindig a nőnek ítélik. Láthatod két hetente hétvégén és ennyi. Ha bosszúálló típus, akkor direkt borsot fog törni az orrod alá minden törvény nyújtotta eszközzel. A gyereket is könnyen ellened nevelheti. A lakást jóesetben megtarthatod, de ebben sem vagyok biztos.
2021. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/110 A kérdező kommentje:

5

Igen, mondtam neki. A gyerekünk 2 éves lesz idén.


6

A ház az enyém, az én nevemen van. De igen, sajnos a negatív következményektől félek...

2021. márc. 25. 09:50
 8/110 anonim ***** válasza:
100%
Még elég kicsi a gyerek. Ha az anyjának ítélik és nincs hova menni lakáshasználatot is megítélhetnek neki. Én a helyedben a kereset beadása előtt elmennék ügyvédhez és átbeszélném vele a helyzetet. Kezdj ezzel foglalkozni, mert előbb-utóbb a feleséged fog. Gondolom ennyi idősen ő sem arra vágyik, hogy egy szeretetmentes házasságban éljen, csak nincs hova mennie.
2021. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/110 anonim ***** válasza:
72%
Azt mondod nincs munkahelye, akkor ha te lelépsz kénytelen lesz keresni. Akkor már van jövedelme. Albérlet is létezik. Anyjához is biztos visszamehetne.
2021. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/110 anonim ***** válasza:
88%
Váláshoz nem kell meggyőzni, egyedül is megteheted. Mérlegelj, hogy vagy összeszeded magad és megteszed, vagy életed végéig vele maradsz.
2021. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!