Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy tudtál pénzt félre tenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudtál pénzt félre tenni az önálló életedre, albérletre válás előtt?

Figyelt kérdés
Vagy épp csak az aktuális havi fizetésed viheted magaddal?

2021. márc. 28. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem derült égből a villámcsapásként jön a válás - márpedig sok esetben szerintem nem-, akkor meg lehet ezt beszélni a másikkal, hogy a fizetésed egy részét nem adod be mostantól a közösbe, hanem gyűjtesz a külön életedre. Azért nem mindenki akarja az utcára lökni a volt párját, akkor se, ha már nem tudják folytatni. Ha ez nem megy, ha a másik fél nem tud meglenni a közös kasszából így hiányzó összegből, akkor van értelme egyáltalán a válásról gondolkodni? A válás után két önálló háztartást kell vinnie mindkét félnek, ha erre nem alkalmasak, akkor nem biztos, hogy itt az ideje a válásnak. De ez sokszor csak kifogás. Tessék átbeszélni az anyagiakat, mindkét félnek látni kell előre, miből gazdálkodhat a későbbiekben EGYEDÜL!
2021. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A közös vagyon így a megtakarítás is feleződik így ott volt 😀
2021. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Fizu 10%-át félretenni, mégha nem is egy 300.000-es a fizu.
2021. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy.. ő számláján volt a pénz, én fizetésemből éltünk. eljöttem egy fél fizetéssel, szülőknél húztam meg magam 2 hónapra, amíg nem lett annyi pénzem, hogy kitudjak venni egy albit. Elég kínos volt 30 felett ez, de szerencsére gyorsan megoldódott.
2021. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami megtakarításunk volt a házasság előtt, azokat külön számlán hagyta mindenki magának. Utána a fizetés már közös számlára jött, de abból is tettünk félre és mind a bankszámlához, mind a megtakarítási számlához volt mindkettőnknek hozzáférése. Ezen kívül senki se volt kapzsi, el tudtuk felezni a dolgokat utána.
2021. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Hát gyűjtögetsz. A számlát nem ajánlom, mert ugye ami azon van az közös. Ahhoz fantázia is kell, hogy a lakáson belül hova tudnád eldugni. /nekem van tuti helyem, de nem írom le, a család is szeret a gyk-n lógni./ Ha másként nem megy anyudnál teszel félre. Szülő szerintem ilyenkor vállal cinkosságot a gyerekével.
2021. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Legfontosabb kérdés az ingatlan. Közös/különvagyon? Ha közös el tudjátok adni? Van gyereketek? Közös költségek viselése közösen,a többi maradjon. Kérdés,hogy hová indulsz onnan,és ahhoz a lehetőséghez mennyi induló tőke kell?
2021. márc. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!