Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most mit tegyek? Lehet hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit tegyek? Lehet hogy jobb lenne ha elválnék?

Figyelt kérdés

Nem tudom ha jó alkategóriában vagyok (házasság, válás, megcsalás, stb) de ide is passzol a kérdésem.


A helyzet az, hogy 41 éves férfi vagyok, a feleségemmel 18 éve vagyunk házasok. Ő 38 éves, van egy 17 fiunk és egy 14 éves lányunk. Egy jó ideje a házasságunk elérte azt a pontot, amelyet a legtöbb házasság elér: elmúlt az a nagy szerelem meg a nagy érzelmek és csak a kölcsönös tisztelet maradt. Egyszer már felvetette, hogy talán jobb lenne ha külön mennénk de a gyermekekre apropózott és kért, hogy maradjunk együtt, ami jogos. 2 éve mondta hogy szeretne még egy gyermeket, jópárszor megpróbáltuk de volt egy vetélése és utána nem esett többet teherbe. Ő azt mondja, egy újabb kisgyermek ismét összekovácsolna minket (ami persze nem kizárt, anyósomék válófélben voltak amikor megjött a feleségem nekik és immár 55 éve nagyon boldog házasok).

Az év elején megismertem egy nőt, egészen véletlenül, egy közös ismerős révén. Azután többször összefutottunk a baráti társaságon belül és egy nap felhívott hogy albérletet keres és nem-e tudok ajánlani neki egyet (a családunk ingatlankiadással foglalkozik) és kivette a mi egyik lakásunkat.

Nagyon jó viszonyom alakult ki, a gyermekeim is szeretik és jól kijönnek vele. Én pedig egy ideje érzek iránta valamit. Csütörtökön találkoztunk és amikor búcsúzunk el, megcsókoltuk egymást. Mindketten kicsit összezavarodtunk, én mondtam hogy nekem feleségem van és nem csalom meg, ő mondta hogy megéri és bocsánatot kért.

De azóta ezen vívodom. Sosem csaltam meg a feleségem és most sem fogok lefeküdni a nővel ameddig házas vagyok. És úgy érzem nem volt helyes az a csók sem, de nem tudom még nem történtté tenni.

Nagyon hálás lennék ha tanácsot tudnátok adni: kezdjek új életet? Egy boldogabb új élet reményében? Váljak el?

Előre bocsájtom, hogy nem csak egy könnyed kalandot akarnék vele ha arról lenne szó. Benne megvan az ami a feleségem ő hiányzik és az is ami megvolt benne de idővel kihalt. Én sem vagyok tökéletes és biztos vagyok benne hogy a feleségem sem boldog, csak menteni próbálja ezt az egészet.

Persze, gondolok a gyermekekre, és valóban nagyon kár szétszakítani egy családot de szerintem a feleségem legalább annyira megérdemli (mert nagyon jó és igazán szerető anya) a boldogságot egy jobb férfi oldalán, mint én egy jobb nő oldalán (vagy inkább közelebb álló, nem jobb).

Továbbra is tisztelném és támogatnám nem csak anyagilag, hanem az életben is és maradhatunk nagyon jó barátok. Cska nem tudom, merjem-e ezt az én koromban meglépni (jó, nem vagyok öreg de azért már a középkorúságot súrolom erősen.



2021. márc. 28. 23:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/136 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs ilyen hosszú párkapcsolati tapasztalatom, de szerintem ezt csak te tudod eldönteni, és az esetetekben, mert úgy látom nagyon vívódtok egy párkapcsolati tanácsadàsra elmennék.


Ha másra nem, akkor arra jó lesz, hogy tudjátok miért váltok és ne csak belesodródjatok egy nő miatt.

2021. márc. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/136 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen kérdést itt kár feltenni... Ebből is látszik, hogy tényleg nincs lövésed a helyzetről.
2021. márc. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/136 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ!


Azt ne értsd félre, a válás mint mondtam nem a nő miatt lenne. Csak eddig olyan volt a dolog hogy "Ok, elválok és utána egyedülálló boldogtalan fószer maradok a nagy semmiben". Tehát többet veszítettem volna vele mint nyertem volna. De most felcsillant egy új kezdet reménysége (ez a nő nagyon őszinte, türelmes, szerény, kissé visszahúzódó, de hatalmas szíve van és ha barátnak is, de a legodaadóbb, akit csak ismerek). Az pedig egy picit nyugtat hogy a gyermekek nagyon szeretik, jól kijönnek vele, persze mint barát

2021. márc. 28. 23:30
 4/136 anonim ***** válasza:
89%
Akkor hajrá. Ha szerencséd lesz, akkor teljesebb életed lesz. Ebben tényleg csak magadra vagy utalva, ha elég bátor vagy jobb helyzetbe kerülhetsz. HA nem vagy most emiatt boldog, akkor ez az új nő, lehet egy jó lépés. Én szurkolok neked, hogy jó döntést hozz.
2021. márc. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/136 anonim ***** válasza:
44%

"Feleségem van és nem csalom meg"

Már megcsaltad, a csók is annak számít.

2021. márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/136 anonim ***** válasza:
89%

Ha a kölcsönös tisztelet megmaradt, akkor ne dobd el ezt a házasságot.

Honnét tudod, hogy a másikkal feleennyire is jó lenne nem 18 csak 8 év után?

Ha esetleg lehet javítani a házasságotokon, tegyétek meg. Lehet, hogy ha abba fektetsz energiát, az is hasonlóan jó lesz, mint amilyennek most ezt az új kapcsolatot érzed.

2021. márc. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/136 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz így kívülállóként megitélni a te helyzetedet, viszont én is elvált vagyok és nálam is volt egyfajta örlődés, de már akkor is mielőtt feltűnt volna egy másik nő az életemben. Előtte is tudtam, hogy nem az akkori élettársammal szeretném leélni az életemet, alig beszéltünk, szex szinte semmi,egy átverése miatt meg a bizalom zéró, mikor pedig fontos lett valaki más, ezt megadta a kezdő lökést a szakításra. Gyerekeim nagyon megértőek voltak etéren, mert láttak, hogy gondok vannak, illetve ők is kedvelték a barátnőmet. Viszont ez csak 1,5 évig tartott, de ennek okát most nem részletezem. Mindenképpen jobb így külön az extől, de az nagyon bánt, hogy a fiaim lényegében nélkülem nőnek fel, tehát ezt is mérlegeld mikor lépni fogsz. Bár a te gyerekeid azért nagyobbak.
2021. márc. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/136 A kérdező kommentje:

4

Köszönöm nagyon szépen. 😊


5

Hát lehet, ez esetben sajnálom...


6

Nem tudom, hogy ilyen jól sikerülne-e... De ez nem sikerült. Majdnem egy évtizede csak kerülgetjük egymást és hullámvölgyből hullámvölgybe jutunk sajnos. Ami eddig összetartott csak a gyermekek voltak. Ha ők nem lettek volna, habozás nélkül, függetlenül a körülményektől már rég elváltam volna.

Az a gond a házasságunkkal, hogy szerintem elsiettük. Nagyon fiatalok és tapasztalatlanok voltunk anno, nagy volt a fellángolás, és nem szkeptikusan néztem rá, a hibáit nem láttam meg és ő sem az enyémeket. Tisztelem mert a gyermekeim anyja és mert mellettem állt ennyi idő alatt ahogy én is mellette. De sajnos már rég nem tudok rá (és biztos vagyok benne hogy ő sem rám) úgy tekinteni mint élete pártjára.

2021. márc. 28. 23:44
 9/136 anonim ***** válasza:
84%
Én a helyedben nem húznám az időt mennék... most 32 év házasság után gyermek kirepült, hitel nincs , harag, veszekedés, anyagi gondok nicsennek csak életünk sincs s legfőképp jövőnk külön alszunk futjuk a fölösleges tiszteletadási köröket s igy 50 fölött egyikünk sem remél már semmi kecsegtetőt az élettől...addig kellett volna szétmenni amíg akartunk volna új szerelmet keresni amíg volt rá sanszunk...52/F
2021. márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/136 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!


Nagyon szimpatikus vagy az írásaid alapján. Egyértelműen becsületes, èrtelmes férfi benyomàsàt kelted.


Én a helyedben leülnèk a felesègemmel és a lehető legőszìntèbben megpróbàlnèk beszélni vele, arról hogy szerinte van e közös jövőtök. Biztos, hogy először félelemből azt valaszolnà, hogy rendbe lehet hozni a dolgokat. De ha mélyebbre àstok, Biztos ő is èrzi, hogy ez már nem megy...

Én úgy gondolom, hogy ha a 3.gyerek nem jött össze, annak nyilván nyomós oka van!

Sok sikert kívánok nektek! Legyen úgy, ahogy mindenkinek a legjobb lesz...

2021. márc. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!