Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik elváltak nem érzik úgy,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik elváltak nem érzik úgy, hogy elcseszték az egész addigi életüket?

Figyelt kérdés

Nem érzik azt, h elpazarolták a fiatalságukat?

Hogy kidobhatnak a kukába Xy évet?

Sz@r érzés lehet, hogy egy olyan emberrel éltek , akivel ma már szóba sem állnak


Minősített eset ha van gyerek is



2021. ápr. 11. 01:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

...most maradjanak egy szar kapcsolatban és csesszék el a maradék időt is? Gondolom nem úgy mentek bele, hogy "na majd válunk 10 év múlva", hanem menet közben romlottak el a dolgok és az elején boldogok voltak, amelyek kellemes-nosztalgikus emlékek maradnak, még akkor is, ha a másik már sehol nincs.


Legalábbis ezt gondolom, azt az érzést társítom hozzá fejben amit én érzek úgy, hogy exem fel se ismerném, ha látnám valahol, de a régi találkozók emléke meg a többi dolog így is kellemes emlék marad. Még akkor is, ha egyszer komolyabban szerelmes leszek vagy ilyesmi - az emlékek megmaradnak.


Klisés duma, de tényleg az van, amit egy haldokló mondott egy filmben(?) talán a halála illúziójában, hogy "nem hozhattam mást, csak a boldog pillanataimat". Ok, nyálas, de valamiért igaznak érzem.

2021. ápr. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Amikor összeházasodtak érdekes mód nem azért tették h drágám van kedved 10 évet elpocsékolni velem? persze szivem csapjunk bele, hol egy anyakönyves?

ugye?

az egészet kéne nézni nem csak a válást mint lezárást. mit adott a nagy egész? jó volt azért nem?

2021. ápr. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

De, bennem van egyfajta kudarc - érzés (minősített eset: van gyerek), mert látom a saját felelősségemet a történtekben, és mi tagadás: van benne szerepem jócskán.

Ugyanakkor tudom, hogy _egyedül_ csak a magad 100%-át teheted bele. Nagyon (túl) sokáig akartam a másim helyett is, és igen: ha hamarabb leszállok a döglött lóról, akkor időben is kevesebb a veszteség, talán.


Rossz, hogy a saját emberismeretemben csalódtam.

Nagyon jó, hogy van egy klassz fiam.

És végtelenül nagyszerű egy mérgező kapcsolat igája alól szabadulni.


Vegyes a mérleg, és megnyugodhatsz, benne van az elcseszett érzés is ;) :D

2021. ápr. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Az ilyet már kár bánni. Utólag okosabb az ember.
2021. ápr. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem. 7 évig voltunk együtt, ebből 6 év nagyon jó volt, egyáltalán nem volt elpazarolt idő. Azt bánom, hogy elrontottuk, nem vigyáztunk jobban a kapcsolatra. A gyereket sem bántam meg. Újra férjhez mentem, neki is van új párja, tehát mindketten kaptunk még egy esélyt.
2021. ápr. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Egyelőre én úgy érzem, hogy csak a "minősített esetek" miatt nem bánom az elmúlt 17 évet. Sajnos megbíztam a férjemben, pedig mint utólag kiderült, nemegyszer megcsalt, a szemembe hazudott. Szóval most úgy érzem, a gyerekeket leszámítva, azt is megbántam, hogy megismertem, vagy hogy nem mentünk szét jóval hamarabb. Elvesztegetett idő volt...
2021. ápr. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy érzem, hogy 13 év ment a kukába. Van két közös gyerek is. Az exem nárcisztikus rengeteget bántott. Bánom az egész életemet. Gyerekeket nagyon szeretem, de az apjuk a mai napig belém rúg, kihasználja őket is.
2021. ápr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem érzem úgy.

Egyrészt mert az érzelmi rész pont ugyanaz, mint bármilyen kapcsolat végén. A házasság csak egy papír, ugyebár...

Másrészt mert az első 12 év jó volt. Nagy szerelem, sok szép emlék, kevés vita, igazából semmi rosszat nem tudok írni.

Továbbá ami nem ment, azt nem erőltettük. Nem akkor váltunk, mikor egy kanál vízben meg tudod fojtani a másikat.

Az életem nem romlott el, csak véget ért egy fejezet. Nehéz volt, fájdalmas volt, de tanulságos, és segített, hogy a következő kapcsolatom jobb legyen.

Megbánni azért sem tudom, mert a volt férjem nélkül nem lennének a gyerekeim. Miattuk (is) mondom azt, hogy újra megtenném, ha lenne egy időgépem.

Az komoly dilemma lenne, hogy hagynám-e, hogy újra váljunk. Ma már tudom, hogy hol romlott el. De ha nem válunk, nem ismerem meg a mostani párom, és az is nagy veszteség lenne.

Szerintem így maradna minden. Ez így volt jó, ezeknek köszönhetem azt, ahol most tartok. Most pedig pont jó.

2021. ápr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mivel mindenkinél más és más az ok, mások a körülmények, így báki bármit válaszolhat rá, mindenkinek igaza van.
2021. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!