Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Amerikában miért kell asszonyt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amerikában miért kell asszonytartást fizetnie a volt férjnek a volt feleség felé?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 17. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Mert az egy elfajzott libsi ország. És még mielőtt valaki rákezdene, nem, Orbánt sem szeretem és a keleti autoriter gondolkodással is pont ugyanúgy hadilábon állok, mint a túlzott liberalizmussal. Centralista vagyok, szerintem egyiket sem kellene túlzásba vinni és az is rossz, ami itt megy, de az is, ami nyugaton, csak mindkettő más dolgok miatt.
2021. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Magyarországon is lehet ilyet követelni.

Olyankor történik, amikor az asszony háztartásbeli marad, neveli a gyerekeket, ergo a nőnek nem lesz karrierje, mert feláldozta a családért. Aztán szétmennek, a nő meg ott marad nulla karrierrel, munkatapasztalattal 2-3-4-x gyerekkel a nyakán, akiket továbbra is el kell tartania, 30-40 évesen, és baromi nehéz innen karriert építeni a nulláról.

Szóval az a célja, hogy kvázi megfizesse azt a láthatatlan áldozatot, amit a nő tesz a családjáért, vagyis a személyes egzisztenciájának feladását.

2021. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és az USA-ban nem tudom, hogy van, de Magyarországon a férj is követelhet ilyet, ha ő adta fel a karrierjét a családjáért.
2021. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Magyarországin én még ilyenre példát nem hallottam. Szerintem kiröhögné a bíróság
2021. ápr. 17. 08:34
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
De, ez egy létező dolog. Attól még, hogy erre nem láttál példát, amikor beadod a válást, a papíron rajta van a kérdés, hogy van-e ilyen jellegű követelésed a másik felé.
2021. ápr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Létezik Magyarországon, házastársi tartás a neve. 22 éves voltam, mikor szüleim váltak, ezután anyám benyújtotta az igényt rá, mondván ő feláldozta az életét értünk. Hogy mit, azt nem tudom, mert 14 évesen hagyta ott a sulit és inkább dolgozni ment, apukámmal csak 10 évvel később találkozott. Soha nem tartotta vissza apa, hogy tanuljon vagy képezze magát, de anyám elvolt a minimálbéres, betanított állásával (háztartásbeli azért nem lett). Válás után teljesen külön éltem és nem kellett eltartania, volt munkahelye, mégis megíteltek neki egy havi összeget, mert visszaesett az életszínvonala a válás miatt (apa többszörösét kereste, mint anyám). Vicc.
2021. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
A férj is követelhet ilyet, magyarországon is. Amúgy szerintem Amerikában is csak a szupergazdagok körében divat ez. Nem hiszem, hogy egy sima szénbányász vagy gyári melós asszonytartást fizetne.
2021. ápr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Ennek olyan családoknál van létjogosultsága, ahol a nő valóban feláldozta a karrierjét a család miatt. Mondjuk mindketten jogot végeztek, az egyetem után összeházasodtak, a nő dolgozott kb 3 évet majd sorban szült 3-4 gyereket, utána már nem is ment vissza dolgozni, vagy csak valami nevetséges félállásba, hogy legyen aki a beteg gyerekkel otthonmarad, illetve viszi őket edzésre, zene órára és este még vacsorával is várja az egész családot haza. Mivel az "elborult libsi"Amerikában divat a keresztény nagycsalád, ez gyakori jelenség. És az ilyen nőt, ha a férj hibájából történik a válás (mondjuk megcsalás) megilleti valamiféle kompenzáció. Csak a hozzánk hasonló csodás konzervatív országokban gondolják úgy, hogy haljál éhen, ha a családodért lemondasz a karrierről. De hát a libsi törények miatt, most már a konzervatív otthonmaradó házastárs is fellélegezhet. Vicces, mi?
2021. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem mostmár
2021. ápr. 17. 12:12
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

"Mert az egy elfajzott libsi ország."

az alimony igazából már Hammurapi törvényei között is ott volt, úgyhogy nem mai "lipsi" dolog. de fröcsögj nyugodtan, nagyon szórakoztató


#7 nehogy azt hidd. államonként változik (mint kb minden), van ahol könnyebb kicsikarni

2021. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!