Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan éltétek túl a válást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éltétek túl a válást, és ezt az egész megalázó helyzetet?

Figyelt kérdés
Elhagyott egy másik nőért, én meg látni sem bírom azóta. Pedig a gyerek miatt muszáj, de egyszerűen nem megy, rá sem bírok nézni. Hullámokban tör rám az utálat, a megalázottság érzése, egyszer gyűlölöm, máskor hiányzik. Egyik szemem örül, amikor a gyerek boldogan jön haza tőlük, hiszen végre mosolyog és épp nem hiányzik neki apu, másik szemem meg sír, mert kb tőrdöfésnek érzem, hogy jól érzi magát velük. Ez a kettősség van bennem minden nap, mindennel kapcsolatban, mikor lesz ez jobb? Sokat beszélgetek erről barátokkal, családdal, vagy azt mondják, hogy majd az a kapcsolata sem lesz jobb (ezzel nem vagyok kisegítve), vagy hogy felejtsem el (mintha olyan könnyű lenne). Már magamat is utálom, mert azt érzem, hogy ez a harag csak gyűlik bennem egy óriási gombócként. Segítsetek, ti hogy éltétek ezt túl?
2021. máj. 25. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Először is, ne süllyedj le az ismerősök szintjére, hogy ócsárogsz a volt párodra, hogy az a kapcsolata sem lesz jobb. Mert nem tudhatod. De ezek szerint nálatok már eleve volt probléma. Megcsalás nem csak úgy kipattan, annak vannak előzményei. Nagyon jól csinálod, hogy nem hangolod ellene a gyereket. El kell engedned az exed, mert ha nem is működne a másik kapcsolat ha vissza is akarna sunyulni, ti már nem vagytok egy pár.


Ne gyűjtsd a haragot mert egyetlen embernek ártasz ezzel: magadnak. Mást ez nem érdekel. Max. még a gyerek lesz emiatt stresszesebb.

Sokan válnak, ez van. Ti meg idővel le kell üljetek és beszéljetek, hogy a gyerek miatt (is) normális kapcsolat maradjon köztetek.

2021. máj. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez onertekeles kerdese. Persze egy megcsalas kemenyen ossze tudja donteni az enkepet, de ez ujraepitheto. Neked annyi segitseged van, hogy erkolcsileg felette allsz. El kell jutni arra a pontra, hogy ki tudd jelenteni, hogy o veszitett tobbet a kapcsolatotok feladasaval. Akkor nyilik ki szamodra is egy uj kapcsolat lehetosege. Ne a pillanatnyi kepet nezd. Keresd meg magadban azokat a pontokat, amik a te ertekedet adjak. Eltart egy darabig, amig ezeket tudatositod. Siman kerheted egy pszichologus segitseget is, az leroviditheti ezt az idoszakot. Amikortol ertekes embernek erzed magad, mar pont nem fog erdekelni a masik. A nagy szamok alapjan pedig nem jart jol, az ilyen emberek kesobb sem tudnak stabil kapcsolatot fenntartani.
2021. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%

" annyi segitseged van, hogy erkolcsileg felette allsz."


Vagy mondjuk magába is nézhetne. Egy megcsalás általában nem csak az egyik fél hibája. Mert ugye az nem derült ki hogy az exe miért ment félre.Ráadásul gyerek mellől állt fel és dobbantott.Ilyet hobbiból nem lépnek meg az emberek.

2021. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kettőnk hibája hogy idáig jutott a házasság, ezt én is tudom. Persze hogy voltak problémák ennyi év alatt, de semmi olyan, amit ne lehetett volna megbeszélni, vagy legalább megpróbálni. SOHA egyszer nem hagyta el olyan mondat a száját, hogy ezen vagy azon változtatni kellene, ezt vagy azt csináljunk ne csináljunk, a szexuális életünk is rendben volt, csak elszürkültünk, megkoptunk a hétköznapokban. Erre neki az volt a megoldás, hogy lett egy nője, akibe szerelmes lett. Ennyi. Emiatt dobbantott.
2021. máj. 25. 14:55
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

SOHA egyszer nem hagyta el olyan mondat a száját, hogy ezen vagy azon változtatni kellene


Neked elhagyta?


Elszürkült szexuális élet? Te tettél ellene?


Erre csak annyit: szerető mindig lesz ilyen helyzetben, kérdés, hogy kinél jön előbb...


És bocs, de irtó buta nő lehetsz:

"erre neki az volt a megoldás, hogy lett egy nője, akibe szerelmes lett"

Szerinted ez egy megoldás volt? Ez egy ésszel hozott döntés? Hogy beleszeretett másba. Hát ne haragudj, de nem túl pozitív kép kezd körvonalazódni rólad. Szóval az exed hibája, hogy képes volt beleszeretni másba. Hát no comment.


És igen, normális esetben ha az ember már mást szeret és mással akar élni, akkor "dobbant" hogy a te szavaiddal éljek

2021. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5: az irtó buta szerintem te vagy, de inkább ne személyeskedjünk ha kérhetem


Igen, az én számat elhagyta, hogy min kellene változtatni, hogy több közös program kellene, hogy ne csak a nappaliban heverészés legyen, hanem foglalkozzon többet a gyerekkel, menjenek kettesben erre-arra, és menjünk hárman mint család, és ketten is mint férfi és nő, nem lett változás. A szexuális életünk rendben volt, mint írtam, csak te nem tudsz olvasni, maga a kapcsolat szürkült meg egy kicsit, ami szerintem természetes ennyi év után. A megoldást pedig úgy értettem, hogy ha annyira el akart volna válni, ha annyira rossz lett volna velem a házasság, akkor előbb kellett volna válni, és utána ismerkedni másokkal.

2021. máj. 25. 15:09
 7/19 anonim ***** válasza:
18%

Jó, akkor csodás volt, és te tettél ő nem. Így jobb.

Ennyi akkor is vége.

Egyet nem látsz. Mint ahogy te is, úgy ő is pont belesüppedt ebbe a nem működő házasságba. Nem keresett mást, hanem jött más, és ez nyitotta fel a szemét


Ez pont így működik

2021. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jól van kérlek máshol veszesd le a frusztrációdat. Én inkább segítő válaszokat várnék, nem lenéző csak engem hibáztató beszólásokat.
2021. máj. 25. 15:15
 9/19 A kérdező kommentje:
Te egyszerűen nem érted amit eddig írtam. Felejtsd el nyugodtan ezt a kérdést, köszönöm.
2021. máj. 25. 15:20
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

De pontosan értem, de a fejlődés útja, hogy önvizsgálatot tartunk. Neked ez nem megy.

De sok sikert, és örömmel elfelejtettelek.

2021. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!