Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Újrakezdés válás után...Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újrakezdés válás után...Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

15 év házasság után válunk. Két kisebb gyerekünk van, nagyon szeretjük őket, de már nem bírunk egymás mellett élni. Az okokat nem ecsetelném, próbáltuk rendbe hozni, párterápiára is jártunk, de nem megy ez együtt, nem illünk össze.

Közös megegyezéssel a feleségemé a felügyelet, hetente 2x lesz láthatás, de bármikor jöhetnek, ha úgy van.

A közös megtakarításunkból vesznek lakást, oda mennek ők, én elköltözöm az apámhoz.

A tartásdíjban a 25%-hoz ragaszkodik a feleségem. Az a baj ezzel, hogy közalkalmazott vagyok, ebben van a legnagyobb tapasztalatom. A fizetésből a két gyerek után kb.90.000-et vonnának, nekem maradna 100-110. Marha kevés, de ez biztos állás, karantén idején is fix bevétel. Ebből szűkösen meg tudok élni, néha beesik ez-az, egy kis mellékes, de az minimális.

Keresgélek mellékállást, de itt vidéken még főállásban sem könnyű tapasztalat nélkül, 44 évesen.

Szeretnék új életet kezdeni, normális párt találni, újra kezdeni. De ilyen kondíciókkal, hát nem sok esélyt látok rá.

Elvált apukák, ti hogyan csináltátok? Minden értelmes tanács jól jöhet.



2021. júl. 30. 14:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
74%
200 ezres fizuból levonnak 90e gyt-t?? Ne már... ebbe te tényleg önként belementél, mert ragaszkodik hozzá?? Nem fogsz tudni egyedül megélni.
2021. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
85%

És ahol eddig laktatok, az bérelt lakás volt? Vagy az kié?


40F

2021. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
52%
45 ezer ft gyerekenkent havonta, ebbol kell levonni havi havi kajat, suli 20 ezer, ezen felul is minimum egy ezrest megeszbek naponta, mar 30 ezer, diakberlet 3500, ruha, cipo minden evben 4 par uj cipo (cdizma,szanda,sportcipo, unneplo, tornacipo) , minden evben uj iskolai ing es elegans also, iskolaszer 2000 ft egy jo csomag szinesceruza,ebbol ketto kell egy evben, gyujteni egy szamitogepre havi torleszto 10 ezer minimum, telefon, nyelvvizsga, jogsi, megtakaritas, okj tanfolyamdij, uszasoktatas, gyerekre eso rezsi....nem, nem sok 45 ezer ft. Az anyanak nem ugyanannyit kell penzbenhozzaadni, mert termeszetben us tartja. En is valok, 80 ezret kerek gyerekenkent. Ferjemnek marad 250 ezer hitelmentes sajat lakasban lakik. Megis sir a szaja, inkabb perre megy ne kelljen fizetni. Kerdezo, ha odaadod a 90 ezret, akkor ami marad, eleg egy fore, cserebe viszont epitheted a karriered, a not megkoti a gyerek ebben. Te letehetsz nyelvvizsgat, jelentkezhetsz multiba, dolgozhatsz esti 8ig is, nem kell digiralis oktatas miatt lecsusznid a zsiros projektrol, akar vallalkozhatsz is. a karriered gyerek nelkul szabad utat kapott. Tulkeppen havi 90 ezerert fizetsz egy cseledet, bebiszittert, takaritot, animatort, magantanart,novert, konyhasnenit miegymast anyagkoltseggel egyutt es letudtad a multad.
2021. júl. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
77%
Ha újra akarod kezdeni,itt a jó lehetőség keres másik állást ,olyan nincs,hogy nincs.Nem kell vigyáz a gyerekekre,simán válthatsz.Tudod milyen nehéz gyerek mellett munkát keresni?Örülj neki,hogy "csak" ennyibe került.Neked váltani kéne,sosem késő.A munka így is úgy is bizonytalan a mai világban,mint minden más.Egy biztos az a halál,szóval kezdj élni.
2021. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
81%
Keress egy olyan állást, ami fizet is. Állami szférában, pályakezdőként, gyerek meg minden nélkül kapok ennyit... ez a fizetés semmire nem elég, nemhogy két gyerekre meg önálló életre.
2021. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
33%

200e nem 90e a 25%-a

két gyerekre szoktak összesen ennyit adni nem gyerekekként

kérj osztott felügyeletet


a közös megtakaritás közös ergo a fele a tied!

olyan nincs h ő abból vesz lakást neked meg nem marad


komolyan ekkora balek vagy ?

2021. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Ha apukádhoz költözöl, ne számíts komoly kapcsolatra. Max. ha ideiglenes.
2021. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
70%
Ha osztott felugyeletet kersz, ugyanugy elmegy az a penz vagy megtobb. Dolgozni szorakozni gyerek mellett nem tudsz, nok megjobban ignoralnak, meg szexkapcsolatra is. Jobb apadnal, tobbet maszekolni, majd albiban kesobb.
2021. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondva itt csak műszakos gyári munkák vannak.Oda bármikor fölvennének, de ott is legföljebb 60-70 ezerrel keresnék többet, ha nem vállalok éjszakát. Viszont ha beüt egy leállás, akkor szivacs. Volt ilyen a covid hullámban.

Másrészt abból is levonnák a gyerektartást, amit nem sajnálok a gyerekektől, csak nem szeretnék egy ilyen jól bejáratott, biztos munkahelyet itt hagyni, ami most van. Sokszor az otthoni idegbajt is a munkában felejtettem el, szóval szeretem is csinálni.


Az apámnál külön lakrész van, teljesen külön szint, csak a gépészet közös.


Ez a megtakarítás nem egy hatalmas összeg, hitelhez, önrészre elég, hogy egy normálisabb lakótelepen tudjon venni egy kétszobás lakást. Eredetileg családi házra gyűjtöttük, de nagyon elmérgesedett a viszonyunk. Bíróságot akart, még a gyerekenkénti 25%-ot is kötötte a karóhoz.

Mondtam, hogy nem tudok önálló életet kezdeni, ha a fizetésem felét elviszi. A gyereknevelésben számíthat rám, akkor is, ha fuvar kell, segítség, stb.

Azt mondta, vezessek kukásautót, akkor több lesz a fizetésem, és több marad nekem. Lakhatásom megoldva, fél rezsit kell csak fizetnem, ne siránkozzak. K.rvára nem érdekli, hogy oldom meg az életem. Én nem akartam cirkuszt, a gyerekek így is kikészültek már eléggé szerintem.

2021. júl. 30. 18:41
 10/39 anonim ***** válasza:
81%
Akkor adj hálát az égnek, hogy új életet kezdhetsz. Jobb lesz, hidd el, és van hol lakj. De akkor hol laktatok eddig, ga egyikőtök ide, másikótok oda költözik???
2021. júl. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!