Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Netto 500 ezer forint fizetés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Netto 500 ezer forint fizetés esetén szerintetek mennyi a reális gyermektartás összege egy gyerek után,amennyiben anyuka még GYES-en van?

Figyelt kérdés

#válás #gyerektartás #anyuka GYES-es #netto 500
2021. júl. 30. 23:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

Amennyi a gyerektartáshoz szükséges összeg. Már nem fogják nézni az 500 E Ft-ot, majd annak pl. a 25%-át.

Ha nincs közös megegyezés, akkor a bíróság fogja eldönteni, hogy mennyi. Ez lehet akár 40 E Ft-is vagy ennél magasabb összeg.

2021. júl. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok ismét.

Utána néztem. A bíróság nem fogja azt nézni, hogy az Anyuka GYES-en van. Azt fogja vizsgálni, hogy a gyermeknek mennyi a szükséglete és a gyermekre állapítja meg a gyermektartást.


Itt lehet utána olvasni: [link]


Több helyen az olvastam, hogy a 100 E Ft. megítélése is ritka. Általában 60-70 E Ft. a max.

2021. júl. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
13%
A ferjem keres 7-8at ,ha lenne pofaja ideadni 60 ezret, fel ia rugnam
2021. júl. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
20%

3. Hogy jön ide mennyit keres? Írd 1 hónapig, hogy a gyereknek milyen kiadásai vannak, vagyis anyagilag mennyit kell a gyerekre költeni.


Amíg nem lett gyerekem azt hittem a világ minden pénze sem elég. De ez már inkább a kamaszokra, tizenévesekre igaz, ők tényleg sokat "fogyasztanak". A babákra, gyerekekre nem, ők meglepően kevesebbe kerülnek, mint gondoltam előtte.

2021. júl. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
(Nyilván egy baba is kerülhet sokba, ha már a bölcsőben Nike cipőt akarsz a lábára adni és szegény gyerek térdig gázol a játékokban, de lehet ésszel is gyereket nevelni, a neki adott szeretet és figyelem nem egyenesen arányos az anyagi ráfordításokkal.)
2021. júl. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
25%
Ezek beteg összegek. Magamra nem költök 60 ezret (vagy nem tudom... rezsit is osszam le rá, ami a purgyé nélkül is annyi,mint a gyerekkel, vagy mi a franc??). És ez csak az egyik szülő, tehát elméletileg akkor a másik fél is ennyivel száll be a költségekbe, tehát 120 ezer / hó többletkiadás egy gyerek eltartása?? Mi vaan? 🤣🤣🤣 jó lesz az 2x30 ezernek, nagyon irreális esetben 40.
2021. júl. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%

#6 Nekem csak a kajám 60 ezer havonta (glutén, tej és zeller mentesen kb. mindent otthon főzve).


Ehhez jön a ruhàzkodás (mondjuk ez nem sok nálam).

A telefon, telefonelőfizetés, jogsi, előtakarékosság (babakötvény mondjuk), éves vérvétel, nőgyógyász, szemüveg, gyógyszerek illetve, ha fizetős suliba jár a gyerek a tandíja lazán lehet 100 ezer forint is akár.


Kis gyereknél nyilván kevesebb, de egy nagyobb gyereknél ezek a költségek szépen összejönnek.

2021. júl. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Azért szerintem azt is bele kellene számítani a gyerektartás összegébe, hogy anyuka nagy eséllyel nem tud 8 órás állást vállalni, mivel akkor a gyerek kb napi 10 órát bölcsiben/oviban lenne, ami nem épp jó a gyereknek. Emellett ha beteg a gyerek, anyuka van vele táppénzen, ami újabb keresetkiesés. Pulsz GYES alatt nyilván nem tudott úgy karriert építeni, mint apuka, mivel a gyerekkel volt... Az apuka meg éljen vígan egyedül a 450 ezer forintból, míg az exfelesége azt sakkozza, hogy hogyan jöjjön ki hó végére a gyerekével, ha szeretne vele minőségi időt is tölteni,nem csak oviba berakni-oviból kivenni?
2021. júl. 31. 09:52
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Mennyit szeretnél egy gyerekre? 200 ezret? Főleg egy ilyen pici.

50 körül szokott lenni.

2021. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mennyi idős a gyerek? Van speciális igénye? (pl gyógyszer)
2021. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!