Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Újrakezdés sok évvel a válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újrakezdés sok évvel a válás után önsorsrontóként?

Figyelt kérdés

11 évvel ezelőtt váltam el a férjemtől, de voltaképpen csak papíron, mert jó ideig még nem tudtam külön költözni.A válás előtt 20 évig voltunk együtt, született 3 gyermekünk, építettünk egy családi házat. Mentálisan teljesen tönkrementem ezalatt a 20 év alatt. A nem létező önbizalmam leépült, 13 évet otthon töltöttem főállású anyaként, emberi kapcsolataim nemigen voltak, eléggé antiszociálissá is váltam. Tudtam, hogy ki kell lépnem ebből a kapcsolatból, mert totálisan megmérgez, de mindig volt valami, ami megakadályozott ebben. Az első öt évben úgymond még szerelem volt, és mikor már egyértelműen láttam az intő jeleket, akkor is mindig úgy gondoltam, hogy én vagyok a hibás amiatt ahogy viselkedik velem, nekem kell változnom. Aztán jöttek a gyerekek, és elkezdtünk építkezni. Akkor még mindig hittem a változásban, de szörnyen magányos voltam, és nem volt semmi segítségem a gyerekek nevelésében sem. Később nem akartam válni, mert én is csonka családban nőttem fel, és akkor még nem tudtam azt, amit most, hogy egy gyerek boldog lehet csonka családban is.

Aztán kölcsönt vettünk fel felújításra, hogy saját szobája lehessen a gyerekeknek, és legyen gázfűtés, és akkor még mindig hittem abban, hogy ha megváltoznak a körülmények, akkor a férjem is megváltozik. Nem ez történt ( nem) meglepő módon, viszont nem sokkal a kölcsön felvétele után otthagyta a munkahelyét, (ami bejelentett, leinformálható volt, fizetéspapírral), helyette szabadúszó kőműves lett az építőiparban, de egy idő után már csak vagy kiszámolt pénzt adott haza ( nagyjából a fizetése egynegyedét, kb.60 ezer forintot, amit később 80 ezerre emelt), illetve volt, hogy hetekig nem is adott, arra hivatkozva, hogy nem fizették ki,én pedig tehetetlen voltam, mert ellenőrizhetetlen volt a fizetése, és hogy mikor mennyit is kap.Ha egyáltalán szóba mertem hozni az anyagiakat, akkor vagy felhúzta magát, és elrohant otthonról, vagy felhangosította a tévét és egyszerűen átnézett rajtam, vagy nem szólt hozzám napokig.Meg persze ott voltak a telek, amikor nem volt munkája hónapokig. Elúsztam a kölcsönnel, egyszer kikapcsolták a gázt ( az azóta sincs), egyszer a vizet ( ismerősöm segített kifizetni), és a villanyt is ( kollegák segítettek). Aztán megint rossz döntést hoztam, személyi kölcsönt vettem fel, hogy kifizessem a számlákat, de a depresszióm annyira elhatalmasodott, hogy otthagytam a munkahelyemet nem sokkal előtte, hogy lejárt a kölcsön, nem tudtam fizetni, és az akkor hatszázezer forintos tartozásból 4,5 milliós tartozás lett, amit havonta fizettem később. Amikor már megromlott teljesen a kapcsolatunk, és elváltunk, én úgy voltam, hogy nem akarok kiszúrni a volt férjemmel, így nem kértem, hogy költözzön el,én pedig nem tudtam a tartozások miatt, mert ugyanúgy fizetni kellett mindent( rezsi, kölcsönök). Eladni egyszer - kétszer próbáltuk a házat, de azon az áron, amit a volt férjem akart érte, nem tudtuk. Voltak néha kitöréseim, amikor elköltöztem egy időre albérletbe, de nem tudtam fizetni a kölcsönöket is, meg az albérletet is. Fenntartani két lakóhelyet, úgy, hogy az egyik helyen nem is lakok. Aztán lejártak a kölcsönök 2019 - ben, és megint elköltöztem, de rendszeresen hazajártam, úgy éreztem, nem hagyhatom magára a családomat, kifizettem a rezsit, csekkeket, bevásároltam, takarítottam, stb. Mint egy totál elmeroggyant. Ott éltek akkor is a felnőtt gyerekeim, és ezzel próbáltam segíteni őket, de rájöttem, hogy egyszerűen nem lehet új életet is kezdeni, meg a régi otthont is fenntartani anyagilag.

Jelenleg megint elköltöztem albérletbe egy hónapja, mert ténylegesen szeretnék végre "újrakezdeni". De egyszerűen katasztrófa, mert a volt férjem már annyira előrehaladott alkoholista, hogy a közösen épített családi ház teljesen lepusztult, folyton a rezsin jár az eszem, hogy kifizetik e rendben, és jelenleg 2 felnőtt gyermekem is itt lakik ( 30 éves korosztály) és a 4 éves unokám. Ha anyagilag a közös házra költök, nem tudok új életet kezdeni sehogy sem, sem fenntartani egy albérletet, viszont ha meg nem támogatom őket, akkor úgy érzem, önző vagyok, mert kötelességem lenne a családomat támogatnom a saját életem tönkretétele árán is. Én jelenleg 49 éves vagyok már. Nem tudom mit tegyek, a depresszióm napról napra jobban elhatalmasodik rajtam emiatt ( is). Véleményeket, tapasztalatokat várok, hogy egy ilyen élethelyzetből hogyan lehet kijönni valahogy, mert úgy érzem, megmérgez már teljesen ez az egész.Mint ha be lennék zárva egy kicsi sötét szobába, ahonnan nincs menekvés.



2021. szept. 16. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Semmi értelmeset nem lehet erre mondani. A problémát érzed, a megoldás meg egy halom pénz lenne.
2021. szept. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A volt férjeddel mindketten elmenekültetek a problémák elől - te depresszióba, ő az alkoholba - , azért lettek egyre nagyobbak.

Most is magadnak mondogatod, hogy a saját életed kellene tönkretenned - na ez is egy menekülés egy irreális önsorsrontó elvárásba amit saját magadnak állítottál. Mi lenne attól jobb, hogy tönkremész? Hogy végre szabad lennél és kipihennéd magad a sírban?

A felnőtt, 30-as gyerekeid oldják meg a lakhatásuk, hisz kaptak egy házat, menjenek dolgozni és tartsák fenn és gondozzák ők, vannak rá elegen.

2021. szept. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elöttem lévő hozzászólás szívenből jött.Nagyon igazad van. Egy 30as felnött gyerek, aki már nem gyerek oldja meg a problémáját.Örüljön hogy nem kel neki albérletet fizetni.Meddig élösködik a nyakadon?Te pedig nagyon buta vagy hogy hagyod magad lelkileg gyötörni.Ha valami történik veled akkor ki a fene tessz a seggem alá mindent?Itt az ideje hogy magadra gondol.Az apja meg a gyerekek beszéljék meg egymás között mit kezdenek a házzal és a fenntartásával.Gondolod a volt férjed amikor emeli a poharát gondol arra hogy, az ő szegény gyerekeivel mi lessz?
2021. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

El kell adni a házat.

Ez nem a férjed tarifájától függ.

1.Meg kell egyezni egy arban ami az aktuális ingatlanpiac diktál.

Az nem megy hogy majd én faszán ellakok benne,mert 50 millió helyett csak 80 ért vagyok hajlandó eladni!


2.Nem tudtok megegyezni mert ő jól elvan.

Nahát akkor jönne a használati jog,ami attól kezdve jarna,amióta te nem tudodtad volna használni a tulajdonodat.Viszont Mivel oda jarkáltál és szabadon be is mehettél a lakasba,így ezt nem lehet követelni.

Viszont követelheted a közös vagyon megszüntetesét.A bíróság ilyenkor 1 szempont vezerli.Minden tulajdonosnak jar a tulajdonrésze.Ez egy erős kitetel es ezt végre is hajtatják.Ha a volt ferjed nem akarja megvaltani a részed akkor az ingatlan eladásra kerül.Piaci áron természetesen.(Erre egy független ingatlanbecslőt kér fel a bírósag.)

Mindenki megkapja ami jár es ezzel lezáródik a téma.

Neked az új élet abból áll,hogy magadra kezdesz figyelni.

Nem kezdhetsz új életet míg a régit le nem zartad teljesen.Ez úgy tisztességes a jövőbeni partereddel szemben is.A gyerekeid meg nem kell totojázni.Felnőtt emberek éljék az eletüket.Sőt!! Ha már segítségről van szó,lassan ideje lenne annak,hogy ők kezdenének tamogatni ezzel-azzal.Nem feltétlen anyagiakrol beszélek.

Ez nem kötelező ugyan,de nincs is megtiltva,és szép tett lenne,ha az anyjuk boldogulását indulásként megtámogatnák valamilyen formában.


50 évesen kezdtem új életet.

Tudom mit beszélek.


F

2021. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4/4 Nagyon igazat írtál!Hogy ezt le is mered írni minden elismerésem.Kár hogy a mi korabeli emberek nem hogy leírni nem merik De az életben megtenni végképp nem mert félnek a minősítést ők és az elítéléstől ezért a fogukat összeszorítva akár hány éves korig eltartják a "pici babájikat"😊
2021. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!