Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válást próbáljuk egyeztetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válást próbáljuk egyeztetni a feleségemmel, kiskorú gyerek, közös ház van. Tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés

Természetesen vele is beszéltem már, igyekszünk a kislányunk érdekében a lehető jobb megoldást találni.

30millió értékű közös hitelmentes ingatlanunk van. Ugye adott 3 verzió, vagy ő vagy én kifizetjük a másikat (arra már nagyrészt hitel kellene) vagy eladjuk és felezünk (ez ki tudja mennyi idő lenne). Feleségem viszont azt mondta legutóbb, hogy a nagymamájához költözne (60 km-re).

A kislányt szeretném/szerettem volna közösen nevelni fele-fele időben, nagyon szoros a kapcsolatunk. Viszont ha ő valóban messzebb költözik így óvodaváltás lenne, és szinte lehetetlen lenne megoldani.

A ház felét én szívesen kifizetném neki, bár abból a pénzből nem is nagyon tudna a közelben egyedül lakást se venni. Ő nem hinném, hogy hitelt venne fel azért, hogy engem kifizessen.

Nagy dilemmában vagyok. Csak a gyerek miatt együtt maradni egyszerűen már nem tudunk.


2022. jan. 8. 16:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%

Azt hogy ti hogy tudtok megegyezni, erre itt ne várj választ.

Igaz kérdés sincs.

2022. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
53%
Add nekik a házat és keress egy lakást kevesebbért. Ha tényleg a gyerek az első, akkor maradjon meg az otthon, óvodája, szobája, rutinja. A legtöbb szülő csak állítja, hogy a gyerek az első, aztán szétkapják az életét és rángatják hetente ide-oda. Ez a kegyetlenség! Szerintem.
2022. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
ha ő nem fizet ki, akkor fizesd te. nagymamánál úgysem kell gondolom a lakhatásért fizetnie, később meg eldöntheti mit szeretne
2022. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
31%
Milyen sokan elválnak mostanában. Nagyon szomorú. Vajon mi lehet ennek a háttérben?
2022. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
68%
2 nőként úgy gondolom, hogy szemétség a pasit belekényszeríteni, hogy előről kezdjen mindent. vegyen új házat, meg még fizessen gyerektartást. ráadásul anyuka fenn tudja tartani az egész házat?
2022. jan. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
HA megteheted, ÉS HA, korrekt a nőd, add nekik a házat, a gyerek nevére, de a te részedért cserébe engedje el a gyerektartást!
2022. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%
5-s: nem kényszeríti senki bele. De ha én a helyében lennék, ezt tenném. Mert nekem tényleg a gyerek lenne az első. Leszarom, hogy mit kell újrakezdenem. Mindenképp újra kell. A pénztől meg nem leszek jobban, de a gyerekem rosszabbul lesz, ha az élete darabokra hullik.
2022. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

én úgy gondoltam, hogy amelyikünk megy a házból az a közelben vesz egy lakást. erre jött ezzel hogy ilyen messzire menne, teljesen ledöbbentem. bár az bennem van, hogy ezzel akar visszatartani az egész válástól. azért a házat ingyen nem tudom ott hagyni, akkor én miből vegyek? ha a felét kifizetné, bár nem tudja hitel nélkül, akkor is még nekem is kellene hitelt felvennem.

a házasságunk évek óta nem működik sajnos, pár éve már összepakoltam, de vettem egy mély levegőt és inkább maradtam! csak és kizárólag a gyerek miatt! nem nagyképűségből, de a gyerek még jobban is szeret engem, mint az anyját. annak sincsen semmi értelme, hogy 2 hétig vagy akár 1 hétig nem lát, felhívnak, sír utánam. biztosan fognám magam és átmennék. de ez sem mehet hosszútávon én is tudom

2022. jan. 8. 16:54
 9/35 anonim ***** válasza:
91%

"vegyen új házat, meg még fizessen gyerektartást. "


Anyukának ki kell fizetni a férjet, tehát ez feleződik.

Gyerektartást meg nyilván. Anyukának sincs semmi ingyen.

2022. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
én is gondoltam a gyerektartás elengedésére. és akkor maradjon a házban, de akkor én hol és miből lakok? 200ezer a fizetésem, feleségemé is annyi kb. havi 30ezer gyerektartással is a ház 1/6-a lenne a gyerektartás, nem a fele. fenntartani sem tudná, még így sem. valószínűleg keresne egy másik balekot (rajtam kívül) aki majd beköltözik és eltartja őket a házban ami félig az én otthonom. amúgy fogok majd örökölni egy lakást, de inkább éljenek még 50 évig a nagyszülők, mint hogy így legyen hol élnem
2022. jan. 8. 16:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!