Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Koteles vagyok-e valas eseten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koteles vagyok-e valas eseten torleszteni a felesegem altal az en tudtom es hozzajarulasom nelkul felvett ingatlankolcsont, amelyen nem szerepel az alairasom?

Figyelt kérdés
Felesegem eredetileg kulfoldi allampolgar, a hazassag reven elnyerte a magyar allampolgarsagot. A hazassagot mindket orszagban megkotottuk. Felesegem korabbi hazassagabol szuletett gyermeket az o hazajaban torvenyesen orokbe fogadtam, a mi hazassagunkbol szuletett ket gyermek mindket orszagban megkapta a szuletesi anyakonyvet. Kulonbozo okok folytan az elmult evekben ismetelten felmerult a valas lehetosege. Az elmult hetekben felmerult egy ujabb problema, ami egyfelol tovabbi konfliktusforrassa valt, masfelol viszont komoly kihatassal lehet az esetleges valoper kovetkezmenyeire. Ket evvel ezelott a felesegem az o hazajaban, az en tudtom es hozzajarulasom nelkul alairt egy ingatlankolcsonszerzodest, hogy az orokbe fogadott, immar nagykoru fiunk szamara lakast epittessen az o hazajaban. A szerzodesen tehat nem szerepel az en alairasom, viszont teljes egeszeben az en fizetesembol kell torleszteni a havi reszleteket, mivel a felesegemnek nincsen onallo jovedelme. A felesegem a szerzodes alairasa utan ugy tajekoztatott, hogy az adossag torlesztese kb. 3-4 evet vehet igenybe. Ennek megfeleloen 2019 ota a havi fizetesem 50%-at rendszeresen a torlesztesre forditottuk. Nemreg a felesegem varatlanul kozolte, hogy valojaban nem 4, hanem 10 even at kell fizetnunk ugyanezt az osszeget, es az en kotelessegem, hogy a penz eloteremtese erdekeben a meglevonel jobb allast szerezzek. Szeretnem tudni, hogy valas eseten a magyar jog szerint koteles vagyok-e a hatralevo osszeg teljes megteritesere (a birosag altal eloirt gyermektartason, illetve a felesegemnek esetleg megitelt jaradekon felul), vagy engem nem terhel kotelezettseg egy olyan szerzodesert, amelyet a felesegem az en tudtom es beleegyezesem nelkul kotott meg, amelyen nem szerepel az en alairasom, es amelynek en nem vagyok haszonelvezoje.

#adósság #válás #ingatlankölcsön
2022. jan. 15. 19:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Nálad nagyobb palimadarat ritkán látni.

Ha nincs a szerződésen a neved, sem az aláírásod és nem közös néven van a számlátok, nem kell fizetned valószínűleg.

2022. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Erre csak annyit tudok mondani, hogy irány az ügyvéd.
2022. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Hogy kapott munkaviszony nélkül hitelt a saját hazájában, főleg, ha nem is ott él? És mikor 3 évvel ezelőtt bejelentette, hogy te apus, felvettem egy bazi nagy hitelt X országban, utald a fizetésed felét, akkor te szó nélkül elkezdted utalni, és 3 éve fizeted. Miközben ti 4-en a fizetésed másik feléből éltek. És még csak el sem olvastad a hitelszerződést azóta sem. Nem hiszem el, hogy valaki ennyire ostoba.


"Közös kötelezettség lehet egy közösen felvett hitel, de akár egy házassági életközösség alatt felvett személyi hitel is, amit amennyiben az egyik fél nem tud törleszteni, a másiknak kell." E szerint te is felelős vagy a hiteléért, akkor is, ha nem a neveden van.

2022. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
"E szerint te is felelős vagy a hiteléért, akkor is, ha nem a neveden van." Azt ertem, hogy a hazassag fennallasa idejen felelos vagyok erte, de mi a helyzet valas eseten? A kolcsonrol meg annyit, hogy amikor eloszor felvetette, en elleneztem. Erre megkototte a szerzodest a tavolletemben es a tudtom nelkul, mert tudta, hogy nem jarulnek hozza, o viszont ragaszkodott hozza. Amikor ertesultem rola, a fiunkra valo tekintettel a 3-4 eves torlesztest hajlando voltam vallalni, bar mar akkor nagyon rosszul esett, hogy a hatam mogott ilyen kotelezettseget akasztott a nyakunkba. Azt viszont elfogadhatatlannak tartom, hogy ilyen mertekben felretajekoztatott, es meg neki all feljebb.
2022. jan. 15. 19:55
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Melyik országban adnak jövedelem nélkül hitelt?
2022. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Amit bemásoltam, az válásra vonatkozik. A házasság alatt szerzett vagyon és hitel is közös. Ha azt hazudja, hogy nincs 5 millió Ft megtakarítása, de váláskor kiderül, hogy van, akkor azt is feleznie kell veled. A férjem exe sokáig dugiba gyűjtögetett magának egy külön számlára, de a váláskor bekérték ezt a számlát is, és ez a pénz is bekerült az osztozkodásba.


De ha most csak a te fizetésed feléből éltek 4-es, akkor legalább havi 300 ezret fizetsz a hitelbe. Ez 10 évre 36 millió Ft. Hogy a fenébe kapott ekkora hitelt úgy, hogy nincs munkaviszonya?

2022. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Amennyire tudom, az egyik csaladtagjanak a lakasat, illetve az en munkaviszonyomat tuntette fel garanciakent a hitelfelvetelnel. "A házasság alatt szerzett vagyon és hitel is közös." Jo, ertem, hogy legalabb valamilyen szinten a valas utan is torlesztenem kell a kozosnek minosulo hitelt. De ha neki nincsen sajat jovedelme, akkor jogot formalhat ra, hogy fizessem a gyermektartason es a neki jaro juttatason felul a teljes kolcsont is?
2022. jan. 15. 20:30
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Igen.Mivel a házasság alatt vette fel a hitelt.Nyilván ez a válással nem lesz semmis.Válás után mit csinál, majd ahhoz nem lesz közöd. A gyerek a tiéd is jogilag úgyan úgy, mint a közösek, hisz örökbe fogadtad, így örököl utánad.Meg kellene érteni, hogy a házasság egy vagyon közösségi szerződés jogilag.Ott azt írtad alá, hogy ettől kezdve szerzett vagyon közös.50-50%-ban, ( ha előtte együtt éltetek arra az időszakra szerzés arányában van a vagyon),ha nem így gondolod akkor kell a házassági szerződés, hogy ezt felülírja.A házassággal nem a blabla körítést írjátok alá amit az anyakönyvezető elmond( magyarországon), hogy hűség stb., az nem jogi kategória, nem bűn.Támogatni annyiban kell, hogy egyik fél nem szegényedhet el a házasságban, a másik fél meg éli világát.Tehát jogilag nincs olyan, hogy egyik utazgat, jó ételeket eszik, a másik meg a gyógyszereit sem tudja kiváltani, mert a másik fél nem ad pénzt.
2022. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
"Igen.Mivel a házasság alatt vette fel a hitelt.Nyilván ez a válással nem lesz semmis." Szoval ha a birosag megiteli neki a jovedelmem felet gyermektartas es hazastarsi jarulek cimen, a bank attol meg fenntarthatja az igenyet a jovedelmem masik felere, es az senkit sem erdekel, hogy en mibol tartom fenn magamat?
2022. jan. 15. 20:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon.A gyermek az első, annak a fizetése a legfontosabb jogilag is.Hát itt jön az, hogy normális emberek megbeszélik a felvett hitelt is, és megbeszélik váláskor, ki, mit, mennyit fizet.Nyílván az lenne a normális, ha a nejed fizetné, pláne, hogy átvágott, de gondolom erre semmi esély.Várd meg a válás végét, aztán okosabb leszel, hogy lehet tovább.Azt írtad, hogy a legnagyobb már felnőtt, így a 2 kisebbre kell csak gyermektartást fizetned,talán nem lesz a fele fizud( ha csak nem tartós beteg vagy ilyesmi), a bankkal meg az asszonnyal meg talán tudsz egyezkedni.Ha nem közös megegyezéssel váltok( itt remélem nem, ha nagyobb összegű a hitel), akkor a bontó per után kezdődik majd csak a vagyoni per.Ott szerintem fele hitel fizetésére kötelezik majd a feleséged
2022. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!