Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valaki egy harmadik személy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki egy harmadik személy miatt lép ki a házasságából, akkor az új kapcsolat általában nem szokott tartós lenni?

Figyelt kérdés

Mondjuk adott az a helyzet, hogy valaki családban él, külső szemmel nézve okés a dolog, hisz rendezett anyagi körülmények, kiegyensúlyozott társadalmi élet. Mégis bekerül a képbe egy harmadik személy és ha úgy dönt, hogy borít mindent akkor sokat veszít anyagilag meg az addigi társaságaiból is kieshet, nem beszélve arról, hogy elég sok embernek okoz ezzel kárt a gyerekeitől kezdve az anyós/apósig. Szóval ez nem tűnik racionálisnak, de tegyük fel mégis megtörténik.

Az új kapcsolat kezdetben bizonyára izgalmat hoz az életébe, de hosszútávon nem az van inkább, hogy nem is lesz jobb az előzőnél, csak másképp rossz? Mert vannak erre statisztikák hogy állítólag nagyon ritkán lesz tartós egy új kapcsolat, hisz az illető nem végzi el a megfelelő önismereti munkát, ami szükséges lenne egy érett párkapcsolathoz, hanem a vágyait helyezi előtérbe és az nem biztos, hogy stabil dolog lesz.



2022. máj. 19. 12:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Ez ember- és kapcsolatfüggő, nem mindegy, hogy a harmadik személy csak egy fellángolás volt, vagy tényleg szerelem, stb. Sok tényezőtől függ.

Személyes tapasztalatom is van, ráadásul elég fájó: az exférjem egy nálam 10 évvel fiatalabb nőért hagyott el engem, és a kislányunkat. Ma már tudom, hogy alapból is bajok voltak a házassággal, megszürkült, ellaposodott, sok volt a vita, kevés a szex. Mindketten hibásak voltunk. Akkor azt hittem, tuti csak a szex miatt vannak együtt, és pár hónap múlva majd talán még könyörögni is fog, hogy visszajöhessen. Hát nagyon hülye voltam :D Ennek már 9 éve, és ők a mai napig nagyon boldogok, mondhatom, hogy az exférjem boldogabb most, mint velem valaha volt. Szerelmes, kiegyensúlyozott a kapcsolatuk, ahogy a lányunktól hallom.

2022. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Ez egyáltalán nem biztos.
2022. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Nincs erre szabály.

Lehet, hogy az első feleség hárpia volt, utána a fickó tudatosan másmilyet keresett, és vele szeretetben, békességben tudnak együtt élni.

De lehet, hogy az első feleségének megereszkedett a feneke, a fickó keresett helyette egy feszes fenekű pipit, csak az együttélés során hamar kiderül róla, hogy nem hajlandó főzni, folyton hisztériázik, és ráadásul még pénzéhes is. Na, akkor bukta van.

2022. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

Pénztő és a társadalmi helyzettőlnem lesz bdog egy kapcsolat.Eléldegélhetnek benne,mert előnyös neki, de attól a kapcsolat nem lesz jó.


Senki nem a 3. miatt lép ki, henem azért került a képbe tartósan 3. , mert otthon nem volt jó.

2022. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Erre nincs egzakt szabály.
2022. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Minden kapcsolat két emberen múlik. Ha az új kapcsolatban megtalálja amit keresett akkor jó lesz a kapcsolata. De igaz az a mondás, hogy ne egy másik ember miatt lépj ki a házasságodból hanem magad miatt. Akkor szabad csak kilépni ha az illető egyedül is boldogul az életben, ha esetleg nem jön össze az új kapcsolat. Sosem a harmadik fél miatt kell kilépni, hanem azért mert annyira rossz a régi, hogy attól már az is jobb ha valaki egyedül van. Egyik ember sem jobb a másiknál, csak más tulajdonságai vannak. És ha ezek a tulajdonságok (személyiségek) jobban egyeznek akkor lehet egy tartós kapcsolat.
2022. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#3

Ez jogos, de ha tudatosan keresek mást, akkor tisztességesebb lenni először lezárni a meglévő házasságot és utána jöhet új. Ha van elég önismeretem és önbecsülésem, akkor kell tudnom vállalni az (időszakos) egyedüllét kockázatát. Így több energiám is marad megfelelő társ keresésére és más szintről indíthatok mint egy szeretői kapcsolat.

Itt a baj akkor van, ha hezitálok és nem tudom eldönteni, hogy mit akarok. Ezért elkezdek egy párhuzamos kapcsolatot és kettős életet kezdek élni, mert ilyen esetben annyi energia megy el a látszat és a titikolózás fenntartására, hogy nem marad annyi időm megfigyelni az objektív szempontokat.

2022. máj. 19. 13:07
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Egyedül miért nem tudsz lenni? Más is így teszi, ha nincs megfelelő kapcsolat , akkor egyedül van, minthogy függjön egy rossz kapcsolattól.
2022. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

7# De amíg nem ismersz meg mást, nem tűnik fel hogy szar kapcsolatban vagy. Csak sodornak a mindennapok. Akkor miért lépnél ki belőle?

Én még nem láttam olyan palit, aki leült volna az asszonnyal hogy, te figyelj, fiatalabb nőt akarok mától hajtani, úgyhogy előbb váljunk el.

2022. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9

Jó, de ha a külső és a fiatalság a váltás elsődleges szempontja, akkor elég felszínes lehet az illető és borítékolható, hogy nem hosszútávon működő kapcsolat lesz az újból sem. Itt az is lényeges kérdés, hogy miért kezdi így érezni az illető, hogy neki ez annyira baromi fontos, mert ha kicsit messzebbről rápillantana az életére, akkor rájönne, hogy ez csak egy kis szelete. Nem a fogyasztói társadalom meg a túlzott individualizmus a hibás? Hogy elhitetik mindenkivel, hogy neki minden jár, amit akar.

2022. máj. 19. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!