Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi időbe telik a válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi időbe telik a válás?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt adtam be a keresetlevelet a bíróságra.
2023. márc. 22. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Sokmindentől függ...nekem vagy 1 évig elhúzódott. Sokmindentől függ, meg az sem mindegy miért kérdezed...am lehet pár hónap is, de van ami hosszú évekig is elhúzódik...

Függ attól, hogy megegyezéssel váltok, vagy hosszú jogi huzavona várható...nem mindegy vannak-e gyerekek vagy sem. Számít az mikor adtad be...mondjuk tegnap előtt az ok. Én úgy alakult, hogy Decemberben adtam be, nyilván olyankor Január közepéig a kutya nem foglakozott vele, mert "törvénykezési szünet" vagy mi a csuda volt évvégén / elején. Nálunk volt 2 gyerkőc, az minimum +1 kört jelent. Illetve menetközben sikerült egy megállapodásfélét összehoznunk, amit az ügyvédem utólag hozzácsapott a keresethez, amit már korábban benyújtott....egy tárgyalás ugye kiesett, mert nem volt jelen a másik fél...aztán nagynehezen csak meg lett ~1 év alatt.

2023. márc. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
A paromek novemberben eladtak a hazat, decemberben beadta az ugyved a keresetet, januarban jott a level, hogy februar 1 targyalas. Mondjuk ok mindenben megegyeztek, az ugyved eleg reszletes keresetet irt, nem is dobtak vissza hianypotlast. Egy targyalas volt, pedig van kozos gyerek is.
2023. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha meg tudtok mindenben egyezni, itt arra értem, hogy van-e gyerek pl., közös vagyontárgy, akkor lehet 1 tárgyalás alatt ki is mondják a válást és nem lesz cifrázva, igazából ez rajtatok múlik.


Nálunk családban volt nemrég válás, jogerős lett hamar, annyi, hogy kapott haladékot a kiköltözésre a másik fél. (erről közösen egyeztek meg)


Szerintem fél év alatt az elejétől a végéig le lehet zavarni.

2023. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
ha nincs gyerek és van megegyezés a vagyont illetően, akkor 1/2-1 év között.
2023. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A lányom augusztus elején adta be a keresetlevelet, ő töltötte ki a nyomtatványt, nem volt egyiküknek sem ügyvédje. Gyerekük nem született, az anyagiakban meg tudtak egyezni. Augusztusban bírósági szünet volt, október közepén volt a tárgyalásuk. Mindketten megjelentek, mivel mindketten nyilatkoztak a tárgyalás végén, hogy nem kívánnak fellebbezni, rögtön jogerőre is emelkedett. 2,5 hónap volt az egész úgy, hogy közben 1 hónap ítélkezési szünet volt.
2023. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha megyegyeztek mindenben 2-3 hónap, attól függ melyik bíróság, mennyire vannak tele munkával.
2023. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!