Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Elváltunk. Vagyonmegosztás nem volt még, eddig vártam, most elég lett. Első időpont tavaly év vége volt, hogy kifizet. Nem történt meg, beszélni sem hajlandó róla. Most már az árban talán megegyeztünk. Van rajta hitel is. Beszél össze vissza. Hogy majd részletekben fizet. Mondtam, felejtse el. Akkor ideadja a felét a háznak, de nem tudja miből. A hitel marad a nevemen még 6 évig és majd ő fizeti. Mondtam, nem, mert az úgy nem buli, hogy ház sincs, meg a hitel is a nevemen marad. Aztán jött, hogy 18 millió a lakás ára, annak a felét ideadja, abból fizessem ki a hitelt is, ami 5 millió. Mondtam neki, hogy azért hülye nem vagyok. A ház árának a felét kérem és a hitel felét. És még én voltam a szemét. Mondtam, mehetünk perre, de akkor az utolsó kiskanál felét is viszem. Mondtam, adjuk el, a maradékból vesz egy kis házat. Hát azt megint nem akarja, mert hát az az övé. Most mit lehet ilyenkor csinálni?
2023. máj. 12. 17:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
De ebben nem igaza van, megkapod a ház felét és abból fizesd ki a hitel felét. Ez teljesen korrekt. Ő miért fizetné a te hitelrészed felét?
2023. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De ha ideadja a ház árának felét, attól a hitel még ott marad. Abban nekem mi a buli hogy ad 9 milliót, kifizetek belóle 5t,nekem marad 4. Neki meg egy tehermentes 18 milliós ház?
2023. máj. 12. 17:53
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja és azt hozzá tenném, ő él ott, én a gyerekkel albérletben.
2023. máj. 12. 17:57
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a vagyonmegosztást. Teljesen felesleges körök amit itt futsz. Látod hónapok óta csak hiteget kifizetni úgy sem fog mert nincs miből így akár akarja akár nem a közös lakást/házat el fogják adni így ki lesztek fizetve mind a ketten ő meg mehet ahova akar lesz rá pénze. Szerintem házasság alatt felvett hitel is közösnek számít így annak is a felét neki kell kifizetni.
2023. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#4 az a baj, hogy a vagyonmegosztás nagyon sok pénz. Illetve ügyvéd is kell, ezeket sajnos nem tudom kifizetni
2023. máj. 12. 20:54
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont buktál mindent mert semmit nem fog fizetni
2023. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Tudom. Annyi vigasztal, ha így járok, hogy a ház egyszer úgyis a gyereké lesz.
2023. máj. 12. 21:37
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne sok pénz a vagyonmegosztás? Mindenképp ajánlott le papírozni mindent főleg ha a földhivatalban nem 1/1 az ingatlan. Ügyvédje válogatja, de egy vagyonmegosztási szerződést alapdíj+ beleírt érték x százalékért dolgoznak. Egy 100 asból kijön ha perre viszed akkor is ki kelljene jönie 200-300-ból.

Beszélj ügyvéddel.

2023. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így valószínűleg nagyot fogsz bukni rajta, de legalább lezárjátok valahogy. Azt pedig egyáltalán ne vedd biztosra, hogy a ház a gyereké lesz. Bármelyikőtök tartja megy elkártyázhatja, átirathatja, eladhatja akármikor, így simán eltűnik a ködben a ház és az ára is.
2023. máj. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ügyvédi levelet kapjon, ne te szóban alkudozz mert nem vesz komolyan
2023. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!