Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi történik válás esetén, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik válás esetén, ha a család önkormányzati lakásban lakik? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Anyukának van ház a nevén (szülei élnek benne). Ezért ő nem jogosult önkormányzati lakásra. Ahol élnek, az önkormányzati, a férj a bérlő, anyukának papíron semmi köze hozzá. Egy nagykorú és egy kiskorú gyerekük van.

Anyuka attól fél, hogy apának ítélnék a gyereket, hisz neki biztosított a lakhatása, ő pedig mehet gyerek nélkül az utcára. Ez tényleg így működne a gyakorlatban?



2023. máj. 14. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka miért menne az utcára ha van a nevén egy ház? Tehát jogilag van hová mennie!
2023. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Rising Phoenix ***** válasza:
100%
Anyuka mehet a szüleihez a saját házába, vagy albérletbe. Nagyjából ennyi.
2023. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Igen, itt az esetek 90%-ával ellentétben az apának is van reális esélye, hogy ő nevelhesse a gyerekeket.
2023. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

"Tehát jogilag van hová mennie!"


ha a szüleinek haszonélvezet van a lakáson, akkor jogilag nincs hová mennie.

2023. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Rising Phoenix ***** válasza:
62%

Eleve nem csak jogilag kell, hogy legyen megoldott, ugyanis környezettanulmányt szoktak végezni ilyen esetben. Kimennek a házhoz, megnézik, hogy van-e mindene a gyereknek. Illetve épeszű anya nem kardoskodik a gyereke felneveléséért, ha nem tudja hova tenni azt a gyereket, csak a híd alá. Akkor már jobb, ha apánál marad és van hol laknia.

A haszonélvezeti jogot felülírhatja, ha a szülők aláírnak egy befogadó nyilatkozatot.

2023. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ok., én értem, de ugye azt ti is érzitek, hogy ez nem teljesen korrekt?

Az önkormányzat eleve nem nagyon szokott bérbeadni egyedülállóknak, a gyerekek lakhatásának biztosításában segít. Tehát apuka a gyerek miatt kapta, ott nem volt szempont, hogy anyukának van lakása, hát lakjanak ott.

Ahogy már írták, ha a lakáson haszonélvezet van, nincs joga ott lakni az anyának és a gyereknek, most azt ne is nézzük, hogy esetleg mérete miatt nem is megfelelő 4 személynek.

Tehát tegyük fel, hogy anyuka odamehet gyerekkel. Minden más esetben a bíróság arra hajlik, hogy a gyerek élete ne változzon nagy mértékben. Pl.iskola, fejlesztési lehetőségek, külön élő szülővel való kapcsolattartás stb.

A gyerek anyához ragaszkodik jobban, anya minden szempontból alkalmasabb a nevelésére, az apa a gyermek fejlődésében még árt is. De mindezt felülírja az a lakhatási lehetőség, amit apa eleve a gyerek által "szerzett."

2023. máj. 14. 12:44
 7/11 Rising Phoenix ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy ez így korrekt, vagy könnyű. De megoldást találni kell, és attól, hogy etikátlannak gondolod, még nem fog megváltozni a jog. Egy válás sok esetben eleve nehéz ügy, főleg akkor, ha átmegy harcba az egész. Most az a legfontosabb, hogy mihamarabb kitaláld, hol fogod nevelni azt a gyereket. Keress albérletet, vagy beszélj a szüleiddel, kérj segítséget. A megváltoztathatatlanon rágódni nem vezet eredményre. Kérj segítséget a családsegítő szolgálattól, vagy menjetek mediációra. Ha találsz albérletet, és megnyered a gyermekelhelyezést, akkor kapni fogsz gyerektartást. A lakáskérdésről még annyit, hogy azt nézik, van-e saját ágya, tiszta-e a lakás, biztosított-e minden körülmény a megfelelő tanuláshoz, tisztálkodáshoz, pihenéshez és tudod-e etetni. Nem kell kétszintes kertesház, "csak" egy pici, de tiszta lakás, ahol van helye élni. Annyit tanácsolnék még, mert ez úgy tűnik hosszúra nyúló válás lesz, hogy ideiglenesen se egyezz bele heti váltásos gondoskodásba. Ha sokáig húzódik, azt már a körülmények megváltoztatásának tekintik a végleges elhelyezés szempontjából és azt még nehezebb lesz lejátszani. Próbáljatok meg közös megállapodással kiokoskodni valamit, akár mediáción. Ebben a családsegítők is tudnak segíteni és apa köteles lesz részt venni.
2023. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7! Köszönöm a segítséget, de nem rólam van szó, hanem egy ismerősömről.

Azért kérdeztem, mert ő mondta, hogy ez a helyzet, és ezen kiakadtam.

Azt tudom, hogy sajna egy lakástulajdon, főleg haszonélvezettel, kb.minden utat elvág lakásszerzés szempontjából(amikor engem érintett, még pláne így volt, mert lakáshitelek is csak 1.lakásra voltak), csak meglepődtem, hogy a gyerekekkel is így ki tudnak szúrni emiatt.

2023. máj. 14. 13:30
 9/11 Rising Phoenix ***** válasza:
Mennyire jó a kapcsolata a szüleivel? Egy haszonélvezeti jogot bejegyeztetni családon belül ajándékozással, illetékmentes.
2023. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9! Pont az a baj, hogy hiába van rajta haszonélvezet, attól még az ő tulajdona, tehát nem kaphat semmit. Nálam is így van. Hiába volt rajta haszonélvezet, ami miatt, ha a haszonélvező úgy dönt, be se tehetem a lábam a lakásba, "van lakásom", tehát ennyi. Van lakásod, de lakhatsz az utcán.
2023. máj. 14. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!