Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet elválni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet elválni?

Figyelt kérdés

Mi van ha el akar válni tőlem egyszer a párom?

Mennyibe kerül?

Hova kell menni?

Mi van ha én nem akarok elválni?


2023. máj. 30. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

Elég, ha az egyik akar. Ügyvédhez erősen érdemes és bíróságra kell menni. Változó, mennyibe kerül, 30 000 az alapilletmény. Nekem 150 lett a vége. Írj privátban. Tavaly novemberi számok.


F, 44

2023. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Beballag a válni kívánó fél a bíróságra, becsengeti az illetéket, és beadja a bontóper iránti kérelmet.

Hogy a másik akar-e válni az senkit nem érdekel. Hála az égnek nem kényszeríthetik senkire, hogy akarata ellenére házasságban maradjon valakivel, akivel nem akar.

2023. máj. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szuper jó intézmény!
2023. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Le kell tölteni egy űrlapot, azt kitölteni. Én kerestem ügyvédet, leültünk vele és megcsináltuk a vagyonmegosztást. Ezt csatoltuk a válási kérelemhez. 30e Ft volt az illeték. Beadás után 1-2 hónap múlva kitűzték a tárgyalás dátumát.

Ha te nem akarsz elválni, az a bíróságot nem érdekli. Ha az egyik fél el akar válni, akkor el fog. Sokkal jobb, ha közös megegyezéssel válik két ember, mert így könnyebben megőrizhető egy emberi viszony a két fél között.

Ha az én exem cirkuszolt volna a váláson, már utálnám és soha szóba sem álltam volna vele. Nem véletlenül akar az ember válni. Általában csak akkor, amikor már nagyon nem megy. Nem nagyon szoktak hirtelen felindulásból jókedvükben válni az emberek. Így, hogy szépen, közös megegyezéssel, mindenféle tányérdobálásnélkül váltunk el, egészen normális viszony maradt meg kettőnk között.

Ha jót akarsz magadnak, elengeded azt, aki nem akar veled maradni.

2023. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Javaslom én is a közös megegyezést - akkor nem feltétlenül van szükség ügyvédre sem. Ha nincs közös gyermek, akkor 1 tárgyalást követően elválasztanak.

Annak idején, én sem akartam válni, a feleségem meg mindenképpen. Mindenképpen húzni akartam az időt, hátha meggondolja magát - persze nem gondolta. A vége az lett, amit fent is írtak: ha az egyik fél válni akar, akkor szétválasztanak.

Ha megegyeztünk volna, akkor lelkileg és anyagilag is jobban jártunk volna szerintem. Ügyvédekre, szakértőkre, illetékre, stb. kb. 1 milliót szórtam el, a volt feleségem kb. ugyanennyit.


Jobb a békesség: egyik balra, másik jobbra el.;)


41f

2023. máj. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!