Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekem fél éves, apjával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekem fél éves, apjával szétmentünk pár hónapja. Jelenleg szüleimnél lakom, jövedelmem 120. 000 ft, gyerektartással együtt jelenleg. Van saját lakáom. Ti külön költöznétek már most, vagy kivárnátok a tavaszt?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok. Ha maradok, tudok spórolni, mert tavasszal már úgysem kell fűteni. Viszont nagyon nehéz harmincx évesen újra anyuci kislánya lenni, igazából a gyerekem sem tudom úgy nevelni ahogyan szeretném, mert nagyika egyfolytában adja az instrukciókat. Jót akar, de már az agyamra megy. Mit tennétek?
2010. okt. 17. 21:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%
Fel a fejjel.Én egyedül vagyok a gyerekkel, mert még a terhességem alatt lelépett az apuka, gyerektartást még nem kapok és csak a gyes+családim van, ami semmire sem elég.Nincs lakásom és munkát sem találtam még, de keresem folyamatosan.Szívességből lakunk egy ismerősnél és fogalmam sincs, h mi lesz, de nem adom fel, remélem, h jobb lesz.Nekem nincs anyukám, aki segíthetne és nagyon örülnék egynek, még az sem zavarna, ha beleszólna a gyereknevelésbe.Szóval nem is vagy annyira rossz helyzetben mint gondolod.
2010. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudod nekem ez új helyzet és nem így terveztem és agyban egyenlőre még képtelen vagyok elfogadni hogy ez velem megtörtént. Pici önsajnálatban is vagyok valószínű. Meg apuka sem tudja hogy együtt v külön és addig nem tudok merre lépni, úgy érzem csak lógok a levegőben. A kicsikém felé nem mutatok semmit, és egyfolytában jár az agyam. Amire még rájön anyám töménytelen mennyiségű kérdései és jótanácsai és úgy érzem szétszakad az agyam!
2010. okt. 18. 11:25
 13/26 A kérdező kommentje:
Élném az életem a kisfiammal, ahogy én szeretném és nem tudom... Kiszolgáltatott helyzetben vagyok.
2010. okt. 18. 11:26
 14/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, arrafelé mennyi az albérlet, itt 30-35 plusz rezsi, de ha 120-at keresel, simán kijöttök ketten a picinyeddel, és nem kell lelkileg megroggyannod a "túltörődés" miatt. Én mennék, tapasztaltam azt, amit te. Ezerszer jobb a tudat, hogy nincs folyton fölötted egy árgus szempár.
2010. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Bocs, kutyafuttában olvastalak. Ha saját lakásod van, akkor meg semmi gond. :) Sok sikert!
2010. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod elviselni a szüleid, menj a saját lakásodba és élj ahogy sikerül. Bár szerintem sokan örülnének, ha ilyen helyzetben lenne támaszuk. Egyedül sem jó, ilyen pici babával! Én mindenképp várnék, de neked kell meghoznod a döntést!
2010. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is egyedül nevelem a 2 éves fiamat, mi is a szüleimnél lakunk. Szerencsére jól elvagyunk, nem próbálják ők nevelni helyettem. De ha nekem is 120 ezer lenne a jövedelmem és lenne saját lakásom egyértelmű, hogy ott laknék. Ha picit jobban be is kell osztani a pénzed, de legalább teljesen független vagy.
2010. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
En azt hiszem, hogy összeszoritanam a fogam es kivarnam a tavaszt, addig meg amennxit csak lehet, felreraknek. Hogy legyen egy biztonsagi alapom, akarmi törtenhet, amikor szükseg van valamiert plusz penzre. Raadasul addigra valoszinüleg az is eldölne, hogy az apjaval együtt vagy külön...
2010. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ezt a kerdest te irtad ki anno?


Epp nemreg olvastam ezt a kerdest, s pont ilyen allapotban vagyunk mi is a parommal... se veled, se nelkuled... Makacs, konok, onfeju mint az oszver... Mi "tavkapcsolatban" vagyunk, kb 4 honapja megy a huza-vona...

S en is anyumekkal elek...

Tudom min mesz keresztul... nekem van meg masfel honapom szulesig, de elore rettegek attol, hogy majd anyum kioktat, meg neveli a Babamat helyettem, meg nem lesz semmi sem jo ahogy en csinalom... mar elore mondja, h "nem szabad mindig kezbe venni mikor sir..." meg ilyenek. De en nagyon kiszolgaltatott helyzetben vagyok, hisz nincs hova mennem... nincs sajat lakasom... ugyhogy egyenlore megturt szemely vagyok... Nem fogok anyumank visszaszolni, hisz orulok, hogy "befogadtak"...


Am nem tudom, hogy ha nekem lenne hova mennem, akkor mennek-e vagy maradnek... bar anyum szerintem kerne el penzt, ami normalis is, termeszetesen adnek, de biztos tudnek sporolni egy kicsit... Szerintem valahogy engedd el a fuled mellett ezeket a beszolasokat... nehez, tudom, de talan ideiglenesen megy... Ha ugy erzed nem birod tovabb, fogd meg a kicsikedet, s menjetek setalni, pl. nagyobb bevasarlokozpontokba nezelodni(ott ellehettek 2-3 oran at...) - es ott meleg is van :)) - vagy menjetek valami jatszohazba, esetleg babszinhaz, mozi, babauszas, valami... Jajj, lehet hulye otleteket adok, de en mar elore tervezem hogy hova fogok menekulni a Babammal, ha mar nagyon nem birom :))

Valahogy megiscsak bird ki anyukadekat, hisz csak a szuleid, s tenyleg, jot akarnak, bar tudom, idegesito, de valahogy bird ki... Legy eros! S neha hagyd, hogy vigyazzanak ok a kicsire, menj el talalkozni egy baratnoddel, menj szinhazba, valami :)

Hasznald ki kicsit, hogy van ki vigyazzon Ra :)


Biztos azt hiszik, hogy en mar ezen gondolkodok, hogy "rasozom" a gyermekemet valakire, de tudom milyen egy kisbaba, s szerintem minden no megerdemel 3-4 ora szorakozast. Attol mert gyermeket nevel, nem kell lemondania pl egy szinhazrol, mozirol, baratnokrol... Hasznald ki okosan, hogy naluk vagy :)

2010. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Igen, én írtam ki...

Nagyon aranyos vagy, köszönöm. Igen, kihúzom tavaszig, azon leszek. Addig meg eldől úgyis hogy apuval vagy nem...

Sajnálom, hogy hasonló helyzetben vagy, mert tudom milyen. Vívódom és hidd el, a mai napig nem tudom eldönteni, hogy egyáltalán szeretnék-e még valaha vele élni. Mert szerintem senki sem változik, max ideig-óráig. Apuka épp próbál magától közeledni, ami kb olyan, mintha egy "normális" ember elhozná Neked a HollyWood feliratot USA-ból...

Majd kiderül, de a bizonytalanság a legrosszabb.

Anyumnak meg néha csúnyán visszaszólok, mert nem veszem magamra a kritizálásait, de egy idő után már SOK.

Remélem ennél csak jobb jön.

Neked is ezt kívánom!

2010. okt. 21. 07:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!