Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy pszichoterápia válás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pszichoterápia válás után kb hány alkalom? (Segítség a válás feldolgozásában. )

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 20:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha pszihológiai promlémát okozott nálad a válás,akkor miért váltál el????? A kérdésedre nem tudom a választ,de szerintem nem pszihológusra hanem a volt férjedre van akkor szügséged!:-)
2011. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Ez teljesen tőled függ, van, akinek 3 hónap, van akinek 1 év . Szerintem legalább egy olyan 8 alkalom biztosan kell.
2011. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Benned a gyogyito ero, s ezt Neked kell megoldani.

Nem hinnem, hogy szeretett kapcsolatban eltel mar a valas elott, tehat ugy kell erre gondolni, hogy vegre "csend" van, es megszabadultal a rossz kapcsolatbol, hiszen mar nem volt mukodo kepes.

Ha netan lelkiismeretfurdalasod van, akkor azt vizsgald meg, hogy miert is tortent ez igy, mi volt az ok, ami a valashoz vezetett.

Aztan elkell engedned ezt a regi erzest, es amikor mar tudod azt, hogy mi volt a hiba, akkor arra kell vigyaznod, a kovetkezo kapcsolatodban ez mar ne ismetlodjon meg ujra, tehat valtoztatni kell.

Nagyon fontos, hogy a multbol kilepj es tovabb lepj.

Onbizalmad legyen, s ne sirj a regi utan.

2011. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Szerinzem is kezd felépiteni az uj életedet és ne a régin agyalni. Ha lefoglalod magad gyorsan tuljutsz az egészen.Az ember sok mindent kibir és az életén javitani csak saját magának tud nagyon sok ember elválik még sem jár pszihológushoz hanem átgondolja hogy hogy induljon neki a következő életének mi a teendő hogy mégegyszer ne kerüljön ilyen helyzetbe.Hidd el nem a levegőből beszélek már átéltem ezt nehéz volt de felülkerekedtem és győztem
2011. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
De lehet Ő nem ilen erős,hogy magától fel tudja dolgozni,van akinek segítség kell.Valószinű,sőt biztos hogy nem az Ő választása volt,hanem a férjé ez a helyzet,megértem a kérdezőt,és sajnálom.Mindenképp forduljon szakemberhez,lehet amit magától évekig dolgozna fel,szakember segítségével pár hónap alatt sikerül.Függ a hozzáállásától,és a fájdalom mélységétől.Sok sikert a feldolgozáshoz,légy tul rajta mielőbb,azt kívánom.
2011. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Én inkább egy jó kineziológushoz mennék, nekem sokat segített. Két alkalom kellett.
2011. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Minden terápia 4 alkalmat jelent elsőre. (minden héten egy alkalom) Aztán közben kiderül, hogy van-e szükség további alkalmakra. Szükség szerint a pszichológus meghosszabithatja az időt.
2011. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Nekem úgy érzem, szükségem van rá, tudom, hogy elsősorban rajtam műlik, de reményeim szerint egy pszichoterápiás kezelés hamarabb segít túljutnom ezen a nehéz időszakon.

2011. febr. 11. 17:53
 9/26 anonim ***** válasza:
A válás feldolgozásakor sok egyéb probléma is előjöhet, úgyhogy kinél hosszabb, kinél rövidebb ideig tart, gondolom a kapcsolat hosszától is függ. A gyászévet nem véletlenül hívják gyászévnek...
2011. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Egy kommentelőnek. Hosszú kapcsolatot akkor is nehéz feldolgozni, ha megromlott, és az illető esetleg maga akarta a válást. Ez így butaság, hogy "Akkor miért váltál el."


A pszichoterápia hossza a problémádnak, és megállapodásnak a függvénye. Az első alkalom csak egy első interjú, ahol meg fogtok állapodni az elérendő célban, és az időkeretben is.


Én javaslom neked John W. James, és Russal Friedman Grief Recovery című könyvét is, hamarosan lesz magyar fordtíása. Nagyon jó gyászfeldolgozó módszer. Szerintem olyan pszichológust keress, aki ezt a módszert tanulta, és tudja veled alkalmazni. Jól beilleszthető egy hosszabb terápiás folyamatba is.

2011. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!