Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kihez forduljak segítségért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
Tavaly váltam el, és a bíróság megítélte, hogy az elmaradt tartásdíjat havi 5 000 ft-al kell törlessze a volt férjem. Úgy rendelkezett, hogy ha 2 havi részletet nem fizet egy összegben követelhetem a teljes elmaradást. Nemcsak, hogy ezt de a tartásdíjat sem fizeti. Hova kell forduljak? Hol jelentsem, hogy a részlettel elmaradt?
2011. febr. 15. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bíróságon mit mondanak?
2011. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ügyvédtől várok választ, gondoltam hátha tud valaki itt konkrétat írni. Állítólag végrehajtást kérhetek... De nincs semmi a nevén, és munkája sem. Szóval elég nehéz lesz.
2011. febr. 15. 19:17
 3/16 anonim ***** válasza:
12%

Te most tényleg azt várod a volt férjedtől, h fizessen tartásdíjat, ha nincs munkája?


El kell keserítselek: ilyenkor nem kell neki fizetni.


Te meg szégyelld magad!

2011. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Gratulálok a megnyilvánulásodhoz!Nem a véleményedre voltam kíváncsi! Ha a többi részletet nem ismered, ne vádaskodj! Hivatalos, bejelentett munkája nincs, direkt, hogy ne kelljen fizetnie. És kell fizessen a minimálbér után!
2011. febr. 15. 19:29
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérheted, hogy az állam előlegezze meg neked a gyerektartást. Ha a volt férjed nem fizeti vissza, lecsukják.
2011. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
19:23 te nem vagy normális! Szerinted azért, mert annak a szerencsétlen gyereknek egy s*ggfej felelőtlen apja van, bár apának nem is nevezném a f*szit, attól még a gyereknek nem kell enni? Szerencsétlen anyjának, aki egyedül kénytelen nevelni a gyerekét, nem jár a lóvé? Nem tudom, létezik-e még olyan, hogy akkor a sitten ledolgozhatja, ott kap addig munkát. Ragasszon zacskót! Söpörjön utcát! Nem érdekel! Szegény anya egyedül bele fog gebedni! Családsegítőktől lehet, előbb kapnál választ, ott van ingyen jogász is.
2011. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 15. 19:31
 8/16 anonim válasza:
bíróság
2011. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

ma 19:31


azt írta a kérdező, h "nincs munkája" a volt férjének.


ilyen esetben az állam hitelezi meg helyette a minimálbér után járó tartásdíjat, így neki nem kell fizetnie.


Morálisan pedig: ha elváltak, vállalták a sorsukat. Az anya nyilván ragaszkodott a gyerek elhelyezéshez, azt semmiképp nem bízta volna az apára.


Nyilván ezért nem kellene őt sajnálni. Ha nem akarta volna felnevelni a gyerekét, lemondott volna róla.


ha valakinek nincs munkahelye, éppen elég nagy bajban van, nem kell még nehezíteni is a körülményeit.


Te biztos egy ilyen emancipunci lehetsz. sokat kell még tanulnod emberségből...

2011. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
21.07-es A lényeg, hogy Te nagyon emberséges vagy! És örülök, hogy ennyire jól látod a dolgokat! Veled aztán élmény lehet az élet! Gratulálok! Nem véleményre voltam kíváncsi! Az ex dolgozik, és tök jól elvan, csak éppen nem jelenti be magát, hogy ne kelljen tartásdíjat fizetnie a kicsinek! És igen, egy ilyen emberre nem hagynám a gyerekem! De Rád sem!
2011. febr. 16. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!