Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » S. O. S Segítséget illetve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Giovanni1984 kérdése:

S. O. S Segítséget illetve tanácsokat kérnék vagyonközösség megszüntetésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő.4 évvel ezelőtt a feleségemmel vettünk egy lakást.Önerőnk egy forint sem volt.Állami támogatásos lakáshitelt vettünk fel (Fiatalok otthonteremtő akármilye)aminek az önereje a félszocpol volt.Kb 1.3millió forint.A többi volt a lakáshitel a banktól.8 millió forint.Így összesen 9.3 millát kaptunk.Én vagyok az adós a feleségem adóstárs a hitelben.A tulajdonrész 50-50% a lakásból.Több évnyi szeret nem szeret kínlódás után áprilisban véglegesen összerúgtuk a port.Beadta a válókeresetet aminek nagyon örülök mert én is válni akarok tőle.Megkaptuk a leveleket.Június 2-án lesz az első tárgyalás.Rengeteg közüzemi és egyéb elmaradás van.A közüzemi szolgáltatások az ő nevén vannak.Neki jelenleg nincs munkája.Csak családi pótlékot kap és gyerektartást az előző férjétől illetve valami segélyt az önkormányzattól.Nekem nincs hivatalos jövedelmem.Április 23-án külön költöztem.Kivettem egy albérletet.Papírom is van róla.A lakcímkártyára is bejelentettem a tartózkodási helyem.Mielőtt elköltöztem kifizettem az összes villanyszámlát(44.000 forintot)amiről a csekket eltettem.illetve felírtam az aktuális óraállásokat is.Az áprilisi lakástörlesztő részlet nem lett kifizetve.Szinte egy szál gatyában költöztem el otthonról.Még az albérlet kivételére is kölcsön kértem mert egy fillér tartalékom nem volt soha a nejem miatt,mert minden pénzemet elvette mindíg.Most pedig követeli hogy fizessem ki a tartozások felét illetve adjak neki 20.000 ft gyerektartást májusra.Na meg azt mondja ő akarja a közös lakást de 70.000 forintos törlesztő részletet nem tud fizetni ezért minden áron arra akar rávenni hogy én mint adós igényeljek megint hitelkönnyítést legalább 1 évre hogy csak kb 18.000 forintot kelljen fizetnie.Már kértem 1 évvel ezelőtt könnyítést ami most áprilisban járt le.akkor a svájci frankos hitelt eurosba is átváltotta a a bank automatikusan.Valahogy nem nagyon akaródzik ez a dolog mert nem tom milyen következmények várnak rám a jövőben e miatt.Én nem akarom se a lakást se semmit.A feleségemé lehet a lakás ha átvállalja minden terhével együtt.Én csak kitisztázni szeretném mindenből a nevem.De ő elvárja hogy fizessem a lakáshitel felét meg gyerektartást meg a többi elmaradás felét.Na meg persze ezen felül fizessem az albérletem is ami 30.000+rezsi.Én ezt nem tudom kitermelni.Kinek mi a véleménye.Mit lenne érdemes tenni ebben a szituban?Nem nagyon füllik a fogam a saját nevemre megint valami módosítgatást igényelni.De viszont 3 hónap után a bank bonthatja a szerződést attól hogy moratórium van.Nem tudom hogy a bírósági döntés mennyire fogja érdekelni a bankot.Na meg úgy érzem hogy most a nyári szünet miatt csak szeptemberben lesz következő tárgyalás is.Addig meg nem hinném hogy bárki fizetné a hitelt.Kérlek segítsetek tanácsokkal.THX
2011. máj. 7. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A moratórium még két hónap, aztán lehet kilakoltatni.

A másik.Szerintem a hiteltől Te nem tudsz szabadulni, mert ilyen nincsen, hogy nem kell a lakás, mert nem tudjuk fizetni.Elég zűrös ügy...

2011. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
El kell adnia lakást, kifizetni belőle a bankot, azt mindenki mehet amerre lát. Ha nincs hivatalos jövedelmed, milyen könnyítést akarsz és mire? Ha jól értem a gyerek az előző férjétől van, akkor Te miért adnál gyerektartást? Vagy van közös gyerek is? Mert Neked csak Ő utána kell fizetni. Ne hagyd magad hülyére venni.
2011. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lakást eladni és elosztani a pénzt.

Így a bank fogja árverezni, elviszi az összespénzt és az állam még a szocpolt is behajtja rajtatok.

2011. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A második hozzászólónak.Az indoklásba gondolom az lenne írva hogy munkanélküliség és családi körülmények megváltozása miatt kérem.De nem nagyon szeretnék semmit igényelgetni már.Ezt az eladás dolgot nem értem.Tiszta hitel a lakás.Hogy lehet eladni?Vagy ki az aki átvállalná?A mai ingatlan árak melett most nem lehetne eladni annyiért a lakást mint amennyi hitel van rajta.Még úgy is maradna egy rakás tartozás.Akkor meg szinte mindegy hogy eladjuk vagy a bank elárverezi és úgy marad még tartozás.Konkrét tanácsokat kérnék hogy mit tegyek.Ja a kisebbik az közös gyerek.
2011. máj. 7. 18:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha te adodel akkor van sanszod, hogy kapsz isérte valamit.

A bank eladhatja egy csomagban több lakással együtt egy ingatlanosnak, akár 1 millióért is. Őnem fog keresni vevőt rá.

2011. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tisztelt 3 hozzászóló. A feleségem vette igénybe a szocpolt úgyhogy az szerintem az ő sara lesz.Hogy lehet egy tiszta hotelből vett lakást eladni?Biztos nem kapunk annyit érte mint amennyi a hitel / pillanat.Amit még a bank ezen felül követelne ki fizeti ki?
2011. máj. 7. 18:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindig csodálkoztam, hogy hogy lehet annyi eladósodott ember, de így már értem....


1., A hiteltől te nem tudsz megszabadulni. Ez nem így működik, hogy jajj nem tudom fizetni meg már nem is akarok ott lakni legyen az asszonyé...

2., A közös gyerekre köteles vagy gyerektartást fizetni, ez alól nem lesz kibúvó

3., Mi a bánatra kaptatok ti hitelt, ha neked nincs legális jövedelmed az asszony meg nem dolgozik?

4., Azért éri meg - akár áron alul is - eladni a lakást, mivel ha ti adjátok el esetleg találtok valakit aki vállalja, hogy átveszi tőletek a hitelt. Akkor "csak" az eddig befizetett részleteket és a szocpolt buktjátok. Viszont a bank garantáltan sz.arni fog rá, hogy mennyiért megy el a lakás, eladja 50%-os áron az első vevőnek rajtatok meg ugyan úgy behajtja a maradék 50%_ot. És még BAR listára is kerültök mindketten.

2011. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy vedd fel a kapcsolatot egy ügyvéddel, ha még nincs! A feleség nyomasztó pénzügyi követeléseinek ellentételezésére kérj tőle lakás többlethasználati díjat! Nem laksz a saját tulajdonú lakásodban, míg a feleség a te részed is használja.

A hitelektől valóban nem tudsz megszabadulni, míg a szocpol pedig a lakás vásárlására lett fordítva a gyerek(ei)d után, így annak a felével is te tartozol felelősséggel! Ellenkező esetben a szocpol felével csökkentei kéne a lakás tulajdoni hányadod!

2011. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

El lehet adni ugy a lakást, hogy más átvállalja a hitelt.

De ehhez nagy szerencse kell. és Neked időd sincs ezt kivárni.Viszont ha eladod, a bankot kell elsőre kiegyenlíteni. A megmaradt adósság meg adósság marad. Valószínűleg a tiéd. talán meg lehet próbálni hogy törlesztés fejébe nem fizetsz gyerektartást. Nálunk ez ugy volt, hogy az exem fizeti a lakás törlesztését továbbra is, én meg cserébe nem kérek gyerektartást. Végül is úgyis oda fizetném. Kérdés mennyire értelmes az exed, meg tudod e vele beszélni.

2011. máj. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy a gyerektartást fizetnem kell.Az oké.Engem ez a rohadt lakáshitel idegesít.A feleségem minden nap szinte ezzel zaklat hogy menjek azt írjam alá és igényeljek hitelkönnyítést.Csak nem értem az nekem miért lenne jó ha szerintetek a büdös életben nem tudom kitisztázni a nevem a lakásból.Az nekem miért jó hogy ha esetleg kérnék is könnyítést és a bíróság neki ítéli a lakás kizárólagos használatát vagy tulajdonjogát akkor meg volna oldva neki kb egy évre hogy könnyített fizetése lenne.Nekem az egyáltalán nem érdekem hogy neki jó legyen.én csak szabadulni szeretnék mindentől ami vele kapcsolatos.Kivétel a gyerek.Ezen a héten bemegyek a bankomhoz és asszem körbeinformálódom hogy mit hogy lehetne meg mit a bírósági döntés mit számít vagy mit nem.Nehéz eset ez.Már bánom hogy bármit is aláírtam annak idején.Ja az egyik hozzászóló kérdése volt hogy hogyan kaptunk hitelt.Sumákolással.Én akkor sem voltam bejentve.Feleségem akkor egyéni vállalkozó volt.Nekem meg szerzett valami ismerősétől egy jó nagy keresetről szóló munkáltatói igazolást.
2011. máj. 8. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!