Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi legyen a gyerektartás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi legyen a gyerektartás, ha 110-120 körüli a keresete a férjnek? Százalék és minimum összeg?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, hogy hány gyerek van. 1 gyerek után 20%-ot köteles fizetni, de akárhány gyerek is van, 50%-nál nem köteles többet fizetni. Tehát ha 1 van, akkor 20%, ha 6 akkor is "csak" 50%, annál fentebb nem megy.
2009. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

A bíróság gyerekenként 20, max 40 százalékot szokott megállapítani. Minimum megállapodás nincs.

Közös megegyezéssel megállapodhattok egy fix+százalékos összegben, de ez csak addig él, amíg a közös megegyezést az egyik fél fel nem mondja, akkor a bíróság újra szátzalékosan állapítja meg a tartásdíj összegét.

2009. ápr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
én 25E Ft-ot kérnék, és pl nyári tábor felesben
2009. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak azt nem tudom, hogy ki pontozta le a válaszadókat?! Ha annyira rosszak a válaszok, írjon jobbat, biztos jobban tudja.
2009. ápr. 15. 14:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jog szerint a százalékos 15-25 % gyerekenként, de a levonás max 50 % lehet. A tételesre nincs kvóta. Lehet bármennyi. De azt sajnálom, hogy a volt férj keresetéből indulsz ki, mint általában a volt feleségek :( A gyerektartás mértékét a felek (mindkettő!) anyagi helyzete és a gyerekek szükségletei szerint kell(-ene) megállapítani.

A gyerektartás nem a volt házastárs tartós sarcolásának jogi eszköze, hanem a gyerekek körülményeinek IGAZSÁGOS biztosítása kell hogy legyen.

2009. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem azt kértem, hogy letámadj és kioktass, hogy milyen hülye kérdést tettem fel. Nem akarom lehúzni, mert elég nehéz eset a férjem, de ez a papíron igazolt fix keresete. Mellette van még 2 vállalkozása, ami szintén jövedelmező, de ő tulajdonképpen ki akar minket a kicsivel semmizni, mert ekkora bunkó és ezt nem fogom hagyni!!! Megmondta, hogy nem akarja, hogy bármit is kapjak és nem fog elválni. De már fél éve külön élünk, én menekültem el tőle! Tehát elég jól él, én meg kuporgatok a kicsikémnek, hogy jusson neki minél több.... Ő semmit sem hoz és vesz a gyerekünknek.

Tehát mielőtt vádaskodsz kérlek számolj el 10-ig magadban.


Köszönöm a válaszokat.

2009. ápr. 16. 17:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem bántottalak, de ha elolvasod kérdésedet ez jött le belőle. Egyébként meg szerintem a kérdésre is kielégítő választ adtam.

Az meg, hogy mennyire tudod lehúzni őt, azt bízd ügyvédre.

2009. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen válaszoltál, köszönöm.

Akkor félreértettük egymást. Sorry.

2009. ápr. 16. 17:51
 9/10 anonim ***** válasza:
A fizetésének max az 50%-a terhelhető le.De nagyon ritka esetben kapja ezt meg az anyuka.Mivel van vállalkozása is,gondolom tudna adni többet,mint amennyit most ad.Számít az is,hogy neki a közös gyereketeken kívül van-e másik gyereke is.Figyelembeveszik.Az ilyen emberekre csak a kanibálok mondják,hogy jó ember volt.Igenis "harcold ki"a kisgyereknek a gyerektartást,csak légy korrekt.Üdv.
2009. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az előttem szólók helyesen írták le a tartásdíj mértékét. Alapösszeget is javasolt meghatározni, ez esetben - ha kilépne, ha nem kapna annyit, stb. - ezt az alapösszeget mindenképpen fizetnie kell (sőt, ha nem fizet egy ideig, az állam általi esetleges megelőlegezésnek is ez az alapja). A %-os megállapítással pedig a százalék szerinti összeget kapod akkor is, ha az több, mint az alapöszeg.

Ezért a helyes kérelem: alapösszeg + %.


A helyedben én a letiltáshoz ragaszkodnék, pláne, ha a volt párod így áll a dologhoz.


Annyit még hozzátennék, hogy mindenkit elválasztanak, aki ilyen kérelemmel a bírósághoz fordul, akár akar válni a másik fél, akár nem, a jog nem lehet eszköze annak, hogy erőszakkal fenntartson egy kapcsolatot, amiből a felek egyike szabadulni szeretne.


Annyival lehet "hátrányosabb" az ún. tényállásos bontás - amelynek esetében a házasság megromlására vezető okokat is feltárja a bíróság és bizonyítást rendel el, ez általában tanúkkal zajlik -, hogy ki kell "teregetni" a történteket.

De nem kétséges, hogy ilyenkor is el lehet válni, pláne, ha már külön éltek egy ideje.


Ügyvéd voltam. Ha segíthetek, a privát emailen megtalálsz.

2009. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!