Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell-e az apa beleegyezése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell-e az apa beleegyezése ahhoz ha a gyermekemmel szeretnék külföldre költözni v. csak be kell jelentenem neki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
azt hiszem 14 éves kor alatt kell. ha anélkül viszed ki, az bcs.
2011. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Igen kell, úgy tudom még ha csak rövid időre mentek akkor is kell.
2011. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Kell, máskülönben még a gyermekrablást is rád sütheti.
2011. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell se engedély, se bejelentés, ha a gyermek nálad került elhelyezésre!


Aki nem hiszi járjon utána:

[link]

2011. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Én elolvastam a linket...


Van benne egy ilyen...


A magyar jog szerint jogellenes a gyermek Magyarországról való elvitele vagy külföldön történő elrejtése, ha az együtt élő szülők valamelyike a másik szülő hozzájárulása nélkül viszi külföldre a gyermeket. Ha külön élő szülők esetén a szülő a nem nála elhelyezett gyermeket a másik szülő hozzájárulása nélkül viszi külföldre, szintén jogellenesnek számít. Ugyan ez a helyzet, amikor a különélő szülők esetében a szülő a nem nála elhelyezett gyermekkel tartósan vagy végleges letelepedés szándékával külföldön marad, holott a másik szülő csak a kiutazáshoz járult hozzá, a kinn maradáshoz nem, vagy ha a különélő szülő a nála elhelyezett gyermeket a másik szülő beleegyezése nélkül tartósan vagy végleges letelepedés szándékával viszi külföldre. Az olyan szülő sem viheti külföldre a gyermekét, akinek szülői felügyeleti jogát megszüntették, vagy felügyeleti joga szünetel.


Feketén-fehéren benne van, hogy jogellenes a kivitel!

2011. szept. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem ismerem a törvényt, de saját tapasztalat: nem lehet!

Én 16 éves voltam, amikor anyuval ki mentünk volna, és nem engedték!


18/L

2011. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ava87 ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, az útlevélhez mindkét szülő aláírása kell, ezzel kvázi beleegyeznek abba, hogy a gyerek utazhasson külföldre. A költözés egy másik dolog, ahhoz kell a különélő szülő beleegyezése is. Mondjuk ez nálunk is aktuális lesz majd pár év múlva, csak én még az apa beleegyezését sem tudom kérni, mert ismeretlen helyen tartózkodik (már egy jó ideje).
2011. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha Ő jelentené be hogy" kimegyek Londonba a gyerekkel" elengednéd?? De szerintem kell, mert nem engednek fölszállni a repülőre sem. Sőt még akkor is kell ,ha házasok vagytok ,együtt éltek ,minden oké,de csak egyikőtök megy a gyerekkel külföldre.
2011. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A gyermekemmel már 3 éves korában repültem egyedül de senki nem kérdezte meg, hogy van- e papírom vagy nincs.
2011. szept. 22. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha válás után a 4 éves gyerek nálam lesz elhelyezve jogerősen és külföldre költözöm vele, mit tud tenni a magyar hatóság?
2012. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!