Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Eltűrnéd az exedtől a zsarolás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltűrnéd az exedtől a zsarolást ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A gyerekem apjáról van szó. Amikor szétváltunk, mondtam neki, hogy szeretném, ha barátok maradnánk -azóta rájöttem, ez hatalmas baromság volt. Ő ugyanis úgy képzeli a "barátságot", hogy bármikor bármire szüksége van, csak füttyent nekem és én már ugorjak is.. Pl. kísérgessem, helyette intézzem az ügyeit, vele foglalkozzak a gyerek rovására, ki-be járkálhasson a lakásomba... Még nem is ez a legnagyobb gáz, hanem, ha nemet találok mondani (esetleg még azt is kifejezem, hogy a kapcsolatunknak vége, és szeretném a magam életét élni), akkor jön az iszonyatos sértődés és a zsarolás. Hogy 'ha én nem látom szívesen, akkor ő inkább eltűnik az életünkből, elutazik és többet a gyerekét sem látogatja meg; mindez pedig az én hibám lesz: megbüntet az Isten, a gyerekem pedig meggyűlöl, amiért "elvettem tőle" az apját'. Nagyon szeretnék erre visszaordítani valamit, örülnék neki, ha tényleg eltűnne, és meggyőződésem, hogy a gyereknek is jobb lenne nélküle. Csakhogy anyagilag rendkívül nehéz helyzetben vagyunk (albérletben lakunk és az utcára kerülés fenyeget). Ő eddig nem fizetett semmit, most viszont azt állítja, rendeződtek a pénzügyei, és hajlandó lenne kifizetni az elmaradt gyerektartást, ami nem kis összeg. Ha viszont összevesznénk, biztos nem kapnék egy fillért se. Mit tegyek szerintetek? Egy ideig még legyek hozzá "kedves", pusztán a pénz kedvéért? Tudom, aljas, kétszínű dolog lenne -de nem érdemelné meg? Vagy az is lehet, hogy így többet veszítenék, mint amennyit nyernék... Ti mit tennétek a helyemben?
2011. szept. 21. 01:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne görcsölj. Ha nem fizet, bíróság, feljelentés,és megkapod a pénzt, tőle behajtják, ha van pénze, ha nincs. Így nincs görcsölés, de van pénz. Hajrá!
2011. szept. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Várd meg a pénzt,legyen eszed!
2011. szept. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást, de úgy tudom, a bíróság nem tudja évekre visszamenőleg behajtani. Meg ha le tudja tagadni a pénzt (ettől félek), akkor nem tudnak mit tenni. Tehát szerintem bíróságon keresztül csak egy minimális havi összegre számíthatok, ami pedig nem lenne elég, hogy kihúzzon a sz.rból...
2011. szept. 21. 01:17
 4/20 A kérdező kommentje:

01:11

Na igen, az eszem nekem is azt súgja -de ugyanakkor mást is. Mert, ha elfogadom a pénzt, nem fogja az pont ezt a helyzetet erősíteni? Tehát nem lehet, hogy ő pont ezzel a pénzzel akarja "megvásárolni" a jogot, hogy részt vehessen az életünkben?

2011. szept. 21. 01:27
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Engedni bármilyen zsarolásnak bármilyen helyzetben, soha nem vezet jóra.
2011. szept. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog fizetni, csak azt hazudja, hogy élősködhessen rajtad.

Ha fizetni akar és titeket, akkor úgy is hajlandó, ha megmondod neki, hogy zavar amit csinál.

2011. szept. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
ne várj semmire, azonnal menj a bíróságra, mert minél tovább vársz, annál többet veszthetsz, mivel a gyerektartást visszamenőleg max. fél évre lehet követelni.
2011. szept. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak fél évre.. Amikor az én apám nem fizetett ki 9 hónapot behajtották rajta. Ne hagyd magad, amikor legközelebb nemet mondasz, vedd fel, hogy mit mond és játszd le a bíróságon!!
2011. szept. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
kedves előző, ez nem vitakérdés, hanem tény, hogy a bíróság maximum fél évre visszamenőleg ítéli meg a gyerektartást.
2011. szept. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás nem úgy megy, hogy ha jóban vagytok, fizet, ha nem, akkor nem. Ha megítélte a bíróság, akkor köteles kifizetni azt az összeget, akár puszipajtások vagytok, akár nem.
2011. szept. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!