Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nem adja be a férj a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem adja be a férj a válópert, de elköltözik, máris köteles gyerektartást fizetni? És ilyenkor mennyit? (gyerekek: 5,3)

Figyelt kérdés

9 év együttélés 2 év házasság. A férj szüleinek házában élnek. Az utóbbi időben totál megromlott a házasság, csak a gyerekek miatt voltak együtt,legalábbis a férj részéről. Jött egy szerelem (én), és bejelentette, h elválik. Külön szobába költözött, mivel a feleség-bosszúból- nem hajlandó visszaköltözni a szüleihez, ahová amúgy már -veszekedések alkalmával- elcuccolt egyszer-kétszer. Férj vett fel hitelt kb 2 éve (jelzálog anya házán), kezes-tesó. Házat építtettek, közös néven feleséggel. Hitel több mint 100/hó, ez férj nevén, sőt ő is fizeti (külön kasszán voltak mindig is). Egy dolog hiányzik a válóper beadásához: a közös megegyezés gyerektartás terén (házról lemondana), mert ha nem egyeznek meg, hanem a feleség %-ot kér, azzal nagyon lehúzza férjet (apát). Miért kéne az Apának erején felül fizetnie? Ebből adódik a kérdés, mi van, ha férj csak simán elköltözik, és ad annyi gyerektartást, amennyit ő tud (20-20 kb) (később ha higgadnak a kedélyek lehet újra próbálkozni egyezkedni). Illetve mivel ő fizeti a hitelt, azaz nem kell a feleségnek fizetnie a felét (szerintem nem is akar) így kvázi máris ott a gyerektartás összege, mindaddig, amíg ugye feleség 50%-ban tulajdonos. Továbbá az a ház majd egyszer a gyerekeké lesz, kár lenne hitel-bukásba kergetni apát, illetve anyóst-gondolok itt a jelzálogra. Dehát a bosszú nagy úr. Nem érzem magam hibásnak, erősítsetek meg benne, ha jól gondolom. Végszóra még annyit, hogy sajnos a férj anyja is a saját fia ellen van :( Holott, amíg én nem kerültem képbe többször elhangzott: "fiam, ha nem megy, váljatok el"

A kérdés lényegén felül még sok sok tanácsot kérnék, mind jogit, mind másfélét, ha tudtok segítsetek, van-e ebből kiút?

Még egy fontos momentum: újépítésű ház anya(anyós) udvarán!!! = eladni necces, ki járna át más telkén?


2011. szept. 21. 01:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj, hogy a hitel nem befolyásolja a gyerektartás kifizetését.

Ők vállalták a hitelt. Minimum, hogy felesben kellett volna fizetniük eddig is.

Egyik bíró se fogja azt mondani, hogy : "Oké, ne fizessen gyerektartást csak a házat".


Én a helyedben kimaradnék ebből az egészből. Persze, csak ha jót akarsz a párodnak (férjnek!) és magadnak.

2011. szept. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Ha arra gondolsz, hogy engedjem el, akkor nem tudom: szeretem! És ő is engem. Felvállalt, velem akar lenni/élni, ugyanakkor imádja a gyerekeit. Igen, felesbe kellett volna, de naív volt, ezt most kihasználják.


De ha arra gondolsz, hogy maradjak ki belőle, úgyértve: intézzék el ők, akkor: én csak a háttérből "asszisztálok", tájékozódom.


Már felrúgta az eddigi életvitelét, már nem csak a hétköznapi veszekedések vannak, mindenki ellene van, hogy maradhatna továbbra ebben, ha eddig sem volt jó?

2011. szept. 21. 01:43
 3/32 greeen ***** válasza:
72%
hát az én véleményem is az hogy full semmi közöd az életének ehhez a szakaszához és ahhoz ,hogy ezt hogy tudja elintézni!Te max onnantól számítva kell ,hogy képbe kerülj,ha elvált és külön él,és megegyeztek!De az tuti soha nem fog megegyezni a csaj ,ha kavarsz a háttérben!
2011. szept. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

A vagyonmegosztás és a gyerektartás két különböző dolog!

Vajon mi az oka,hogy a férfi anyja is a fia ellen van? Talán a válásba belejátszik a Te megjelenésed?

Ha ilyen jól keres a férfi,akkor az anyja hiheti azt,hogy a pénze miatt vagy vele,és te vagy az oka a válásnak?

Nem kellett volna addig új kapcsolatba kezdeni,amíg nem vált el a feleségétől! Neked pedig ki kell maradni a házastársak közötti vitákból.

Gyerektartást pedig a különköltözéstől kell fizetni! Ha a feleség erre folyamatosan felszólítja a férjet, a bíróság nem csak 6 hónapra visszamenőleg fogja megítélni,hanem a különköltözés pillanatától.

2011. szept. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

A hitelnek semmi köze a gyerektartáshoz. Attól még, hogy hitelük van, attól még a gyerekeknek enni kell, ruha kell, stb. Amúgy sem tanácsos nagyon ugrálnia ebben az esetben a férfinak, mert a szülei nagyon rosszul járhatnak.


Magánvélemény: még csak annyit sikerült elérned, hogy veled hál, nem költözött el, nem adta be a válópert, persze jönnek az ezeréves kifogások "pénz miatt/gyerekek miatt/a gonosz feleségem megnehezíti" ha te ebben hinni akarsz, hát lelked rajta, de nehogy máris úgy érezd, hogy neked, mint egy nős férfi szeretőjének jogod van beosztani a pénzét. Ahogy írtál a feleségről, te jó ég, tényleg azt érzed, hogy erkölcsileg felette állsz? Tévedsz... Ne rendezkedj, mert -egyelőre- ők egy család, de még az is megeshet, hogy a szülei a gyermekei és a felesége mellett dönt a férj, te meg egy fillérhez se jutsz hozzá mindabból, amire máris olyannyira számítasz.

2011. szept. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%
06:31! Ezt keményen fogalmaztad meg, de egyetértek. Valószínűleg azért fizette a pasi eddig is a hitelt, mert ő keresett, a feleség gondolom otthon volt a gyerekekkel. Egy együttélős házasságban nincs én pénzem, meg te pénzed, közös hitel van.
2011. szept. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%
Atyaég! Hát nem semmi vagy kedves kérdező! Mióta vagytok együtt a férjjel? Neked gondolom nincs gyereked, ugye? Ha lenne gondolom kissé más szemszögből közelítenéd meg a dolgot. Értem itt azt, hogy a gyerekeknek semmi közül a hitelhez, a gyerektartás nem arra való, hogy anyuci jól járjon és azt elszolizza, hanem a gyerekek ellátására. Mélyen egyetértek annak a hozzászólásával, aki azt tanácsolta, te maradj ki ebből, ne kavard a kakit a háttérben, mert ez baromira nem a te dolgod.
2011. szept. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%
Az egy kicsit fura megközelítés, hogy a gyerekeké lesz a ház. Addig ne is egyenek? Örüljenek, hogy lesz egy házuk. De ha esetleg apu becsajozik és lesz még egy-két gyerkőc, akkor a közös házon máris többen osztoznak majd, mint örökségen. Szóval kié is lesz a ház???
2011. szept. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként meg a bíróságot nem fogja érdekelni, hogy külön kasszán voltak, ugyanis ez tartós együttélés, házasság esetén értelmezhetetlen. Minden szerzett pénz (fizetés, jutalom, bónusz) közös, hiszen a költségeket is közösen fizetik. Tehát a hitelre fordított pénz is közös, az már technikai részletkérdés, hogy milyen számlán volt, és kinek a fizetése. A család arról szól, hogy két kereső fél van, azok összeadják amilyük van, és abból fizetik a család fenntartásából adódó ÖSSZES költséget (beleértve a rezsit, a hitelt, a gyerekek költségeit), illetve közös célokra közösen tesznek félre ebből pénzt. Az, hogy hány bankszámlájuk van, és kinek a nevén, az technikai, érdektelen részletkérdés. Ha a két kereső fél olyan jól keres, hogy a költségeiken és megtakarításaikon felül marad még pénz, akkor azt szét lehet osztani zsebpénzekre, de ott is a már közös pénzt osztják ketté.

Ennyi. Felesleges azt emlegetni, hogy külön kasszán voltak, mert ez csak egy illúzió.

2011. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
53%

Felesleges osztani az észt, nem ez volt a kérdés. Szóval ha jól értem, akkor most semmi közük az anyós házához, mert építettek sajátot. Ez közös, ezen van a hitel.


A gyerekekre a fizetés 20%-a jár fejenként, azaz a férj fizetésének 40 %-a. Nem kell közösen előzetesen megállapodni a gyerektartásról, majd a bíróság megállapítja, ezen nem múlik egy válóper be nem adása.

%-ban van megadva, tehát arányos a fizetéssel.

A 6 hónap jogvesztő határidő, maximum ennyit lehet utólag követelni.

A ház törlesztőrészlete pedig szintén közös. Elvileg felesbe kellene, hogy menjen. Nem tudom, hogy a házzal mit szeretnétek, marad-e közös néven, vagy valamelyik fél kifizeti a másikat, ezért lenne célszerű minél hamarabb bírósághoz fordulni, a gyerektartásról való szöveg csak kifogás.

2011. szept. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!