Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi vezethet egy házasságban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi vezethet egy házasságban a váláshoz?

Figyelt kérdés
Nem vagyok házas, viszont manapság egyre több olyan fiatal személyekkel (30-as éveiben járók) találkozom, akik elváltak néhány év házasság után. Mi vezethet oda, hogy válás legyen a vége? Mennyire fájdalmas, esetleg könnyű? Mármint, az mégsem egy sima szakítás, mint amit megszoktunk a párkapcsolatokban.
2011. okt. 17. 22:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%
A váláshoz vezető problémák felsorolhatatlanok. Manapság azért feltűnőbb mert mernek válni..régebben szégyen volt.
2011. okt. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, hogy konkrét válaszokat lehetne rá adni, mert valakinek akár egy kis vita, vagy világnézeti különbség is elég, másokat pedig nagyobb problémák sem választanak el.
2011. okt. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Manapság a válás sokkal általánosabb, lassan 'szakítás' kategóriában megy. Valahogy olyan, mintha mostanában az emberek gyorsabban feladnák a dolgokat, szóval nem küzdenek annyit egy kapcsolat megmentéséért, mint régebben. Vagy legalábbis én így vettem észre.
2011. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Itt nem azzal van a gond, h z emberek hamarabb feladják, mint régen, hanem az, amit az első is írt. Megcsalás és konfliktusok akkor is voltak pont úgy, mint ma. Csak szégyen volt elváltnak lenni. Nagyon jó példa, h mikor a 2 nagymamám először találkozott, és kiderült, h az egyikük (aki 'modernebb', tanultabb) elvált, akkor a másik (aki sosem dolgozott, egész életét egy szűk közösségben élte le és igen konzervatív) úgy reagálta le, h 'A mi családunkban nem divat a válás'. Pedig ott is volt megcsalás mindkét részről, verekedés, és más cifra dolgok.

Szóval váláshoz igazából akármi vezethet, pont úgy, mint egy szakításhoz. A különbség az, h itt bonyolultabb, hosszabb (így gyakran fájdalmasabb) az ügymenet.

2011. okt. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk a hagyományos szerepek felborulása. Pl. édesanyám sokkal többet keresett egy idő után, többet dolgozott, apukám volt inkább, aki átvette a domesztikális feladatok egy részét, és valószínűleg a fellépése sem lehetett eléggé férfias vagy kielégítő, hogy ezt kompenzálja...

Azt hiszem ez volt a kezdeti ok, később másért váltak.

Bármi is az ok, én szomorúnak tartom, hogy divat lett a válás. A gyerekeket adott esetben jobban megviseli. Arról nem is beszélve, hogy a hullámvölgyet érdemes együtt átvészelni, megküzdeni. Persze ehhez olyan társ is kell.

2011. okt. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én 30évesen váltam el, a feleségem hűtlensége miatt (gyerek nincs). 2évig súlyos depresszióban szenvedtem, gyógyszeresen is kezeltek. Nagyon megváltoztam azóta, bár a depresszióm már elmúlt és újra nős vagyok, boldog házasságban. Tehát a hűtlenség az ok és NAGYON fájdalmas a válás, össze sem lehet hasonlítani a "normál" szakítással! Egy jó házasság azonban eleve mérföldekkel jobb egy sima kapcsolatnál! 36/F
2011. okt. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az elhidegülés nagyon gyakori manapság. Meg már sokkal lazábban veszik ezt az emberek, tényleg gyakran a probléma megoldása helyett ezt tartják megoldásnak.
2011. okt. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Talán a házasságkötést sem veszik elég komolyan, 'Legfeljebb elválunk' alapon.
2011. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jókat írtak előttem. rengeteg oka lehet. de ne felejtsük el, hogy az élet is más, mint régen. sokkal kevesebb az emberek szabadideje, és sokkal stresszesebb az életünk. több megélhetési és mindennapi problémával kell megküzdenünk és szerintem emellet sokal többet lelkizünk mi már. tehát jobban foglalkozunk a meglévő problémákkal. persze ez nem mentség, csak talán a világ megváltozása nem szerepel az eddig felsoroltak között. ami szerintem ok. aki stresszesebb a magánéletben, az otthon is stresszesebb. ezért elhidegülés illetve veszekedés lesz.
2011. okt. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
A lehetőség adott. Nem szégyen (sajnos még gyerekek esetén sem), újat meg találni a párkeresőkön könnyen. Régen aki vált, azt is vállalta, hogy nagy eséllyel egyedül él tovább. Ha ma is ez lenne, sokan meggondolnák a dolgot.
2011. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!