Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elegendő ok a válásra az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegendő ok a válásra az, hogy rájöttem, nem illünk össze?

Figyelt kérdés

26 éves nőként, 6 év kapcsolat, 2 év házasság után:

Ő lassú, kényelmes típus, én pörgök, és nagyon sokat dolgozom, mellette tanulok, háztartást vezetek. Alig van pénzünk! Én szeretném, ha másodállást vállalna, ő szeretné, ha szülnék...


2009. máj. 3. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nincs pénzetek,és ő ilyen kényelmes tipus...elvárja,hogy te dolgozz"helyette"is,akkor ne vállaljatok babát!!!Amugy szerintem elég ok a válásra az általad leirt dolgok!
2009. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem bírálni akralak, de 6 év után jelentkezett ez a probléma??

Sztem ha szereted de ő nem akar változni, meg fogja mérgezni a kapcsolatotokat. Fiatal vagy és főleg ha van vki a láthatáron, ne félj váltani! Inkább most, mint gyerk(ek) után!

2009. máj. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az már egy"jel"hogy eddig eljutottál.Semmi képp ne szülj,mert ha most nem is de rövid időn belül nem bírod tovább,akkor gyerekkel sokkal nehezebb,és akkor már ő is "sérül".
2009. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg.

Ha már együtt vagytok, az nyilván nem véletlen. Nem kéne csak úgy eldobni.

2009. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Szülj gyereket. Menjen ő GYES-re a babával, te meg dolgozz tovább. Majd meglátod vége lesz a lustaságának. Különben a háztartásba most is részt vesz? Hiszen neki csak főállása van. Jobban ráérne...
2009. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
NE SZULJ!!! Legalabbis NE ennek az embernek!Hidd el ha mar most zavarnak ezek a problemak kesobb (foleg ha baba lesz)ugyis sokat veszekednetek!Talan azert mondja hogy szulj,mert gondolja hogy akkor nem hagynad ot el soha.Es hidd el a ferfiak SOHA nem valtoznak,foleg nem egy no kedveert.Kutyabol nem lesz szalonna!Fiatal vagy,sok ferfi van a vilagon,sok idod van meg keresgelni-talalni vkit.NE rontsd el az eletedet vele,TUZ-VIZ nem jo parositas!Csinalj karriert,elj es szorakozz es kozben megtalalod az igazit is.Sok sikert!
2009. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 26vagyok, 4éve vagyunk együtt 1éve házasok. Én is a válást fontolgatom, pedig nagyon szeretem még mindig. Ő úgy van vele, hogy nem mond le dolgokról, mert az derogál neki. Én persze mondjak le mindenről. Ha megkérem, változzon valamiben, akkor rám támad, hogy én át akarom nevelni és pincsit akarok csinálni belőle. De persze ő is szabályozni akar mindenben. 4napja egyfolytában vitázunk!
2009. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
6.vagyok,tapasztalatbol beszelek,en "megszivtam"!Vallaltam a gyereket,pedig nem kellett volna,legalabbis nem vele!!!Mi is TUZ-VIZ jellemuek vagyunk.Imadom a fiamat(Isten eltesse nagyon sokaig,egeszsegben!),DE ha visszalehetne csinalni mindent meg a fiamrol is lemondanek.Es szerintem nem en vagyok az egyeduli aki igy gondolkodik!
2009. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, az nem megoldás, hogy ő menjen gyes-re: sosem tenné! Sosem adná fel a megszokott kényelmét.

Úgy gondolom, a gyerekkel csak az én gondjaim nőnének meg... és addig, amíg a leendő gyermekemre gond-ként tekintek, addig ennek nem sok értelme van...

Egyébként igaz, hogy nem most kellett volna ennek feltűnnie. Viszont eddig egyrészt megvolt a rózsaszín köd, másrészt nem voltak anyagi gondjaink. Nem gondoltam, hogy az első nagyobb problémára ilyen passzívan fog reagálni.

Lehet, hogy már tudatalatt döntöttem... csak még magamnak sem mertem kimondani.

2009. máj. 3. 20:16
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Pont ilyen okok miatt váltam el. Én dolgoztam, tanultam, háztartás, maszek. A férjem meg dolgozott (mikor épp akadt munkahelye, ha meg nem, akkor nem is keresett magának). Időről-időre kiharcoltam nála, hogy menjen dolgozni, pár hónapig meló (szigorú 8 óra) és más semmi... a fenekünk meg kilógott a nadrágból. Mikor felróttam neki, hogy legalább a háztartásból vállalhatna többet, mert nagyon fáradt vagyok azt vágta, hogy nem kéne 12 órában nyalnom a főnököm seggét egész héten és akkor hétvégén nem lennék fáradt a házimunkához.

Két év után úgy vágtam ki, mint a macskát sz.ni.

Az a mondás járja, hogy a szekér akkor megy előre, ha mindketten húzzák. Egy embernek, potyautassal nehezebb.

Nekem csak az a kérdésem, hogy miért most jön ez elő? Eddig hogyan volt nálatok?

Gyerek? A te gondjaid szaporodnának vele. Ha elmész gyesre, akkor miből éltek meg? Mert a te kereseted kiesik. Ha nem vállal többet, akkor te sem tudsz a baba mellől munkát vállalni, anélkül meg nincs pénz.

Most mondhatnám azt, hogy állítsd válaszút elé,hogy vagy te és a házasság, de akkor többet kell vállalnia, vagy meg lustizzon, de egyedül. Még az is lehet, hogy pár hónapra beindulna, de utána szerintem megint visszatérne a régi kerékvágásába.

2009. máj. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!