Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » VÁLÁSOM BONYODALMAI?! Alperes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

VÁLÁSOM BONYODALMAI?! Alperes vagyok a válásnál, vagyonmegosztási szerződést aláírtuk szeptember elején ( fenyegetésre ), egy ügyvédnőt fogadtam a peren kívüli egyeztető tárgyalásra!

Figyelt kérdés

Miután az ügyvédnőm a férj ügyvédjével találkozott (nélkülem )ez ügyben a gyors lezárást megegyezést rám beszélte ,2 x személyes részvétellel egyeztető tárgyalás volt ahol világosan a v. férj közölte minden a zsebébe van amit több éve elválasztottunk és amit azóta keresett pénzt, azt én soha nem tudom meg, döngette a mellét ( részben külön éltünk, külön anyagiakkal rendelkeztünk, ő nem adott sem a rezsibe sem a gyerekek után max. Munkakapcsolatunk volt de nem együtt dolgoztunk bizonyos dolgokat a gyerekek érdekében közösen intéztük és ennek nyoma és látszata van), természetesen ne legyen az élet egyszerű hisz ez sem volt normális kapcsolat, de


még is a látszólagos házasságban éltünk, ez mellet több ponton is elvéreztem volna én úgy gondoltam, amit most nem részletezek .

A közösnek hitt barátosságokból tartott fent több női titkos kapcsolatokat és más számos dolog amit nem tudtam meg és mindez több száz km-re .

egy idő után éreztem az ügyvédnőm nem mellettem van . az eltitkolt vagyonra magamtól nem leltem segítséget nem kaptam ,kértem , vagy van vagy nincs -monta.. ha nem tudom azt nem lehet osztani ami a zsebbe azt nem tudom bizonyítani . A v. férjnek van egy ügyvéd barátja aki képviseli a tanácsára hallgatva az idők folyamán mindent elintézett , amikor majd kilép végleg az életünkből nála semmi pluszt ne találjak amit én nem ismerek az ne is tudjam meg . Újból kértem az ügyvédnőm segítségét a beismerés után , A válasza fizessek és szabaduljak meg ettől az embertől ..nehogy rosszul járjak , kénytelen kelletlen elfogadtam egy egyezséget – addigi munkáját az ügyvédemnek kifizettem ,de a szerződés elkészítéséért más egyéb innét felmerülő költségeket a v. férjnek kelljen fizetni ezt kértem a szerződésben foglaltattam , az ügyvédnőm bele ment a v. férj is elfogadta .ha már nem megyek perre és fizetek legalább ezt ne kelljen .

Elkészült a szerződés , kifogással éltem nincs semmi megnevezve az ingatlan érték , csak a hrsz-k és hogy ki tulajdonába megy át és ez illetéket vonhat maga után jutott az eszemben . A válasz azért van 2 ügyvéd hogy úgy csinálja meg hogy ne kerüljön illetékfizetés ,mi értjük a dolgunkat ügyvédek vagyunk . Kénytelen voltam elhinni nem vagyok ugye ügyvéd lenyeltem ezt a békát is . 1 hónap , vagyonszerzés miatt a Nav kijön mert nincs érték feltüntetve , újabb ügyvédet kerestem mert vissza nem mentem a volt ügyvédnőmhöz . Miután mindent átolvasott és részleteket elmondtam . Ígérte segíteni fog amibe még lehet . sajnos nincs vége a mesémnek , amikor számottevően segíteni kellett volna , nem értem el telefonon ki volt kapcsolva , majd szoros határidők miatt kutattam utána ,neki volt tőlem megbízása és újabb ügyvédet már nem volt időm keresni , részemről elég kényes az ügy , körülményesen megtudtam beteg , kórházba van , nem értesített azóta sem jelentkezett .

A múlt héten a válásra egyedül mentem , egy beadványt tettem ami halasztja a válás kimondását de észrevételezni akartam a v. férj eltávozására vonatkozó valós időpontot , nehogy még kellemetlenségem legyen később . jól tettem vagy nem ? Még mindég nincs vége . a férj ügyvédje intézte a hivatalos beadványokat , mint a földhivatalnál ő volt meghatalmazva . bontóper beadása,.a férj nevére 3 hónap alatt mindent ingatlant átírtak nekem nem jött még 1 értesítés sem .Egyedül a nav-tól . ebből arra gondoltam az én oldalamon is be van adva csak egy ingatlan van amiben élek és a földhivatal lassabban dolgozik nyugtattam magam. A válás előtt 3 nappal felkerestem a hivatalt, vagyonszerzési adatlap hiányzik tájékoztattak , amit a férj ügyvédje nem adott még be lassan a határidő lejár én aláírtam az irodájában 1 hónapja , én jóhiszeműen kitöltöttem és az ügyintézővel beszéltem , minden rendben lesz . Ennek ellenére rá következőnapi keltezéssel de egy másik ügyintéző elutasította a vagyonszerződés beadványt max. felebezni lehet . Indok az ügyvédek egymást ellenjegyezték szó szerepelt és nem ellenjegyeztem a szerződés végén. Milyen jó hogy a válást akadályoztattam a beadványommal és még külön kértem a bíróságot hagyja helyben a vagyonszerzésben szereplő ingatlan kizárólagos tulajdonomat képezze független hogy a vagyonszerződés is tartalmazza de valamit még is éreztem ..Nem vádaskodok , nem szidok , és nem akarok senkinek kellemetlenséget , ennek ellenére hogy jó viszonyra törekedtem egyedül kevés vagyok hozzá .

Higgyétek el ezek az ilyen típusú emberek aminek tartom magam ,nem szimpatikusak az ügyvédeknek ,csak mi emberek mondjuk , szépen keztül szépen fejezzük is be .

Valahol hibát vétettem , amiért megtörténnek ezek a dolgok velem , nem csak hiszékeny voltam ..nem csak naiv.. ezekkel a tulajdonságaimmal nagyon nehéz a másik rosszindulatát kivédeni és feltételezem kap hozzá segítséget .Most olyan ügyvédet kellene találnom akinek valóban vannak kapcsolatai és segíteni tud , feltételezem korrekt , ennek ellenére sem akarok támadni csak befejezni és válni !!

Köszönöm a válaszotokat !!


2011. dec. 25. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Végigolvastam.

Teljesen zavarosan van leírva minden.

A lényege, hogy úgy érzed, hogy az összes ügyvéd, hivatal és hatóság "összefogott ellened" csak azért, hogy az exférjednek megmaradjon a vagyona.

Ez van...

2011. dec. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tele van felesleges információkkal így nehéz kibogozni mit is szeretnél. Írd le megint, de csak a lényeget.
2011. dec. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, és az észrevételedet !

Valóban zavarosnak tűnik , hát még nekem mind ezt átélni.

Ezért a kérdésben jeleztem "Bonyodalmaim "

Nem feltételeztem, hogy összefogtak ellenem az ügyvédek ilyent nem jelentettem ki( itt más szót kellett volna használnom ) a vagyon szerződésnél az ügyvédek ellenjegyzését csak nálam észrevételezte a földhivatal a v. férj (ugyan egy másik földhivatal illetékes) ott simán átvezették a nevére az ingatlan ,

Mivel a váláshoz és egyebek miatt másik ügyvédnőt kerestem és hidd el kb. 3 hét múlva már nem értem el . Pontosan, ahogy fogalmaztad itt állok ezzel a zavaros üggyel.

2011. dec. 26. 01:04
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok nagy fórumozó , elnézést a sok felesleges infóért.

kezdem

Peren kívüli megegyezkedés – vagyonszerződés megkötés -v .férj. ügyvédje lett meghatalmazva a szerződések benyújtásával- hiánypótlásra felszólították tulajdonszerző adatlapot kell pótlólag benyújtani , ezt nov. hó aláírtam de nem vitte be a földhivatalba az ügyvéd - a válás dec.. közepe új ügyvéd keresés – majd beteg lesz értesítést nem küld –válás előtt 3 nappal földhivatalba megyek - tájékoztattak a hiánypótlásra felszólított adatlap nem érkezett be – kitöltöm –leadom ,- ügyintézővel beszélek most minden rendbe lesz - következő napi keltezéssel elutasítják az ½ rész hogy a nevemre írják , indok a-paragrafus szerint , az egyik ügyvéd szerződést megírja a másik ügyvéd ellen jegyzi ( vagy közjegyző ) a szerződésen az a szó szerepel ellenjegyeztük , ezt elutasítják , fellebbezési lehetőség van., egyúttal írják visszahelyezik a v. Férjet ½ tulajdonosnak .

Kérdés milyen joggal léphetek fel az eljáró ügyvéddel szemben aki mulasztott , rám nézve hátrányos helyzetet teremtve ez által részemre ?

2011. dec. 26. 01:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerinted, ki az aki ezt a hosszú valamit végig olvassa? Az egész tiszta káosz!! Igaza van az előttem írónak, próbáld meg összefoglalni! (mondjuk 4-5 mondatban).
2011. dec. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Igazad van !
2011. dec. 26. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Ügyvéd ellen annál a kamaránál élhetsz panasszal amelyiknek a tagja. Megyénként vannak a kamarák.

[link]


Szerintem ne próbálj peren kívül megegyezni, ha így áll hozzá az ügyvédje. Ha új ügyvédet keresel akkor tudni kéne a várost.

2011. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7/7 !

Budapest !

2011. dec. 26. 14:20
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7/8 , bocs elírásért !

jelen helyzet szerint már csak a válás kimondása lett volna hátra és az ingatlan 100 % a tulajdonomba kerüljön ,a bíróságtól a megkötött vagyonmegosztás jóváhagyását kértük .

2011. dec. 26. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!