Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha gyermekpszichológusnál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha gyermekpszichológusnál kiderül, hogy az apai agresszió miatt szorong a gyerek, ez elegendő válóok?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkodom a váláson, nagyon sok probléma van köztünk, talán nem is elég rá itt a hely...anyagiak (édesapám anyagi segítségével újítottuk fel a házunkat, amit a férjem nem hajlandó hivatalossá tenni, azaz törleszteni, gyerekekkel kapcsolatos költségekbe egyáltalán nem száll be), feladatmegosztás (semmit nem segít, csak a takarításban néha, mivel kényszeresen tisztaságmániás, a többi teendő mintha nem is létezne), közös program nulla, de én már nem is akarok, mert újabban abból is csak a veszekedés van. Ezek eddig mind a szokásos nyavalygások, de a gyerek megverésén szerintem nincs mit magyarázni. A családot néha szinte terrorban tartja, ez néha fizikai, néha csak szóbeli. Ellentmondást nem tűr, ráhatni, megbeszélni nem lehet semmit. A gyerekeket nagyon könnyen megveri, aztán persze bánja, a gyerekek meg, tudjátok milyenek....persze megbocsátanak, mert azt hiszik, ez a normális, de én tudom, hogy ez nem az. Engem is, gyerekeket is, ha olyan hangulatban van, porrá aláz, és észre sem veszi. Szerintem ennek így semmi értelme nincs, én már nem szeretem, nem kívánom, megvetem, nem tudom elviselni,ha hozzám ér, ha ezek után azt mondja, szeret, szabályosan a gyomrom fordul fel...Ha egyértelműen kiderül, hogy pl. a verések miatt rágja a körmét a gyerek, vagy veri a testvérét, mindig feketével rajzol, engem sose akar elengedni, sír, ha elmegyek stb. akkor ez elég ok a válásra végre???

2012. jan. 13. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Ennyi ok SEM kell rá. Igen, elég...
2012. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
A tizede is elegendő lenne. Min gondolkodsz még?
2012. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen elég lenne a fele is....Ha ok nélkül megütné a gyerekemet bárki akár az apja akkor én ott bocsánatot nem ismernék.Nem lenne párdon!!!
2012. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy váláshoz nem kell bizonyított ok! Elég, ha te kijelented, hogy már nem szereted, és nem is akarsz vele együtt élni.

Különben a ház az kinek a tulajdona? Vagy ez nem probléma?

Lenne miből élnetek?

2012. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elváltok és annyi az idő...nem kell túlmisztifikálni. Előtted is sokan elváltak már. És ezután is el fognak...
2012. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tetris ***** válasza:
93%

Mondd, mégis mi tart még mellette? Milyen észérvet tudsz mondani, hogy még mindig nem adtad be a válást? Arra vársz, hogy a gyerekek tönkremenjenek? Grafológus vagyok. Ha az a gyermek rendszeresen feketével, vagy más sötét színnel rajzol, ha a vonalai erőteljesen, nagy nyomatékkal, éles szögekkel készültek, akkor a lelke bizony már megsérült, és próbálja feldolgozni az őt ért traumát.

És igen, megerősíthetem, hogy a testvérét is ezért bántja. Pontosan az az elv múködik itt is, mint mikor a korábban bántalmazott szülő veri a saját gyermekét is.

Az a férfi, aki kezet emel a családjára, azokra, akiket elvileg a legjobban kellene szeretnie, az méltatlan a további együttélésre.

Ez az ember nem szeret se téged, se a gyerekeket. Menjen a fenébe. Zavard el a házból, ami egyébként is a tied.

2012. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
A válláshoz nem kel ok beadod a válópert nem szorul magyarázatra.
2012. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
A váláshoz elég ok az, hogy nem érzed magad boldognak a házasságban, megindokolni sem kell.
2012. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Azért mindennek oka van . Nézd végig a kapcsolatotokat. Mikortól lett ilyen. Vagy már amikor el vett rögtön ilyen volt.Vagy közbe lett ilyen. Az a leg rosszabb megint a szülők.Vagy a párodnak gyermekkori traumálya van, amit a családon vezet le. Amugy meg gondolom,amikor a gyermeket terveztétek, vagy jött, nem volt ilyen, sőtt akkor kettőt . Nem lehet, hogy ideges, feszült pont a ház miatt is. Az anygiak miatt is, talán nem tartotok ki fizetéstől fizetésig. A szüleid, nem tudnak egy kicsit lazítani a törlesztő szempontjából, ha volt nekik ennyi feleslegbe, de lehet, hogy pont ez miatt feszült. Azért kérdezd meg tőle, mi is a baja.Amugy meg egy magába senki sem rossz, annak, hogy tönkre menjen kettő ember kell minimum. Ha el válsz apukád miből kapja meg a pénzét?
2012. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Kedves grafológus.Olyan amit írsz, mint az orvoslád. Mindig a tünetet tárják fel, kezelik, de akiváltó okot nem.Amugy igazad van. Képzeld el a válás során már úgy fog rajzolni a gyerek, hogy a papírt is át vágja, nem üti majd a testvérét, hanem nagyobb kárt tesz benne. Például én leültetném a géphez a párom és tárja ki lelkét a nagy világnak, ha a feleségének nem meri. De ha már leírta, kap rá válaszokat, akkor már más képp látja majd a dolgokat. De amugy akkor ma ne is alapítsunk családot.
2012. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!