Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szétmegyünk a párommal, ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szétmegyünk a párommal, ebben az esetben menyi lehet a gyermektartás díja?

Figyelt kérdés

Békésen megyünk szét, nem lehúzni akarom, ő ajánlotta fel, hogy nézzünk utána, mert ki szeretnénk kerülni a jogi utat.

Nem voltunk házasok, csak egyikünk sem tudja mi lenne a reális összeg, ami jogilag is helytálló lehet.

Az ő fizetése kb 350ezer forint nettón.

Vagy mi az, ami alapján meg lehet ítélni?

Egy gyermekünk van.



2012. jan. 31. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
A jövedelme 20%-a gyermekenként, amit a bíróság megítélhet. Én azt tartom jogosnak, ha a gyermeket eltartó szülő annyit kér, amennyit maga is a gyermekre tud fordítani.
2012. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
kérjétek mindenképp a bírósági ítéletet...Lehet most békesség van de kitudja.Amúgy általában a fizetés 20% át szokták /gyerek, ítélni 3 gyermekig.
2012. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

Nem, nem kell bíróságra menni! Ha meg tudtok egyezni, pénzkidobás! Le kell papírozni, és akkor tiszta, ami tiszta. Én a helyedben 350 ezres fizetéséből kb 30-40-et kérnék el. Ez számára sem túlzottan megterhelő, neked viszont nagyrészt fedezi a gyerek kiadásait.


Egy jótanács: akkor már a láthatást is papírozzátok le!

2012. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
20%-ot kérj, a max 25 is lehetne.
2012. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Én legalább 50 e ft-ot kérnék a helyedben, hiszen te neveled a gyereket, az hatalmas felelősség, energia, idő, és pénz.

Ő nagyon jól keres. Akár 70 e ft-ot is megállapíthatna a bíróság.

2012. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 5!


ÉN azt gondolom, hogy annál többet ne kérjen senki rendeszeresen ő is mellé tud tenni! Minden más csak mellé beszélés és nettó lehúzás a kedves ingyenélő "hölgyek" részéről, ha nem tetszik akkor nem kell a gyereket nekik nevelni szvsz apuka is eltudja látni a feladatott.


(A fenti válaszom nem a kérdezőnek szól! Mert mint náluk látjuk lehet korrekten is intézni a dolgot! Én szerintem is ~40e ft körül volna reális + az esetleges extra kiadásokat közösen rendezni)


29/n

2012. febr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 5!


Tényleg tovább szeretnénk öregbíteni azt a bizonyos sztereotípiát, hogy a hülye nők a gyerekeikből akarnak megélni, egy-egy pénzes pasi által? Tényleg arra való a gyerektartás, hogy anyuka jólétét biztosítsa? Vagy esetleg hogy a gyerek kiadásait fedezze?

2012. febr. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

5. vagyok.

Nem tudom mi a gond az írásommal.

Nekem két picim van (1és 3évesek) és a ruhájuk havi szinten átlag 10 e ft/gyerek. Élelmezésük, esetleg pelenka, a másik 20 e ft. Ha netán iskolás, akkor jóval nagyobbak a költségek. És akkor még nem mentünk el játszóházba, még nem vittem őket foglalkozásra, nem vettem játékokat, biciklit, semmit. Oké, most írhatod, hogy játsszon egy flakonnal, de azért mégis.

És én itthon vagyok 3 éve velük, tudom, hogy mekkora idő és energiaráfordítás.

Ne haragudj, nem a pénzes párról van szó, hanem a gyerekem jólétéről. Ha nem fizet ennyit, akkor megtakarítási számlára utalja, gyűjtsön a gyerekének. Mert ugye szeretetben született, így apja sem akarhatja, hogy éppenhogy megéljenek.

Nekem ez a meglátásom.

Bár én családban élek és a gyedem 100 e ft. Én nem vagyok pénzéhez, csak reálisnak látom a havi 50 e ft-ot.

2012. febr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

És nem tartom magam hülye nőnek. Nem értem a sértegetésedet. Szerintem az lenne a gáz, ha ennyi pénzből adna havi 25 e ft-ot. De egy szerető apánál ez nem is kérdés.

Ja, és a lakás rezsijét előbb kifelejtettem. Tudod, az is pénzbe kerül, a gyerekre számolva is. Meg a tisztítószerek és ha mindent, de mindent összeadunk a havi 50 e ft nem is sok.

Új ágy, új táska, új akármi.......

a gyerek egy vagyonba kerül.

2012. febr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Kedves 5!


A bíróság általában úgy állapítja meg a tartásdíjat, hogyha mindkét szülő annyit költ a gyerekre, akkor elég legyen, tehát 30-40 ezer forint esetében az anyuka is mellérak 30-40-et, így a gyerekre 60 és 80 ezer forint közötti összeg jut, ez abszolút reális.


Tehát ha te 70 ezer forintot kérsz az apukától, van 70 ezer forintod, amit CSAK a gyerekre fordítasz? Mert a fenti logika alapján így 140 ezer forint keret lesz 1 gyerekre, ami kicsit luxus (ennyi pénz 2 gyerekre is elég).


Másfelől: neked minden hónapban van egy nagy összegű nem várt kiadásod? Minden hónapban kell neki bicikli, új ágy, új játék? Mert ha nem, akkor miért nem lehet megbeszélni, hogy "figyelj, nem tudnád megleopni egy biciklivel a gyereket, hagy örüljön?" Máris kevésbé van lehúzás szaga! Vagy menjetek el együtt megvenni, és fizessétek ki felesbe (hiszen közös a gyerek is).


Az megint mellékes, hogy egy bicikli nem létszükséglet.

2012. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!