Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 1 éve eladtunk egy házat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 éve eladtunk egy házat aminek én voltam 3/4 részben a tulajdonosa. Vettünk egy másikat 1/2-1/2 arányban. Ha eladásra kerül visszaállítható e az eredeti állapotot, tehát az eladott ház eladási árának 3/4 része illet engem és a közös vagyon fele?

Figyelt kérdés
Ha nem, sokkal rosszabbul járok és még egy panelt se tudok venni, ahova a 2 gyerekkel mehessek. Mindössze 10 millió Ft mit kapni szeretnék és 3 milliót bukhatok ha nem állítható vissza a régi rend.
2008. ápr. 20. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem nagyon állítható vissza.

bár,amikor ismerősömék váltak,akkor a ház nagyobbik részét a nőnek adták,mert vele maradt a 3 gyerek,de ehhez kellett az apa lemondó nyilatkozata is,és hogy beleegyezik a nem fele-fele arányba.Amúgy ha a házasság ideje alatt vettetek autót,akkor az is közös vagyon.

10millióból talán kijön egy kétszonbás panel,amit ugye még be is kell rendezni,esetleg felújítani.(A mi 1,5 szobásunk ,teljesen felújítva 8,5)

2008. ápr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt az a kérdés, hogy a 3/4 részbeni tulajdonjogod az eredeti ingatlanra vonatkozóan mikor és milyen körülmények között keletkezett. Ha az bizonyíthatóan magánvagyoni, akkor esetlegesen (de cseppet sem száz százalékosan) van esély a tulajdonjog módosítására. De ehhez az előzményeket is tudni kellene.
2008. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim lakását vettem meg még jóval a megismerkedésünk előtt. Mikor a nagymama is meghalt és tényleg az enyim lett (haszonélvezet volt rajta) eladtuk és vettünk egy kis házat. A hiányzó összeget a férjem vette fel a cégétől így lett az ővé az 1/4 rész, de tulajdonképpen a kölcsönt is együtt fizettük vissza. Bár ő úgy gondolja, hogy mindíg is ő keresett többet és engem 5 évig eltartott. 5 évig voltam a gyerekekkel otthon és az persze nem számít munkának...... Szerinte.
2008. ápr. 22. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!