Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az apa külföldön tartózkodi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az apa külföldön tartózkodik és nem lehet tudni, hogy pontosan hol, akkor a bíróság adhat ki körözést vagy valamit, ha meg kéne ítélni a gyerektartást, illetve a láthatást?

Figyelt kérdés
Hiszen a gyerektartást kötelessége lenne fizetni. Hallottam valami olyan ügyről, hogy ilyen hasonló eltűnt apa esetében fiktív minimálbérből ítélték meg a gyerektartást, és mivel nem fizette, le is sittelték, amikor előkerült. Mit lehet ilyenkor csinálni? Tényleg lehet olyat kérni, hogy előlegezzék meg a gyerektartást?
2008. ápr. 20. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fordulj jogorvoslatért szakemberhez,persze csak ha van lelkierőd pereskedni.
2008. ápr. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Muszáj lesz, havi 40 ezerből élünk, szóval mindent meg kell próbálni.
2008. ápr. 21. 08:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a rendörség kerestetheti, és az union belül van akkor van rá esély hogy megtalálják. és akkor igen tartozása lesz neki, ami akér börtön büntetés is lehet ha nem fizeti. és ha lesz munkahélye akkor azonnali levonást csinálnak ami azt jelenti hogy a cég utalja majd neked a pénzt automatikusan a fizujábol.

mint eltünt személyt te is kerestetheted a vöröskereszt vagy a babtista szeretet szolgálattal.

2008. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szóval a rendőrség kerestetheti, ha a bíróság meghozza a döntést? A vöröskeresztnél már érdeklődtem, de ők azt mondták, csak háborús eltűnteket, meg menekülteket (pl. ötvenhatban emigrálókat) áll módjukban keresni, és az ő tartózkodási helyüket is csak akkor adhatják meg, ha a keresett személy is hozzájárul. De EU-n belül van, Angliában. A várost is tudom, ahol utoljára lakott, szerintem még ott van. Csak nem tudom, hogy pontosan hol lakik. Remélem akkor a rendőrség tényleg előkeríti.
2008. ápr. 21. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartás nemfizetése büntetőjogi kategória, ezért neked büntetőpert kell kezdeményezni, és ebből kifolyólag el fog indulni a körözés.

Azonban számodra igen kedvezőtlen, ha az apát lecsukják.


Az állam max. hat havi gyerektartást előlegez meg visszamenőleg, illetve az apán sem vasalhatsz be többet visszamenőlegesen. Tehát ha öt éve tartozik, akkor is csak fél évnyivel tartozik "jogosan".

2008. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még "csak" háromhavival tartozik, de eléggé hiányzik az az összeg.
2008. ápr. 21. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!