Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A nőknek a válás csak üzlet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek a válás csak üzlet lenne?

Figyelt kérdés
Na ez nem fog tetszeni! Miért érzem, illetve látom úgy, hogy az elvált anyák többségének a gyermekelhelyezés csak egy üzlet, csak a pénzről szól, illetve maga a válás is csak arról szól, hogy még hány bőrt húzhat le az exéről? Ismétlem, nem általánosítok, csak a nők többségéről beszélek.
2012. máj. 14. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha ezt az oldalt nézzük, akkor kb 10 nőből 9 azért panaszkodik, mert kevés a tartásdíj és tényleg kevés 10-15e forint.


A gyerekelhelyezés inkább arról szól, hogy ha a férfi kilépett az ő életéből, akkor azzal bünteti hogy a gyereket is elveszíti.


A férfiakat sem kell félteni.....


Náluk közös megegyezés volt: 40t kapok én, 20 megy a gyerek számlájára amihez csak közösen tudunk hozzáférni vagy a fiunk 18 éves kora után. Ez a 60 kevesebb, mint a 20%. A lakást még nagymamám vette nekem, egyértelműen én maradtam.


Személy szerint nem ismerek olyan anyukát, aki a tartásdíjat magára költené.

2012. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Mert a férfihez már nem fűzik érzelmek, sok esetben (félrelépés miatt) gyűlölet is van a nőkben. (A válóperek 70-80%-át a feleségek kezdik, a férfi félrelépése miatt).


Szóval úgy lehetnek a nők, hogy van a férjük, aki átverte őket, megcsalta őket, és már semmit nem érez iránta, akkor legalább amit még magának meg a gyerekének a túléléshez össze tud kaparni, azt szedje ki a pasiból, aztán kész.

2012. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, sok nö gondolja igy a válás ELÖTT. De aztán kiderül, hogy ami egy házasságban a CSALÁDNAK elég volt, az KÉT különélö embernek már nem az (illetve csak egész kivételes anyagi helyzetben az).

Több konkrét példát ismerek, ahol a volt feleségek úy gondolták, hogy a válás után kapnak egy csomó kiemelt juttatást (gyerektartás, megemelt családi pótlék, stb), és akkor majd jobban fognak élni, mert egy emberrel kevesebb él a háztartásban. (Most az érzelmi részét nem akarom taglalni, mert nem az a kérdésed)

Aztán kiderült, hogy a férj jövedelme drasztikusan csökkent már a válás tényével, mert az összes addigi kedvezményt elvesztette (munkahelyi juttatások, segélyek), az adója kapásból jelentösen megemelkedett, mert már egyedülállónak számit, és igy a régi jövedelem 2/3-át viszi csak haza. A gyerektartást viszont ennek alapján számitják, meg - a szabályzásokból adódóan - max. 2,5 gyerekre kell fizetnie, ezért jóval kevesebb, mint amit a házasság alatt tudott a gyerekekre költeni.


Az meg megint más kérdés, hogy az apának sokszor nem marad annyi, hogy a saját megélhetése meglegyen, ezért aztán elkezd ügyeskedni. Ez ugyan részben elitélednö, de részben érthetö is. Ugyanis ha valakinek nincs mit ennie, nincs hol laknia, akkor az nem fog azon erölködni, hogy a volt feleségnek meg a gyerekeknek elég legyen.

De ettöl függetlenül sok esetben még akkor sem elég a gyerekekre, ha mindent fizet, amire kötelezve van.


Sok nö szokott - itt, ezen az oldalon is - patáliázni, hogy a gyereknek nem mondhatja, hogy nincs ennivaló, mert az apa majd csak a jövö hónapban tud fizetni. Elvileg igazuk van, de akkor senki sem az apát szidja, ha házasságban élö valakinek nincs elég pénze - a gyerek akkor is éhes, és akkor sincs pénz, de ezen nem gondolkodnak el sokan.

2012. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3/3 T teljesen igazad van, én is pont így látom.

Engem a feleségem hagyott el, egy másik férfi miatt. Nem volt úgy gondolom rossz dolga mellettem, segítettem mindenben amiben tudtam neki, még a jelenlegi munkahelyét is én találtam neki.

Most állítja, hogy jól élek. Holott ez nem így van. Lecsökkent az én fizetésem is 90000 Ft-ra. Van egy közös hitelünk is, amiről nem akar hallani, csak a kibúvókat keresi. Fizetem még a gyerektartást is rendesen. Ebben a hónapban rezsivel együtt 130000 Ft lett a kiadásom. Próbálok maszek munkát vállalni. De ő már ezért is fel akar jelenteni az adóhatóságnál. Miért akar tönkre tenni. Én tényleg nem ártatottam neki, ráadásul ő lépett le. Voltam már feljelentve zaklatásért is, arról persze bebizonyosodott, hogy csak rágalom volt. Én mégsem jelentettem fel, pedig nyert ügyem lett volna. És ez csak a feleségem, viszont itt is mindig azt olvasom, illetve mindenütt azt látom, hogy a nők keresik hol tehetnek még keresztbe.

2012. máj. 14. 22:03
 5/15 anonim ***** válasza:
2012. máj. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Hát ha már pl.magamat nézem akkor nincs így.Nekem van házam,ami az enyém amiben lakhatok,pénzem,de nyílván minden nő ragaszkodik a gyerektartáshoz,ami a gyereké.Ezzel nem tudom mi a baj!
2012. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Rövidke történet. Párom magas keersettel rendelkezik. Anno a házassága alatt megtehették, hogy a feleségének nem kellett mennie dolgozni. Maradhatott otthon a 2 kislánnyal. (néha néha megpróbált dolgozni, de mindenhonnan kirúgták, mert társult hozzá egy bizonyos stílus) Szóval valószínű a 2 kisgyermek mellett unatkozhatott, nem találta a helyét, így elkezdett férfiakkal létesíteni külső kapcsolatokat. Lebukott, párom elköltözött onnan. Párom otthagyta nekik a lakást ami párom teljes tulajdona. (Csakis a gyerekek érdekeit nézte, hogy legyen fedél a fejük fölött)

220ezer ft-ot fizetett a 2 gyermek után. Egyszercsak anyukának szöget ütött a fejébe, hogy ez a pénz kevés, adjon még többet párom. Ekkor párom felfogadott egy ügyvédet, és bíróságra terelte a dolgot,ahol a bíróság megítélt 2 X 60 ezer ft-ot. Ettől kezdve jött csak a pokol. Édesanyuka ott szúrt ki párommal ahol csak tudott. Csak ezzel egy baj olt, hogy a 2 gyermeknek ártott a legtöbbet. Mikor láttuk hogy a lurkók már lelki sérültek, kértük a gyermekelhelyezést apánál, és a pszichológiai vizsgálatot. A vizsgálat bebizonyította, hogy gyermekek súlyosan lelki nyomás alatt állnak, és bebizonyosodott, hogy sajnos az anyuka pszichéje nem igazán ép.

Fél éve nyertük meg a lurkókat.


Tehát összegezve. Valahogy azt hiszik az ilyen anyák, hogy ami járt a házasság alatt, az majd jár a válás után is. Azt felejtik csak el, hogy onnantól kezdve hogy megszakad az éléetközösség az apának csakis a gyermekei érdekeit kell nézni.

2012. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Sok férfi gondolja így.

Én egyedülálló anyuka vagyok, és sok hasonló sorsú ismerősöm van ebből kifolyólag. Szinte mindenhol az az általános, hogy apuka sorra "elfelejti" a tartásdíjat, kevesebbet küld, mint a megítélt, viszont folyton sír a szája, hogy mindent pénzét elveszi az ex.

Nálunk apuka semmit nem vesz se szülinapra, se karácsonyra a gyerekeknek, mert úgy gondolja, hogy ő fizeti a tartásdíjat, oldjam meg abból. Nem segít beiskolázásnál, egy lázcsillapítót nem hoz, ha betegek a gyerekek. Viszont széles körben terjeszti, hogy mennyi mindent hoz és ezt állítólag számlákkal igazolni is tudja. Igazából még a láthatásokra sem jön el, csak kábé minden ötödikre,és akkor sem foglalkozik semmit velük.


És hidd el, hogy sajnos ez az általános...


Nálunk a bíróságon bepróbálkozott azzal, hogy ha betegszabin van egy hónapban néhány napot, akkor mivel kevesebbet keres, egyáltalán NE kelljen fizetnie.

Még a bíró is "kiröhögte".


Szóval biztos van olyan nő, aki csak a "bőrt húzza le" az exről, de ennek inkább a legtöbb helyen az ellenkezője igaz.

2012. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

9:28-as: 5*

Sajnos ez nem a ti egyedüli példátok. Nálunk is hasonló a helyzet, csak még nála vannak a gyerekek, de remélem nem sokáig. A stílusa kritikán aluli, és még mindig azt hiszi, hogy ő dirigál. Nálunk is csak a pénz kellett, amíg volt, aztán jött más pasi, a gyerekek félnek ellentmondani neki, titokban találkozgatnak az apjukkal, meg a hivatalos láthatásokon, már amit nem akadályoz meg, mindenféle ürüggyel. Ő is jóval több pénzt kap mint ami járna, de azt várjuk, hogy mikor adja be az emelési kérelmet és akkor meglesz az ellenlépésünk.

2012. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:
83%
Nem tudom, milyen a nagy átlag, de nálunk is így van, ahogy írod. A férjem exe önhatalmúlag kijelentette, hogy vagy többet küld mostantól a férjem, vagy bíróságra megy. (Eddig nem volt papír, csak közös megegyezés; most a megbeszélés alapból hibádzott.) Hiába mondjuk neki, hogy nálunk is jön a 2. gyerek, így valószínűleg nem fog többet kapni ezután se, mint amit eddig, vagy nem hiszi el, hogy így lesz vagy annyira korlátolt, hogy jaj. Legutóbb azt írta, hogy ő is jöhetett volna korábban azzal, hogy neki is van már másik két gyereke... pf, mintha ennek bármi kihatása is lenne arra, hogy a férjem mennyi gyerektartást küldjön az egy közös gyerek után. Á, ő tényleg ennyire sötét. És igen, mellette marha pénzéhes is sajnos.
2012. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!