Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez normális reakció, segíthet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális reakció, segíthet lelkileg?

Figyelt kérdés
Ha vége egy párkapcsolatnak,és a bennem lévő szeretetet a kutyám felé irányítom.Nem mintha eddig nem szerettem volna,de most csak ő van nekem,és most egyre többször nézek a szemébe,és arra gondolok,hogy ha pluszba vele is történne valami,megzakkannék.Mintha a gyerekem lenne,többet puszilgatom,babusgatom.Van itt olyan akit egy házi kedvence segített át a holtponton?
2012. máj. 31. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Igen mert a kutyák feltétel nélkül szeretnek.Nincs úgymond "emberi tulajdonságuk" ígyhát biztos hogy lelkileg segítenek
2012. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem normális!


Igaz, én nem szakítás után voltam, hanem haláleset után, de nekem is sokat segített, hogy itt volt a macskám, akiről gondoskodhattam és aki elterelte a figyelmem úgymond. Ő már nincs, de van most kutyám és Ő is sokat segít, nem érzem magam annyira egyedül.

2012. máj. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Nem, vagy kevésbé érzed azt, hogy magadrahagytak.
2012. máj. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiába használják egyre több helyen a kutya terápiát.Tudományos tény, hogy gyógyító hatással vannak az emberekre.
2012. máj. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az állatok bizonyítottan gyógyító hatással vannak, ez nem kétség. Ezért használják őket terápiás célokra is.

Azonban figyelned kéne arra, hogyan szereted a kutyát! Nem biztos, hogy az a jó neki amit te gondolsz. Neki nem jó ha emberként, gyerekként kezeled. Ha kutyaként kezeled, tudományos megalapozottsággal, akkor kapja meg a legtöbbet tőled amit adhatsz.

2012. máj. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,ezt olvastam valahol hogy kutyaként kellene kezelni,de mindig dédelgettem,ezt is szokta meg.Már ha maga csak az alvást nézem,az is érdekes,fej fej mellett alszunk,vagy egymásnak háttal,egymással szemben,vagy mindketten embrió pózban:)Muris ezt így leírni.Ha ő nem lett volna,sokszor ki se mozdultam volna a lakásból.Illetve van egy olyan tévképzetem ezzel az egésszel kapcsolatban,hogy úgy érzem,mintha nem csak engem hagytak volna el,hanem őt is elhagyták,ahogy vége lett a kapcsolatomnak.És most még jobban védelmezem mindentől.
2012. máj. 31. 01:32
 7/9 anonim ***** válasza:
El is hagyták őt is. Megérzi az egyik gazdi hiányát.
2012. máj. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rövidtávon oké. De láttam, hogy mi történik hosszútávon.

Édesapám unokatestvére 50 éves. A legkisebb fia meghalt leukémiában. Egy héttel a halála előtt kapott egy kistestű kutyát a férjétől.

Szegény kutyus már nagyon beteg, de valahogy a fiát látja benne. Inkább nem eszik, hogy a kutyájának pedigrét vegyen, meg orvoshoz hordja, mert a kutyának fájdalmai vannak. Már kihullófélben van a szőre, foga sincs. Csak a kutyussal törődött, a másik két fia meggyűlölte, a férje pedig elhagyta.

Nemrég méhnyakrákot diagnosztizáltak a néninél, de nem vállalja a kezelést, mert akkor ki lesz az ő picurkájával.? Egy régi vízvezeték nélküli parasztházban él, már kikapcsolták nála az áramot. Mi pénzeljük, hogy ne haljon éhen.

Sokszor megyek hozzá, hogy takarítsak.

2012. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy emberi tulajdonságokkal ruháztad fel a kutyádat,és úgy is bánsz vele.Ez egyik kutyának sem jó.(csak mi emberek hisszük,hogy milyen jól érzi magát)

Vegyük az együtt alvást.

Akármennyire is szereted a kutyádat a kutya helye nem az ágyban van.Persze hogy elalszik ott a kutya ,mert kényelmes neki,és közel van a gazdi.De mit csinálsz ha újra lesz egy párod?? Akkor kit dobsz ki az ágyból? a párodat vagy kutyádat?Mert a kutya nem fogja érteni,hogy hirtelen miért került ki a területéről. A párod meg nem fogja eltűrni,hogy egy kutyával aludjon egy ágyban.Az ágy végében lévő pokrócon is közelben lenne a kutya.

Szeresd a kutyádat,de ne kezeld emberként,mert nem az.

2012. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!