Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjemtől tavaly szeptemberben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemtől tavaly szeptemberben váltam el. A kisfát sajátomként neveltem 8 évig. Ő annak idején az apja mellett döntött, de úgy néz ki már meg is bánta. Van lehetőség rá, hogy meggondolja magát, mivel vér szerint nem az enyém?

Figyelt kérdés
Egyébként most 15 éves
2012. júl. 23. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
arra biztos van lehetősége, hogy meggondolja magát, mert még maga a puszta gondolat nem tett, de nem hiszem, hogy magadhoz tudod venni
2012. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha az apja nem üti-vágja, akkor esélytelen, hogy törvényesen magadhoz vedd.
2012. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nincs.

Van neki gondolom vér szerinti anyja, ha nagyon költözni akar, akkor oda tud. Vagy valamilyen rokonhoz.

De ehhez nyomos érv kell, nem csak az, hogy 15 éves, és most épp lázad, aztán egy nőt könnyebben az ujja köré csavarna...

2012. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem fogadtad örökbe, akkor semmi esélyed a vérszerinti apával szemben.
2012. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Veled akar menni mert te jogilag vad idegen vagy így hivatalosan nem lehetsz a gyámja.

Ha az anyához akar vissza menni arra lehet esély de az anyukának gyerekelhelyezési pert kell indítania.

Ebben a korban már megmondhatja kivel akar élni nyilván az anya életkörülményeit megvizsgálják de ha nincs baj mehet oda.

2012. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha az apja is belemenne igyis nálunk van általában.Egyébként az igazi anyukája meghalt engem hív anyának.
2012. júl. 24. 13:37
 7/11 anonim válasza:
Indíthatsz gyermekelhelyezés iránt pert, ha a bíróság Nálad helyezi el a gyermeket, akkor utána, mint harmadik személyt a gyámhivatal az ítélet alapján gyámként rendel ki. A korábbi gyermekelhelyezési per óta két éven belül lényeges körülményváltozásra kell hivatkozni ahhoz, hogy eredményesen nyerd meg a pert, kérhető a kiskorú meghallgatása is, de ha egyezség lenne a törvényes képviselővel, akkor minden bizonnyal jóváhagyja egy végzéssel a bíróság az egyezséget, ha a Te körülményeid is alkalmasak (jövedelem, környezettanulmány, az apának pedig kapcsolattartási jogot állapít meg, vagy közös szülői felügyeleti jogot is kérhettek.
2012. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ja és az apa indíthat gyermekelhelyezés megváltoztatása iránt pert, hogy Nálad kerüljön elhelyezésre, vagy a gyámhivatal. Te közvetlenül nem, elhelyezhető Nálad a gyerek, de én bemennék a gyámhivatalba, hátha segítenek a perindításban, ha ténylegesen Nálad van és Te neveled szinte akkor megindítják a pert a gyerek érdekében. Közös szülői felügyelet bocsánat jelen esetben akkor nem kérhető.
2012. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kerdezö NEM a gyerek anyja, hanem az apa volt (második) felesége.
2012. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mindenki tudja, hogy a kérdező nem a gyerek anyja, biztos, hogy így van, amit leírtam 2 üzenetben, mert jogász vagyok és gyámhivatalban dolgozom. Nem hülyeségeket állítok!
2012. júl. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!