Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tud a gyerek felnőttkén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tud a gyerek felnőttként normális, boldog kapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Felvetődött a válás gondolata a családban, és felmerült bennem, hogy a két kisgyerekemnek hogy van nagyobb esélye boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatot kialakítani felnőtt korában.

Ha azt látják, hogy a szüleik együtt élnek, de nem boldogok, vitáznak, elmennek egymás mellett, szinte alig beszélnek és nincs közös program, csak nagyon ritkán...

Vagy ha a szülők elválnak és a szülő új kapcsolata nyomán talán láthatja, hogy milyen egy boldog kapcsolat, hogy nem csak elmennek egymás mellett a felek, hogy nem szégyen megcsókolni a másikat, vagy megölelni, beszélgetni a másikkal és vidám hangulatban élni.



2012. aug. 17. 00:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nyilván nem tesz nekik jót, ha azt látják, hogy a szülők utálják egymást.
2012. aug. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nyilván az utóbbi. amúgy az én szüleim is elváltak, anyumnak utána sem igazán jött össze egy kapcsolata sem, de én ennek ellenére is "normális", szeretetteljes párkapcsolatban élek. mondjuk a hármunk közül csak nekem alakult jól a magánéletem...
2012. aug. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elvált szülők gyereke vagyok. Amíg egy fedél alatt éltek az maga volt a pokol a mai napig nyögöm lelkileg pedig nem vagyok már egy mai csirke.

Amikor apám elment ezerszer jobb lett, nyugalom és csend lett végre.

Egy gyereknek sem tesz jót a feszült, gyűlölettel teli környezet.

Ha nem is értik miről is van szó de érzik, hogy valami nincs rendben, a kicsiknek is olyan antennáik vannak, hogy csak na.

Nincs lélekrombolóbb, mint egy meg nem értett, meg nem magyarázott feszültségforrás.

Az ilyen fajta együttélés egyértelműen lélekromboló.

2012. aug. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én is elvált szülők gyermeke vagyok...

a második nyilván jobb nekik, attól szerethetik mindkét szülőt és fordítva, hogy mindkettő más emberrel él...és sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek, csak le kell ülni és meg kell beszélni velük, hogy anya és apa ugyanúgy szeretnek titeket attól,hogy apa nem lakik itthon...

nálunk iszonyú a helyzet,úgyh vigyázz..édesanyám együtt van egy olyan emberrel azóta,aki kihasználja és pici koromtól kezdve érezteti h gyűlöl engem és én csak egy kolonc vagyok a nyakukon...persze erről anyum mit sem tud..csak arról h kihasználja..2x kaptam idegösszeroppanást és végre 2 év múlva jutunk el oda,hogy sikerül itthagyni azt az állatot a francba...úgyhogy figyelj oda,ha lesz másik párod,és ne csak az elején,hanem majd az évek során mindig,hogy hogy áll a gyerekeidhez és ők hogy állnak hozzá

2012. aug. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Csak annyi még a problémám, hogy elválunk, akkor nem fog a gyerek egy olyan példát látni maga előtt, hogy ha nem megy, akkor lépjünk ki belőle és kész? Nem pedig megpróbálja megoldani a dolgot?

Mi mondjuk már kb 6 éve próbáljuk megoldani a problémákat sikertelenül. Eltusolni el tudjuk ideig óráig, de hosszútávon nem.

2012. aug. 17. 07:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Válás. Elvált szülők gyereke vagyok. A környezetemben szinte mindenki idővel elvált. Ma úgy látom, hogy azok akik együtt maradtak a "gyerek érdekében" sokkal többet ártottak neki azzal, hogy a lehető legrosszabb példát sajátították el. És ő maguk is épp olyan boldogtalanok lettek mint a szüleik. Ugyanúgy éltek ahogy a szülők anno, nem tanulták meg milyen a boldog kapcsolat, hogy is lehet élni. Csak a rossz példát látták. Én ma már felnőtt nő vagyok, de tudom, hogy soha nem maradnék olyannal aki nem szeret. Mert a vége ugyanaz lesz. Kár húzni egymás idejét. Max annyira idős korodban tesznek lapátra hogy esélyed nem lesz új életet kezdeni.
2012. aug. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

sokkal jobb minél korábban elválni, mintsem a szülők a gyerek a feje fölött marják egymást.

nekem nagyon korán szétmentek a szüleim, de valahogy nem is bánom. anyum, és a nagyszüleim mindent megadtak, nagyon szerető, nyugodt környezetben nőttem fel, és nem maradtam jó példa nélkül sem, mert a papa és a mama 50 évet éltek le egy olyan házasságban, ahol nem igazán volt még csak hangos szó sem, nemhogy veszekedés.

az ő példájukból tanultam meg azt is, h nem szabad túl korán házasodni. érzelmileg és értelmileg meg kell érni rá, hogy jól válasszunk, és ne csak érzelmi, hanem racionális alapjai is legyenek egy kapcsolatnak.


a válás után pár évvel anyumnak is lett egy rendes barátja, aki sokat vigyázott rám, és rengeteget tanultam tőle. igaz, nem éltünk együtt vele, de nagyon jó pótapuka volt. sosem szólt bele anyám nevelési elveibe, nem atyáskodott felettem. inkább egy atyai jóbarátként nyesegette a vadhajtásaimat :)

2012. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem volt ilyen nagy szerencsém,hogy elváljanak a szüleim.Anyám társfüggő és mindegy,hogy kivel van,csak ne legyen egyedül.Ezt meg is mondta nyíltan.Gyerekkorom óta folyton megy a veszekedés,anyám lelkileg beteg,apám meg tönkretesz mindenkit maga körül.Gyerekként megkíséreltem szétválasztani őket,mert nagyon szerettem volna,hogy elváljanak,bár féltem a változástól.Nem sikerült,csak azt értem el vele,hogy mindketten ellenem fordultak és bármi probléma van közöttük,azért én vagyok a hibás a mai napig.Én vagyok az,aki szétszedi a családot.Engem ma már nem érdekel,felnőttem,de az biztos,hogy jól meg fogom válogatni,hogy kihez megyek hozzá.Ha választanom kéne,inkább maradnék egyedül,minthogy egy ilyen kapcsolatban éljek.Bár a magányba is ugyanúgy bele lehet őrülni,mint egy ilyen kapcsolatba,de mégiscsak az a jobb,mert legalább nem bánt senki.Szerintem is válj el.
2012. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy a második eset a jó.A lényeg,hogy ha nagyobb lesz akkor magyarázd el,hogy nem egy kis veszekedés miatt lett vége,hanem mert hosszabb ideig próbáltatok javítani a házasságotokon,de nem ment,de még mindig megvagytok jól,csak már nem vagytok szerelmesek egymásba.
2012. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, hogy a nagyobb gyerekem (6 éves) érti / érzi mi történik körülötte. Régebben, mikor meglátta, hogy sírtam egyszer azt kérdezte, hogy apa el fog menni? Pedig előtte szó sem volt ilyesmiről és az apja a szobában olvasott éppen.

Inkább a kicsi miatt aggódok jobban, mert ő nagyon szereti az apját. Keveset volt vele és nem tapasztalta meg, hogy ez neki nem olyan jó. Bár az apja a kicsivel sokkal türelmesebb is. Szóval ő nehezen fogja viselni.

2012. aug. 17. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!